PDA

Zobacz pełną wersję : Drążek zmiany biegów. Pomoc



Kiedroi
17-04-14, 23:13
Siemanko, wsadziłem dzisiaj nową gałkę zmiany biegów i przykrecilem ja na gwincie chyba troche za mocno, bo mam problem.
Mianowicie, nie kreci mi sie sama gałka, a cały shifter, wiec pytanie co teraz. Czy wymiana shifera, gum czy czego?
Chodzi o to, ze kulka z drazka kreci mi sie w miejscu. Biegi wchodza bez problemu.

pozdrawiam i czekam na jakies propozycje rozwiazania tej zagadki :D

York22
17-04-14, 23:55
Żadna w sumie zagadka. Jedź na kanał i zobaczysz co i gdzie się ukręciło. A według mnie to masz w zasadzie 3 wyjścia: 1 - wymienić lewarek, 2 - pospawać jeśli się da, 3 - jeździć tak ;)

Kiedroi
18-04-14, 00:04
byłem na kanale i wszystko jest skrecone tak jak powinno :) nie ma żadnych luzów o dziwo

York22
18-04-14, 00:30
A jesteś pewny, że to lewarek na kulce się obraca ? Lewarek to jeden metalowy element i obracanie się go jest trochę nie możliwe, bo trzyma go na dole tulejka i śruba. Może poprostu gwint ukręciłeś w gałce i tylko ona się obraca ?

Kiedroi
18-04-14, 00:46
na sto procent obraca się cały shifter :D
To co? nowy shifter i nowe gumy czy jak?

Rudy_
18-04-14, 01:30
na sto procent obraca się cały shifter
To co? nowy shifter i nowe gumy czy jak?
wjedź na kanał i może wymontuj cały wybierak ( lewarek) i zobacz co jest nie tak, bo powiem szczerze że nie wiem czy to jest wykonalne by tak się kręciło a było wszystko ok od spodu :)
gumy nic do tego ewentualnie by nie miały, one nie odpowiadają za luzy na drążku ?

Kiedroi
18-04-14, 01:38
po weekendzie zajrze jeszcze raz bo jutro nie dam rady.
Niby gumy odpowiadaja za luzy, ale cholera wie, ogarne na spokojnie, ale jestem w szoku :D

Rudy_
18-04-14, 11:39
moim zdaniem najlepiej będzie po prostu go wymontować, nie jest to skomplikowane i trudne, bo to co opisujesz to też byłbym w szoku :)

Think_Different
18-04-14, 12:20
Jeśli kręciłbyś całym shifterem to biegi nie mają prawa wchodzić bo tulejka na dole patrzy w jedną stronę i jest na gumie pasowana w wybieraki/patyki. Jeśli kręciłbyś tym w samochodzie to shifter obracałby też gałkę zmiany biegów w stronę deski rozdzielczej a nie do kierowcy. A to dlatego że sam shifter jest wygięty a nie idealnie prosty. Jeśli rzeczywiście ruszasz shifterem to na pewno nie zrobisz nim pełnego obrotu :D. Jeśli ma małe luzy to nic innego jak wylatana guma shifter/wybierak. Dalej Cie ruch nie puści bo złapie Cie śruba :). Amen

Kiedroi
18-04-14, 12:39
Panowie, wszystko sie kreci :D
jeśli nie wierzycie, to zapraszam.
Po weekendzie kupie nowe gumy, nowy shifter i zamontuje wszystko tak, jak ma być, może to pomoże :)

York22
19-04-14, 00:30
Weź może jakiś filmik nagraj i na youtube wklej, bo jestem ciekaw tego zjawiska... i pewnie kilka innych osób też ;)

Think_Different
19-04-14, 08:52
Ja to nawet bardzo:P. Osobiście kręciłem tak lewarkiem jak montowałem Short'a i ustawiałem shiftera tak żeby patrzał w moją stronę :P. Ale wtedy wiadomo wszystko miałem odkręcone od wybieraka i najnormalniej nie miało się na czym trzymać :P. Wstaw filmik jak się kręci i pokaż jak biegi wchodzą:p. Jestem też chętny na filmik z kanału :D. Będzie Hit YT:P

Kiedroi
21-04-14, 12:52
filmik bedzie jakos po swietach jak nie zapomne :D
Czyli co? na bank kupuje nowy shifter ? :)

Rudy_
21-04-14, 13:55
Czyli co? na bank kupuje nowy shifter ?
nie wiadomo bo tak naprwde nikt nie wie na bank o co chodzi bo jedno nie idzie w parze z drugim, zrób filmik zdjęcia, wymontuj z samochodu i wtedy tak naprwde odpowiedz będzie na twoje pytanie :)

Kiedroi
21-04-14, 13:57
Jak juz sie wezme za rozbieranie to musze miec auto na juz wiec zamowie shifter. Nie mam wyjscia

