PDA

Zobacz pełną wersję : Silnik nie odpala na ciepło.



mateuszmac
07-04-14, 23:57
Witam wszystkich jestem tu nowy, kupiłem swoją eg3 jakieś 3 miesiące temu, samochodzik sprawuje się bardzo dobrze, chociaż ostatnio pojawił się spory problem, silnik nie pali gdy jest ciepły. Po długim postoju(minimum 2h) pali od razu, natomiast jak w trasie zatrzymam się na stacji, zgaszę silnik to nie chce zapalić. Tzn kręci kręci kręci, muszę do oporu dodawać gazu zalewać go aż w końcu załapie. Wymieniłem świece i uszczelkę pod pokrywą (teraz czysto) akumulator działa, ładuje, rozrusznik sprawny, przewody także. Byłem u dość doświadczonego mechanika, który mi podpowiedział te zmiany, jednak nie dały one żadnego efektu, jeżeli ktoś miał taki problem i wie jak go rozwiązać proszę o pomoc i z góry dziękuje :)

LechuLK
08-04-14, 01:23
Może luzy zaworowe trzeba ustawić, bo są za małe?

piotreek23
08-04-14, 08:47
Jeśli się nie mylę (szukajka prawdę powie hasło nie pali na ciepło) to aparat zapłonowy lub cewka zapłonowa jest winna.
http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?35842-Nie-pali-na-cieplym-silniku

adam11d
08-04-14, 18:22
Przekaźnik pompy paliwa zobacz i przelutuj nie zaszkodzi, u mnie taki objaw był to mi moduł zapłonowy padł zimna paliła na dotyk a ciepła chodziła dopóki nie zgasił i potem dupa moglem krecic i krecic...ostygła i na dotyk znowu,iskre miała cały czas