PDA

Zobacz pełną wersję : Wykres mojego CVC08



Marcel
20-09-05, 09:09
tak wiec wczoraj hamowalismy CVC08 u M.Grabowskiego :wink:

wynik nienajgroszy, ale potrzebujemy wiekszej turbiny 8-)

oto i wykresik :

http://img360.imageshack.us/img360/6582/20050920allegro11100019hi.jpg
http://img399.imageshack.us/img399/843/20050920allegro11100022ap.jpg

:wink:

havok
20-09-05, 09:24
Noo, fajny wykres. Chcesz się zapytać innych o zdanie co do niego, czy wrzucić po prostu na forum? Bo do tego drugiego to jest inny topic:
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=4417

Marcel
20-09-05, 10:23
tak informacyjnie wrzuciłem tutaj ... i nie chce sie pytac o zdanie ... ale jak jest w złym miejscu to mozna go przeniesc lub jak to lubia tutaj na forum robic wykasowac - przypadkiem :lol:

adamez
20-09-05, 12:58
Widzę że zaczyna pompować od ok 3.5krpm i spada Ci ciśnienie powyżej 6krpm, ile z tego 0,5 bara zostaje przy 8krpm ? Z tego co się orientuję to masz kolektor odlewany, turbo lepiej by sie wkręcało i więcej dawało na rurowym. Ale masz przynajmniej pewność że nic się nie połamie...

Proponuję najpierw sprawdzić czy nie blokuje Cie dolot / wydech zanim zaczniesz szukać nowego turbo.

Marcel
20-09-05, 14:15
Widzę że zaczyna pompować od ok 3.5krpm i spada Ci ciśnienie powyżej 6krpm, ile z tego 0,5 bara zostaje przy 8krpm ? Z tego co się orientuję to masz kolektor odlewany, turbo lepiej by sie wkręcało i więcej dawało na rurowym. Ale masz przynajmniej pewność że nic się nie połamie...

Proponuję najpierw sprawdzić czy nie blokuje Cie dolot / wydech zanim zaczniesz szukać nowego turbo.

pomiar był robiony przy maksymalnie cofnietym zapłonie i na FMU.

co masz na mysli mowiac blokuje tu i ówdzie :roll:

jezeli chodzi o doladownie to nei ma niestety sesny krecic jej do 8rmp max 7200!! potem spada...

tak mam odlew i jestem z niego zadowolony i mam ten komfort, ze nic mu sie nie powinno stac, a patrzac po tych spawanych w PL to słabo bywa!! moje auto jezdzi na codzin i zrobilo juz 12tys km z turbo i nic mu sie narazie nie działo (puk puk w niemalowane!!!)

adamez
20-09-05, 14:27
Garret T3 powinien ładnie trzymać 0,5 psi do końca (7,5krpm) w d serii, zakładam że w B też. To że ciśnienie spada w wysokim zakresie obrotów może być spowodowane nie tylko zbyt małą turbiną ale restrykcyjnym wydechem lub dolotem który blokuje wyrzucane spaliny lub ładowane powietrze przez co spada ciśnienie. Możesz spróbować pojechać z otwartym downpipe i sprawdzić czy coś się poprawia.

Marcel
20-09-05, 14:52
juz sobie wyjasnilismy przez telefon ...

powodzenia w zakupach i budowie auta :wink:

przemir
20-09-05, 17:13
mi i tak szkoda ze poszlo w turbo to autko - za kase turbo pewnie trzepal bys kolo 13,9 teraz - ale zla strona by byla taka - ze chyba najwiecej juz wydales teraz duperele strojenie itp a czas bedzie sie zmniejszal w N/A to zeby cos jeszcze urwac to musial bys wydatki dawac to co wydales do kwadratu

mi sie marzy robienie pssss na miescie :D

gratsy projektu /to ja sie teraz popodlizuje :lol: /