PDA

Zobacz pełną wersję : D13B2 - I czy II generacja instalacji LPG??



ANTEK
19-09-05, 19:37
Witam
jak w temacie proszę o wypowiedzi ludzi którzy mają instalacje zarówno I jak i II generacji w tym silniku. Jak wiadomo jest to silnik na gaźniku wiec automatycznie nasuwa sie monataż instalacji Igen, a z drugiej strony ma on sonde lambda i elektronike.... co sugerowwałoby montaż II generacji... Ceny tych instalacji gazowych to odpowiednio 1300 i 1700 wieć jest różnica:( Proszę o wrażenia z użytkowania wlascicieli silniczków 1,3 na gaznikach

pozdr

NFS
19-09-05, 19:43
I gen. II gen sie nie da.

hollek
19-09-05, 19:44
Ja od miesiaca mam wstawiona instalacje BRC I gen i narazie nie mam zadnych zastrzezen autko jezdzi ok spadku wielkiego nie odczuwam no moze troche :( minimalnie a pali zupelnie przyzwoicie w miescie 8-9l na trasie ostatnio spalil 7,5l (przy predkosci 140-150) wiec nie narzekam. Grunt to dobry diagnosta aby to wyregulowac ale o tym to juz niech sie specjalisci wypowiedza i troszke poszukaj w archiwum jest sporo sam szukalem przed wstawieniem

ANTEK
19-09-05, 19:46
NFS: bylem u dwoch roznych gazownikow i kazdy mial inne zdanie... jeden powiedzial I gen drugi ze II gen:) hehe

hollek: a jaka generacje gazowni masz? masz komputerek czy nie?

Raptor
19-09-05, 20:34
I generacja :) ja ostatnio zakladalem i jestem z niej zadowolony

wieshaq
19-09-05, 22:16
II nie podejdzie. to gaznik. nic tam nie wymyslisz. tez mam Igeg

pali zupelnie przyzwoicie w miescie 8-9l na trasie ostatnio spalil 7,5l (przy predkosci 140-150) az mi sie nie chce wierzyc.. :-) mi pali 11 ,iasto i 8 trasa. no ale butuje caly czas.

kupe tego na tym forum jest..poszukaj. ostatnio bylo tez pare tematow i sporo informacji o tym

[ Dodano: Pon 19 Wrz, 2005 ]
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?p=88741&highlight=#88741

ANTEK
20-09-05, 10:18
ok dzieki za info, jeszcze moze ktos chce dorzucic swoje 3 grosze?:) podobno ile głow tyle opinii, a tutaj wszyscy zadziwiająco jednomyślni:)

gadu
20-09-05, 19:00
Tylko I generacja . Tylko uwazaj zeby ci dobry mikser dobrali , bo ja wlasnie teraz z tym walcze. Amatorzy dali jakis mikser od golfa czy od czegos i nie palil na benzynie :( .

rAku*
20-09-05, 21:12
Ja walczylem dwa miechy i sobie kolesie nie radzili, wiec zdejeli instalke oddali kase, za tdzien ide zakladac gdzie indziej gdzie podobno kolesie wiedza jak to sie robi, wczesniej zakladalem po za miastem pbo taniej teraz drozej ale moze wkoncu nie bzdie z tym problemow.

pozdro.

gadu
20-09-05, 23:30
tanie mieso psy jedza ;) Ja znalazlem juz odpowiedniego gazownika ktory zna sie chyba na rzeczy. Efekty beda w czwartek albo w piatek , bo czeka na nowy mikser.

jamal
21-09-05, 00:02
kiedys czyytalem ze mikser od golfa bodajze 2 gen z silnikiem 1,6 wlasnie podchodzi do b13b2 :) wiec moze i masz dobry :D mi ostatnio spalil 16l na 100km ale but buta butem zbutowany ciagle kole 7tys obrotow :D zastanawiam sie czy po mojej ostatniej regulacji nieidzie lepiej na gazie niz na bedzynce <mruga>

ANTEK
21-09-05, 13:19
dobra czyli ładuje instalke I generacji :) teraz jeszcze pozostaje kwestia umiejscowienia korka wlewu gazu... no i mamy problem:) wiadomo nikt nie chce miec korka w zderzaku z tyłu bo lipnie wyglada ;) myslalem zeby korek był pod zderzakiem ale w moim przypadku to niemozliwe mam za mocno zglebowany samochod i by nie wszedl pistolet do nabijania, gadalem z gazownikami i mowili ze moga mi zrobic wlew gazu obok wlewu paliwa (pod klapką) przy czym bedzie trzeba przy kazdym tankowaniu zakładać redukcje tzw "small-big" bo pełnowymairowej wielkości gniazdo nabijania nie zmiesci sie tam:( już ktoś z was przerabiał podobny temat? te redukcje po jakimś czasie nie ulegają rozszczelnieniu? a moze macie jakies inne opcje na zamntowanie wlewu gazu? pozdr

NFS
21-09-05, 13:33
z boku zderzaka. najmniej widoczna opcja z tych "bez kombinowania".

gadu
21-09-05, 16:38
Ja mam pod kapka obok wlewu benzyn i jestem zadowolony.

ANTEK
21-09-05, 17:10
Ja mam pod kapka obok wlewu benzyn i jestem zadowolony.

gadu ale pod klapka od wlewu benzyny masz normalnej wielkosci wlew gazu ? zmiescil sie? czy robili ci redukcje na mały?

gadu
21-09-05, 23:24
Nakrecam przy tankowaniu koncowke. Nie sprawia to duzoge problemu :) a ile zabawy jak gosciu szuka wlewu na stacji :lol:

jamal
22-09-05, 00:18
no tez widzialem taki patent jest bardzo fajny pod klapka masz otworek zeby woda albo resztki bedzynki splywaly, tam jest doprowadzony wlew :)

ppm702
22-09-05, 01:06
uż ktoś z was przerabiał podobny temat?
mam ten patent i jest OKO :D