PDA

Zobacz pełną wersję : D16z6 po swapie rozkraczył się na drodze



miro.
18-04-14, 13:57
Witam,

Nurtuje mnie następujący problem... Hania pojechała do mechanika na remont silnika. Został wykonany profesjonalny pomiar i okazało się, że niestety blok nie trzyma należnych wymiarów. Wobec tego, zdecydowałem się na zakup używanego silnika i swap. Po zamontowaniu nowego (używanego :D) silnika okazało się, że potrzeba będzie jeszcze dokupić i wymienić siłownik sprzęgła (skrzynia biegów została przełożona z poprzedniego silnika). Po zamontowaniu siłownika i procedurach pompowania wyjechałem przetestować samochód. Pierwsze wrażenia z jazdy były pozytywne, jednak przy zmianie biegów zauważylem dziwny objaw. Po wrzuceniu biegu i dodaniu gazu samochód reagował z opóźnieniem (jakby bieg wskakiwał z opóźnieniem już po puszczeniu sprzęgła i dodaniu gazu - nie wiem jak to opisać :)). Kilkaset metrów później coś jakby się zerwało i samochód stanął, nie reagując już na gaz po wrzuceniu biegu. Diagnoza padła na skrzynię.

Mechanik jest wiarygodny, ma pojęcie o hondzinach, siedzi w temacie, zagląda na forum i sam jeździ civ'em. Spokoju nie daje mi jednak fakt, że skrzynia wybrała sobie taki moment na rozsypkę, działając z poprzednim silnikiem bez zarzutu. Czy możliwe jest, aby gdzieś zaszła pomyłka? Dodam tylko, że sprzęglo było wymieniane pół roku wcześniej na nowe exedy.

Proszę o pomoc i przepraszam za chaotyczną formę mojej wypowiedzi :)

Pozdrawiam!

ambasador
18-04-14, 16:21
- z jakiego silnika na jaki ten swap - zobacz przy przepustnicy linkę, kiedyś mi się zsunęła i przy dodawaniu gaz nic się nie działo :P byłem strasznie zdziwiony bo też pomyślałem że coś padło...

miro.
18-04-14, 16:35
Wyraziłem się nieprecyzyjnie... Była to zwykła wymiana na ten sam model (d16z6).

Silnik reaguje na pedał gazu, jednak po wrzuceniu biegu auto stoi w miejscu. Podczas puszczania sprzęgła słychać jedynie zgrzytanie

AdiWNC
18-04-14, 17:08
Wypadła Ci półośka :)

ambasador
18-04-14, 21:43
najprawdopodobniej :)

miro.
22-04-14, 17:12
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Diagnoza trafna :)

Jeszcze jedno pytanie, czy ktoś orientuje się co może być powodem wyskoczenia półosi?

kris-cf
22-04-14, 17:35
Prawdopodobnie zużyte łożyska w przegubie.

wiesko1261
22-04-14, 18:00
złe ,niedokładne włożenie do końca przegubu do skrzyni :D lub wyrobiona zawleczka na przegubie (ale wątpie) :D
też miałem to samo przy podmianie skrzyni :p
nie zapomnij dolać oleju na pewno trochę wyleciało ;)