PDA

Zobacz pełną wersję : położenie wycieraczek w punkcie "0" w EJ9



SIMBA
09-04-14, 02:05
Cześć,

w jaki sposób właściwie ustawić położenie wycieraczek w ej9? Moje wycieraczki leżą niemalże na środku szyby w stanie spoczynku. Jak je ustawię, że mają leżeć niżej, to i tak po jednym cyklu pracy wracają w położenie na środku szyby. Dodatkowo lewa wycieraczka (od strony kierowcy) wychodzi poza obrys szyby, co daje się rozpoznać słyszalnym i widzialnym stuknięciem. Jakieś pomysły jak to naprawić?

Pozdrawiam :)

AdiWNC
09-04-14, 02:18
Może je po prostu zamień ? :D

Tiga
09-04-14, 03:08
Ramie wycieraczki osadzone jest na drobnym wieloklinie, wystarczy poluzowac nakretke, podniesc ramie i ustawic wedlug uznania. Jezeli ci sie przestawiaja to moze za slabo sa dokrecone lub wieloklin polecial. Przyjrzyj sie.

Rudy_
09-04-14, 15:08
Dodatkowo lewa wycieraczka (od strony kierowcy) wychodzi poza obrys szyby,
no to kup krótszą.
a co do położenia to tak jak kolega Tiga pisze, odkręć ustaw i dokręć.

rem1k
09-04-14, 16:57
Czyli najpierw schodzą na podszybie a potem wracaja na środek szyby i się zatrzymują? Sprawdź czujnik który odpowiada za położenie neutralne

SIMBA
09-04-14, 18:20
ustawiam je możliwie nisko i po zakończonym cyklu zatrzymują się na "dolnym środku" szyby, jakby w ten sposób same określały swój punkt "0". Dodam, że prawe ramię mam z aerodecka. Długość ta sama, ale może to ma też wpływ na to, że niżej ramion nie jestem w stanie ustawić (nóżka ramienia w pewnym momencie styka się z maską).