Wysłane z mojego HTC Sensation przy użyciu Tapatalka

wiesko1261
21-04-14, 13:57
nawet z wywalonymi tulejami niema prawa się obrócić (chyba że kombinowano z drążkiem )
seryjnie jest wspawana tuleja stalowa , i musiało by obrócić się z patykami od biegów
zajrzyj pod auto to zrozumiesz http://s1.blomedia.pl/autokult.pl/images/2011/03/wydech.jpg
https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRneCnoO-HJ8u4U0sC0AJTqZa1rk3v9HEfTM6F4I0Ak3ovJMwT1

Think_Different
21-04-14, 23:29
Ja bym na Twoim miejscu jeszcze nic nie zamawiał... Samego Shiftera nie da sie uszkodzić na tyle żeby się obracał w koło. Zobacz co Ci potrzeba najpierw a później sprawdze czy tego nie mam... Mam vi gen'a na częsci a wiem że np sam shifter pasuje do v gen'a też.

FaziRBK
22-04-14, 09:31
A nie masz jakiegoś short shifter'a home made?. I ktoś nie wrzucił śruby do środka robiąc tym samym gwint a przy okazji źle pospawał i teraz rozkręca Ci się na dwie części?.
Jedyne logiczne rozwiązanie, które widzę. Inaczej nie jest w stanie się obrócić. Przez to, że na dole trzyma go właśnie śruba.

falek84
22-04-14, 11:14
A nie masz jakiegoś short shifter'a home made?. I ktoś nie wrzucił śruby do środka robiąc tym samym gwint a przy okazji źle pospawał i teraz rozkręca Ci się na dwie części?.
Jedyne logiczne rozwiązanie, które widzę. Inaczej nie jest w stanie się obrócić. Przez to, że na dole trzyma go właśnie śruba.

Jedyna wytlumaczalna opcja w tym przypadku

Think_Different
22-04-14, 11:26
Regulowany ShortShifter :D. No ale ma to sens... A naprawa prosta. Zdemontować skręcić i pospawać :D

Kiedroi
22-04-14, 14:36
Panowie, nie trzeba mi tlumaczyc jak wyglada shifter od spodu, bo ja to wiem :D

Nie rozbierałem tego jeszcze, bo auta potrzebuje codziennie.
Tak jak mówi kolega wyżej wydaje mi się, że jest to home made i bardzo możliwe, że jest ta sruba w srodku, co by rozwiązywało naszą zagadkę z obkręcaniem się całego shiftera. Spawać nie będę, biorę od Tylika nowy shifter (ten skrócony) i będę miał spokój :D

Problem uważam za zamknięty, chyba że jak rozbiorę całość to wyjdzie coś innego :D

Wielkie dzieki :)

Think_Different
23-04-14, 07:52
kupiłem u niego dokładnie ten sam shifter i jest idealnie :). Daj znać po wszystkim co było z obecnym shifterem..

Kiedroi
30-04-14, 13:12
http://static.pokazywarka.pl/i/2901434/156067/ms-img-1214275565.jpg

http://static.pokazywarka.pl/i/2901434/401253/ms-img-1607242794.jpg

http://static.pokazywarka.pl/i/2901434/674644/ms-img-1297941625.jpg

Jakiś debil nie zaspawał ss tylko wrzucił silikon do okien :D
Rece opadaja jak ktoś tak rzeźbi, ale trudno. Nowy Shifter od Tyliqa już siedzi! :D

Mówiłem, że biegi wchodzą a kręci się cały shifter?
Tym co pomogli dziękuję, a tym co chcieli mnie nauczyć co to jest short i jak on wygląda od spodu auta to... no właśnie, sami sobie dopiszcie :)

falek84
30-04-14, 17:16
Jakiś debil nie zaspawał ss tylko wrzucił silikon do okien
pomysłowość ludzka nie zna granic :D

FaziRBK
01-05-14, 10:55
Jednak moja diagnoza była trafna :) Ludzie na prawdę nie posiadają wyobraźni. Ciekawe co by zrobił wcześniejszy właściciel jakby mu został drążek w ręku podczas jazdy.

Kiedroi
04-05-14, 15:22
Pewnie by się zastanowił nad tym czy warto rzeźbić :D
Jeździłem na tym ponad tydzień, ale rzeczywiście, uważałem żeby nie przeginać, bo przy szybkiej zmianie biegu mogłoby być ciekawie :D

motomaniak1988
05-05-14, 00:49
chociaz by zlodziej takim autem nie odjechal bo zabieral bys ze soba czesc shiftera :P

Kiedroi
05-05-14, 13:52
hahahahha mozna i tak :D

Tiga
06-05-14, 02:16
Mówiłem, że biegi wchodzą a kręci się cały shifter?
Tym co pomogli dziękuję, a tym co chcieli mnie nauczyć co to jest short i jak on wygląda od spodu auta to... no właśnie, sami sobie dopiszcie :)

Przeciez nie krecil sie caly tylko gorna czesc, od 'kulki' w gore :] Swoja droga dramat rzezba, ktos pozalowal na spawanie u pana mietka za 2 piwka.