PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka cenę trzeba teraz zapłacić za zrobienie progów i nadkoli w civic V

mateusz09
11-04-14, 13:28
Witam,

Nie wiem czy piszę w dobrym dziale ale jeżeli nie to proszę o przeniesienie. Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś w ostatnim czasie robił blacharkę w swojej hani czyli standard - progi i nadkola i jaki wyszedł tego koszt. Z roku na rok ceny się zmieniają a ja chciałbym odratować moje auto tylko nie wiem ile muszę szykować na taki wydatek... Najlepiej gdyby to było gdzieś na śląsku ale wszystkie informacje są mile widziane :)

jedna_brew
11-04-14, 14:34
hej,

własnie zleciłem wymianę progów i tak:

1. próg składa się z dwóch części, obie kosztują koło 200 za stronę. po mojemu będzie to zwykła blacha, jak pytałem blacharzy to ściemniali że nawet hurtownik nie wie z jakiej blachy są robione te reperaturki, tjaaaaaaaa...
2. za robotę samych progów z zabezpieczeniem antykorozyjnym chcieli bardzo różnie - od 200 do 600 zeta za stronę, bez malowania i z malowaniem. ponieważ sam mogę sobie zrobić zabezpieczenie wybrałem najtańszą opcję, jesli przyjdzie pomalować przyjdzie też i dopłacić.

w mojej ocenie zabezpieczenie antykorozyjne jest kluczowe, bo z kręcenia blacharzy wnioskuję że nie kupują ocynku ino zwykłą czarną. środek profilu będzie trzeba zabezpieczyć np. czymś na bazie wosków, ewentualnie wypróbuję metodę naszych dziadów czyli przepracowany olej + smar (ale tu trza wiedzy nabyć, bo nie chce mi się syfić bez dobrych efektów)

mateusz09
11-04-14, 15:05
To blacharze idą na taką umowę, żeby tylko wstawić blachy bez lakierowania? Bo w sumie opcja bez lakierowania to spore zaoszczędzenie zwłaszcza, że za element chyba biorą z 300 zl... Zleciłeś wymianę i ile Ci powiedział za samo wstawienie? Bo wziąłeś najtańszą opcję bez lakierowania, tak?

jedna_brew
11-04-14, 15:31
wziąłem najtańszą wersję (200), ponieważ w trakcie ustalania co i jak nie zdejmowaliśmy nakładek - nie za wiele miałem czasu, więc wycena opierała się o to co opisałem (znam te progi dość dobrze niestety...). w pon mam jechać podejrzeć stan prac i donieść te plastikowe zaczepy pod nakładke, więc pewnie blacharz będzie już miał pojęcie co tam trza zrobić - cena może ulec zmianie.

przy okazji podejrze stan prac, coby mnie nie chciał zrobić w ciu...

novi
11-04-14, 18:09
Blacharz do którego ja oddaję auto, za wspawanie progów i tylnych nadkoli powiedział mi 400 zł za obie strony. Z tym ze ja dolnej części progów nie ruszam bo jest ok. Malowanie 300 zł za element. Reperaturki tylnych nadkoli to ok 90 zł sztuka, próg górny ok 120 zł, a dolny ok 60 zł.

mateusz09
12-04-14, 10:11
Ale 400 zł z na gotowo czy to sama robocizna bez elementów? No u mnie jest ciężko z progami i muszę wszystko wymienić...

Ven
13-04-14, 02:51
Warszawa - nie polecam - Reparaturki tylnych błotników, reparaturki progów i połatanie podproży od 2500zl, plus malowanie 400zl od elementu.

mateusz09
13-04-14, 13:11
No to jak ja byłem u jednego blacharza to powiedział mi tysiąc złotych od strony na gotowo czyli ceny u mnie jak z Warszawy... :P

marcin_1993
13-04-14, 18:07
ewentualnie wypróbuję metodę naszych dziadów czyli przepracowany olej + smar (ale tu trza wiedzy nabyć, bo nie chce mi się syfić bez dobrych efektów)

Nie rób tego, olej zawiera różne związki siarki, które będą wspomagać korozje. Najlepiej wpuść tam fluidolu

Grzybohun94
14-04-14, 01:04
Najlepiej spytaj w swoim wojewodzkin dziale w temacie 'polecane warsztaty' albo 'gdzie w xxx' i tam.dostaniesz odpowiedź. Mi chciał pod Wwa za strone wziąć ~1000pln, czyli nadkole+prog+malowanie. Sama robocizna, bez materialow. Mam namiary na kilka innych miejscowek i moze moj znajomy bd miał cos (jego fure, niehonde, zrobili na błysk z usuwaniem rdzy zabezpieczeniem łatanien spawanien dziur w plastiku i lakoerowaniem calego auta za łącznie 3600) wiec to kwestia konkret zakladu ;)

Ven
14-04-14, 10:10
Najlepiej spytaj w swoim wojewodzkin dziale w temacie 'polecane warsztaty' albo 'gdzie w xxx' i tam.dostaniesz odpowiedź. Mi chciał pod Wwa za strone wziąć ~1000pln, czyli nadkole+prog+malowanie. Sama robocizna, bez materialow. Mam namiary na kilka innych miejscowek i moze moj znajomy bd miał cos (jego fure, niehonde, zrobili na błysk z usuwaniem rdzy zabezpieczeniem łatanien spawanien dziur w plastiku i lakoerowaniem calego auta za łącznie 3600) wiec to kwestia konkret zakladu ;)

Pocieszające ;)
Znajomy mechanik polecił mi dobrego goscia co sie tak nie ceni, widziałem co potrafi, jak przetestuje na sobie dam znac i wrzuce na forum.

novi
14-04-14, 10:27
Ale 400 zł z na gotowo czy to sama robocizna bez elementów? No u mnie jest ciężko z progami i muszę wszystko wymienić...

Oczywiście, że bez, bo jak podliczysz same reperaturki bez progów dolnych to prawie 500 zł ;)

siara87
14-04-14, 10:41
Nie rób tego, olej zawiera różne związki siarki, które będą wspomagać korozje. Najlepiej wpuść tam fluidolu co wy ciągle z tym fluidolem,jezeli beda wstawiane progi to znaczy ze bedzie gola blacha i spawy na wierzchu i pierwsza warstwa na takie podloże zawsze jest podklad, fluidol trzyma sie blachy tak samo mocno jak brud na felgach i rdza bez problemu pod to włazi

mateusz09
15-04-14, 11:23
Ven: a kiedy będziesz robił? zrób zdjęcia przed i po robocie i wstaw tutaj to chętnie zobaczę jak to wychodzi :P

Novi: no ale w sumie to nie tak drogo bo 400 wspawanie i elementy wyszły mi za 550 zł na autodetale.pl a pomalować to już bym coś wymyślił we własnym zakresie tylko chyba nie bardzo będzie odpowiadała taka jazda na gołą blachę w wilgoci...

novi
15-04-14, 19:29
Musiałbyś u siebie zrobić "tourne" po okolicznych blacharzach i zrobić rozeznanie, bo raczej nie będziesz nabijał kilometrów, żeby gdzieś taniej zrobić ;)

Ven
16-04-14, 09:35
Ven: a kiedy będziesz robił? zrób zdjęcia przed i po robocie i wstaw tutaj to chętnie zobaczę jak to wychodzi :P

Novi: no ale w sumie to nie tak drogo bo 400 wspawanie i elementy wyszły mi za 550 zł na autodetale.pl a pomalować to już bym coś wymyślił we własnym zakresie tylko chyba nie bardzo będzie odpowiadała taka jazda na gołą blachę w wilgoci...
Poczatek-polowa maja