PDA

Zobacz pełną wersję : pytanie o stabilizator tył z ek4 a zawieszenie



olekk2103
03-04-14, 22:18
Witam szukam ale konkretnej odpowiedzi nie znalazłem pacjent civic ej6 98r zakupiłem tylnego staba od ek4 z mocowaniami itd. mam obniżone zawieszenie sprężynami mts technic z góry mowie ze nie przymierzałem ale patrząc na tyl wahacze dolne przy takim obniżeniu którego nie jestem w stanie ocenic minus ile ida do góry i pytanie czy stab może pracować w takiej pozycji i czy zmieści się tam bo z prawej wydech ok 4cm nad wahaczem.

Davido_
03-04-14, 22:26
A skąd ktoś ma wiedzieć czy się zmieści czy też nie ? Zrób przymiarkę i zobacz ... ogólnie to często wydech przeszkadza i trzeba go przerabiać ale nie jest powiedziane że tak będzie u Ciebie .

Rajan
03-04-14, 22:36
czy zmieści się tam bo z prawej wydech ok 4cm nad wahaczem.

z tego co piszesz to raczej ci nie wejdzie, ale najlepiej przymierz go sobie do budy i w tedy bedziesz wiedział co musisz przerobić

olekk2103
03-04-14, 22:42
ok dzięki za zainteresowanie a jak sprawa z tymi sprężynami obnizajacymi jaki to ma wpływ?
macie może info o twardości sprężyn seryjnych w ek4?

Davido_
03-04-14, 23:22
Stabilizator normalnie działa przy obniżonym zawieszeniu, jedynie na pewno łączniki się szybciej zużywają . W ek4 są twardsze niż w ej9 ale wartości nie znam ... po prostu czuć ,że są twardsze .

olekk2103
04-04-14, 00:01
ok tylko wszyscy pisza ze auto będzie wysoko stało bo ek4 cięższe ze względu na bserie ciekawe jak wysoko

Jasin
05-04-14, 00:59
ok tylko wszyscy pisza ze auto będzie wysoko stało bo ek4 cięższe ze względu na bserie ciekawe jak wysoko

A po co Ci sprężyna z ek4? Skoro nie obniża, a jest jedynie twardsza? Nie lepiej zainwestować w jakaś progresywną obniżającą: Weitec, Eibach, Apexi itd

ma1ster
05-04-14, 11:19
A po co Ci sprężyna z ek4? Skoro nie obniża, a jest jedynie twardsza? Nie lepiej zainwestować w jakaś progresywną obniżającą: Weitec, Eibach, Apexi itd

Tylko po co obniżać samochód? Żeby później się zastanawiać, czy gdzieś nie zahaczymy... No chyba, że nie używa się wozu do jazdy cywilnej... Wtedy bym się zgodził.

Sprężyny z EK4 mają inne parametry, samochód będzie zapewne wyżej noszony niż na takich z EJ9, będzie mniej się przechylał podczas jazdy w zakręcie, z racji, że zmieni się sztywność przechyłowa... Komfort na pewno minimalnie się pogorszy...

Dlatego podczas zmiany na sprężyny z EK4 do EJ9, aby zachować komfort trzeba wsadzić opony o odpowiednio wyższym profilu...