PDA

Zobacz pełną wersję : swap d14a4(99rok) na 1.5 vtec z 99roku



lopez22
09-05-08, 16:14
prosze o pomoc czytalem ale nie znalazlem

mam okazje do kupienia 1.5 vtec 99 ale gosc mowi ze nie ktore przewody i kable sa pociete czy beda kable pasować od mojego 1.4 ,
czy musze zmieniać tez pompe paliwa i komputer
czy tyko przerzucic silnik i wyszystko popodpinać

dziekuje

skolopendra
09-05-08, 16:17
tez pompe paliwa i komputer

pompe nie ale komputer wiązke kabinową a i silnikowa nie będzie taka sama ,choć podobna


mam okazje do kupienia 1.5 vtec 99

ale po co zmieniasz na tak kiepski motor??

vtec
09-05-08, 16:35
Zalezy z jakiej strony patrzeć, wg. mnie to nie jest kiepski silnik. Bynajmniej napewno lepszy od tego 1.4 który kolega posiada, a skrzynke krótszą do niego wrzuci i już w ogóle będzie fajnie. Będzie miał szybsze auto i jeszcze mniejsze spalanie. Sorry za drobny OT.

lopez22
09-05-08, 18:50
mialem hanie esi vtec i fajnie sie nia jezdziło ale zarła duzo paliwka, teraz trafila mi sie hania okazja : 99 rok pelen serwis, przebieg orginalny 100% pewne 42000 mil
jest jak nowa z salony , silnik spalanie bomba tyko, że nie ta juz moc bo po 1.6 esi cos mi brakuje
wiec moze mylse zeby sobie silniczke przezucic na 1.5 vtec on to juz ma 115 koni a nie 75 -bedzie napewno dobry jesli chce sie pogodzis osiagi z z niskim spalaniem - czy mam racje ????
pozatym mam dobrą skrzynie od esi wiec bede mogl ja zmienić, przekladlem juz silnik

1.6 vtec na 1.5 vtec i potem na odwrot i poszlo mi to bez problemu wszytko pasowalo.
jestem w angli i kupno naprwde super silnika jak np teraz moge kupic 1.5 vtec 99 rok 58000 mil jest *****iscie tanie -100 funtow.

to raczej nikt silnikow nie zmienia i sa tanie


sluchajacie a jasli nie zmienie silnika a stalowki standarkowki 175/65/14 zamienie na aaluski 195/50/15 to mi zamóli ???? zwiekszy sie spalanie ???? w zasadzie zwiekszy sie tylko szerokosc gumy o 2 cm czy to ma duzy wplyw ???

[ Dodano: Pią 09 Maj, 2008 ]

Bynajmniej napewno lepszy od tego 1.4 który kolega posiada, a skrzynke krótszą do niego wrzuci i już w ogóle będzie fajnie. Będzie miał szybsze auto i jeszcze mniejsze spalanieze szybsze to napewno sie zgodze a jeszcze mniejsze spalane - naprawde ???

vtec
09-05-08, 19:03
Zmiane osiągów po zmianie kół napewno odczujesz. Z tym godzeniem osiągów i spalania to zalezy jak na to spojrzeć :P Może vtec-e mistrzem w sprincie do setki nie jest, ale nie mozna też powiedzieć że jest mułem. Napewno sie zbiera lepiej od 1.4. Ja MB9 wciągnałem EG8 także tak źle chyba nie jest :P Tym bardziej że ze mnie taki kierownik jak z koziej d**y trąba :P A spalanie jest super-7,5l w mieście :d A jak dasz krótszą skrzynie, podejrzewam że jak nie będziesz pałował zbytnio to spalanie się utrzyma a auto będzie napewno jeszcze bardziej dynamiczne.

skolopendra
09-05-08, 19:46
jestem w angli

to kup y8 nie wiem jak z cenami .ale to będzie miało w tedy sens


a skrzynke krótszą do niego wrzuci i już w ogóle będzie fajnie.

pewnie i mozna ale taka dobrze zrobiona skrzynka kosztuje jak kilka takich silników za 100funtów


A jak dasz krótszą skrzynie, podejrzewam że jak nie będziesz pałował zbytnio to spalanie się utrzyma
myśle ze raczej spokojnie wtedy dorówna spalaniem reszcie serii ''D''

nie bez przyczyny zastosowano w nich długie skrzynki ;)

vtec
09-05-08, 19:52
No dlatego pisze że jak nie będzie pałował :d Pojeździ w granicach 3 tys. obr. i spalanie nie powinno być wieksze w sumie :P Chyba że czegoś nie wiem :)

lopez22
09-05-08, 22:22
vtec napisał/a:
a skrzynke krótszą do niego wrzuci i już w ogóle będzie fajnie.


pewnie i mozna ale taka dobrze zrobiona skrzynka kosztuje jak kilka takich silników za

mam skrzynie dobra od esi lerzy na podworku przykryta dwoma drzwiami ,


silnik sam przerzuce tylko prosze rozwiejcie moje wątpliwosci czy jesli bede mial 1.5 vtec engina z calym okablowaniem to czy tam bedzie wszystko pasować po wyjeciu 1.4 czy kable kostli wezyki bedą bezproblemu pasować ????