PDA

Zobacz pełną wersję : pomocy



daniel_2007
12-05-08, 16:39
Witam tydzień temu przydarzyła mi się nieciekawa przygoda w czasie jazdy civic zaczął nierówno chodzić i spadły obroty.Zatrzymałem się i zauważyłem że płyn wylatuje przez zbiorniczek wyrównawczy.Zacholowałem do garażu i wymieniłem uszczelkę pod głowicą splanowałem głowicę o 0,5 mm wyczyściłem silniczek krokowy oraz resztę rzeczy i wszystko złożyłem jedyny minus to że musiałem założyć starą uszczelkę pod kolektor ssący niedotarła!
Wyregulowałem zawory dwa razy wyrzuciłem termostat (nowy też nie dotarł), założyłem nowy filtr paliwa. Po odpaleniu silnik chodzi na wolnych obrotach a kiedy dodaję trochę gazu zaczyna pierdzieć i gaśnie. Przy gwałtownym wciśnięciu pedału gazu zaczyna sie dławic i dopiero jakoś wejdzie na obroty. Podczas naprawy zauważyłem spalony bezpiecznik pod maską w puszce z lewej strony silnika jego wartość to 7,5a. Nie wiem od czego on jest. Co mam robić bo mnie już brakło pomysłów.

Lcfr
12-05-08, 19:21
głowicą splanowałem głowicę o 0,5 mm w
po co aż tyle? była tak bardzo krzywa?


jedyny minus to że musiałem założyć starą uszczelkę pod kolektor ssący niedotarła!

a wszystko ok? tą uszczelkę raczej trudno zdjąc w całości...



Podczas naprawy zauważyłem spalony bezpiecznik pod maską w puszce z lewej strony silnika jego wartość to 7,5a. Nie wiem od czego on jest. .
wymień na nowy

i jaki masz dokładnie silnik?

daniel_2007
12-05-08, 21:26
d15b7

[ Dodano: Pon 12 Maj, 2008 ]
bezpiecznik wymieniony żadnej reakcji uszczelka zamówiona termostat też w innym miejscu intercars to sklep do du.....

[ Dodano: Pon 12 Maj, 2008 ]
Stara uszczelka kolektora ssącego złożona na czerwony silikon wyglądała kiepsko w miejscu gdzie jest kanał wodny po złożeniu nic nie przecieka