PDA

Zobacz pełną wersję : szarpanie



reaktor
05-04-14, 05:50
zmieniałem silnik razem ze sprzegłem sprzęgło nowe

i ruszając z 1 lub redukując bieg(w trakcie pół sprzęgła) mam taki objaw jak ruszając z wyższych biegów 2 czy 3 czyli auto strasznie szarpie i jakby podskakuje ktoś ma pojecie co to może być?

FaziRBK
05-04-14, 07:50
Takie objawy wskazują na uszkodzenie tarczy sprzęgłowej. Tylko, że przy zużytej tarczy gdzie sprężynki nie trzymają się sztywno na swoich miejscach. Sam przerabiałem taki przypadek w civicu od mojej kobiety.

reaktor
05-04-14, 08:09
to by miało sens ze sprezyny lataja bo po odpaleniu na początku coś waliło jak panewka po wcisnieciu sprzegłą i nasilało sie ze wzrostem obrotów

tylko dziwne bo sprzegło jest praktycznie nowe

FaziRBK
05-04-14, 10:51
Jaka firma? Bo zdarzają się uszkodzone sprzęgła wychodzące prosto z fabryki.
A dobrą stroną włożyłeś tarczę na wałek sprzęgłowy?.

reaktor
05-04-14, 13:28
NKK

silnik juz kupiłem z założonym sprzegłem od mechaników wiec stwierdziłęm ze nie bede ruszał

bo chyba krzywo sie nei da założyc skoro weszło w skrzynie

FaziRBK
05-04-14, 18:29
Nie krzywo tylko złą stroną samą tarczę, ale to zdarza się tak rzadko, że powiedziałbym o tym, że to aż nie możliwe.
A swoją drogą zrzuć skrzynię i zobacz czy jesteś w stanie obracać w ręku sprężynkami. Jeśli tak to powód jest znany.

kubaszow
05-04-14, 18:41
Czyli sprezyny w tarczy sprz. nie powinny sie obracac i miec zadnych luzow?
Tez mam szarpniecie auta przy wysprzeglaniu z 1 i wrzucaniu 2, czasami mam wrazenie jak bym mial poduchy silnika pourywane!

Swietywwl
06-04-14, 09:52
Mam to samo tylko, że ja mam sprzęgło spiekowe F1 Racing.
Jeśli te sprężynki będą luźne = tarcza do śmietnika? Czy można to jakoś zregenerować?

MarcinWL
06-04-14, 10:10
Też jestem ciekawy, mam podobnie jak kubaszow

FaziRBK
06-04-14, 10:44
Generalnie sprężynki z czasem w normalnej eksploatacji sprzęgła zaczynają mieć luz, jeśli jest on malutki i taką sprężynę ciężko obrócić to nie jest jeszcze źle. Jeśli latają luźno i idzie je dosłownie obracać jak się podoba to niestety przynajmniej tarcza sprzęgła jest do wymiany nawet jeśli ma okładziny cierne w porządku :)
Są ludzie, którzy regenerują tarcze, wrzucając nowe okładziny, sprężyny pewnie też wymieniają.
Ja się natrudziłem zanim znalazłem przyczynę szarpania kilka miesięcy ale wiem, że to był strzał w 10. :)

kubaszow
06-04-14, 10:56
No ja jeszcze obstawiam poduszke skrzyni ta na grodzi, moze byc popekana i tak szarpie, albo luzy na mechanizmie rozniczkowym w skrzyni, szkoda ze jak wymienialem lozyska w skrzyni to nie pomierzylem luzow.

reaktor
06-08-14, 20:11
dobra wytargałem sprzęgło i jakieś luzy na spręzynach 2-3 z 6 sa ale minimalne
rozumiem że nie powinno być ich w ogóle?

+to
http://i62.tinypic.com/2cofss3.jpg
jak zakłądałem jakies 5tys -10 km temu to było prawie nowe

a teraz jest dosyc troche wyryte co moze byc winne ?

toxic
07-08-14, 10:31
Też się podepnę pod temat, żeby nowego nie zakładać. Ja mam problem (fakt faktem czasami ale jest) z wrzuceniem np wstecznego. Strasznie zgrzyta. Czasem jest problem z wrzuceniem 1. Najczęściej to występuje jak silnik pracuje na ssaniu, np po nocnym postoju. Czy przyczyna może być podobna czy szukać czegoś innego?

Sheiva
07-08-14, 11:42
Przede wszystkim zmień olej na OEM MTF Hondy. Skoro dzieje się to głównie po nocy, to niewykluczone, że masz wlany jakiś przekładniowy i jest za gęsty, póki się nie rozgrzeje. Z drugiej jednak strony, skoro to tylko jedynka i wsteczny, to niewykluczone też, że nic nie pomoże i będziesz musiał się już z tym pogodzić.

reaktor, luzy na sprężynach chyba są zawsze. W sensie takim, że nie przesuniesz ich lewo-prawo, ale wciśniesz wgłąb i z powrotem, si ?

PeJot
24-08-14, 21:06
Podobne objawy miał kilka lat temu Djadi jak mu padło łożysko w kole zamachowym w jego pięknym MB3.

reaktor
25-08-14, 20:23
a może to łożysko oporowe ?

woocasch
25-08-14, 20:33
a może to łożysko oporowe ?

tak jak pisałem do Ciebie na PW - u mnie były objawy szarpania przy delikatnym ruszaniu lub też jak chciałem gwałtownie ruszyć - po wymianie sprzęgła na XTD - objawy ustały :)
dodam że miałem zestaw Exedy i po wyjęciu wszystko wygląda bardzo fajnie tylko na spręzynkach są luzy - i to pewnie był powód bo jak zakładałem to nowe to porównywałem i różnica była spora tzn na XTD żadnych luzów a na Exedy były i to spore

morcin123
25-08-14, 20:38
Ostatnio u mnie pojawiła się taka sytuacja iż przy ruszaniu telepie czasami niemiłosiernie. Jeżeli ruszam z wyższych obrotów i wolniej puszczam sprzęgło problem prawie znika ... w tamtym roku wrzuciłem tacze PHC jak dobrze pamiętam i się teraz zastanawiam czy aby to na pewno tarcza do wymiany jest.

woocash'a posta nie zauważyłem :p ale chyba rozwiewa on moje wątpliwości.

Zmartwiłeś mnie ogólnie bo chciałem wrzucać komplet Exedy ;s

reaktor
25-08-14, 21:26
u mnie od drgań wyrwało gwint z dolnej podpory skrzyni biegów
wiec jezdzic tak nie mozna