PDA

Zobacz pełną wersję : coś stuka w okolicy rozrusznika - co to może być?



SCKAPE
01-04-14, 19:47
coś mi stuka w okolicy rozrusznika, im szybciej silnik sie kreci tym szybsze stuki...
narazie wszystko za gorace na rozkrecanie wiec moze macie jakies pomysly??? moze mieliscie cos podobnego?

ma1ster
01-04-14, 20:33
Możesz wyciągnąć rozrusznik, odpalić na zaciąg, i zobaczyć czy dalej stuka...

Tiga
02-04-14, 00:17
Zaraz, moment juz patrze w szklana kule ...
Tak, to kuna zagniezdzila sie w filtrze powietrza :P

A tak na powaznie, za malo info kolego zeby co kolwiek wywrozyc.

SCKAPE
02-04-14, 01:21
Tiga.. jesteś żałosny...

ma1ster - dzięki, w zasadzie podmienie rozrusznik bo nie mam miejsca na odpalanie na pych, ma ktoś jeszcze jakieś doświadczenie z podobnym objawem?

Sheiva
02-04-14, 11:12
Sprzęgiełło.

SCKAPE
02-04-14, 17:14
po wcisnieciu pedala sprzęgła wszystko cichnie...
co to bedzie? sprzęgło czy coś w skrzyni??
I prosze o bardziej konkretna opinie niz zpoglądanie w kulę

Sheiva
02-04-14, 17:25
Drogi SCKAPE, wiedz, iż nikt Ci nie odpowie co jest przyczyną na 100%. A jeżeli tak zrobi, znaczy, że nie ma pojęcia o czym pisze.
Może być, to i to. Można sobie tylko spekulować i wyciągać większe prawdopodobieństwo.
W tym wypadku obstawiam Sprzęgiełło, jak pisałem, a dokładniej tarczę sprzęgła i zerwany tłumik drgań. Ale możliwości jest więcej naturalnie. Skrzynia jest mniej prawdopodobna, z tego względu, że nie piszesz o żadnych objawach typu, zgrzyta któryś bieg, jakiś nie chce wejść, któryś wyskakuje itp. Jednak wciskając sprzęgło zaprzestajesz kręcenia się skrzyni, toteż jakieś drobne prawdopodobieństwo tego, że to jednak ona, jest. Nie mniej jednak, po jej zrzuceniu powinno być już od razu wiadome. Satisfaction ? :)

SCKAPE
02-04-14, 18:53
Yeah I'm satisfied ;)

Zazgrzyta tylko czasami wsteczny ale mialem to w tej i poprzednej skrzyni, miałem szczerze mowiac nadzieje, że mieli ludzie jakies przypadki z rozrusznikiem ktore moglby by za to odpowiadać... Obadam z nim co moge i jak nic nie znajde rusze z rozbiurką... Potrzebna mi hanka na niedziele wiec cos zmodzic musze...
Przy okazji jesli to sprzęgło to bede musial zamowic jakies dziś - jakie byście polecili kupić? mowa o czymś co wytrzyma zdrowe upalanie i zmiany biegow w okolicach 8000-9000obr.

reaktor
02-04-14, 20:11
zmieniasz biegi przy 9k w 1.3?

SCKAPE
02-04-14, 20:34
co za roznica czy w 1,3l czy w 5l... nie ma to nic do rzeczy... ale skoro nalegasz obecnie krece tylko do 7500-8000, ale bywa ze sie zapomne lub hamuje silnikiem i haczy 9000, zreszta silnik ma sie krecic okolice 9000 za jakis czas...

Wyciagnalem rozrusznik, odpalilem silnik i to nie rozrusznik - przekonuje sie do sprzegla, z otworu po rozruszniku jusz dosc glosno brzeczalo, sprawdzilem sruby, zadna nie jest luzna na obudowie dzwiek zupełnie milknie po wcisniecu sprzęgła wiec najbardziej na nie stawiam tymbardziej ze ostatnio auto przegonilem troche..
wiec jakie sprzęgło?

lozek
03-04-14, 12:41
Wsadzenie zamachu 212 i exedy 212 do tego. A co do krecenia do 9tys - zycze powodzenia jezeli chcesz d13 tak krecic. Tzn owszem mozna ale po co jak to i tak nie wyprodukuje mocy tak wysoko bez mega choryxh nakladow finansowych.

Sent from my ST25i using Tapatalk

SCKAPE
04-04-14, 00:01
Wsadzenie zamachu 212 i exedy 212 do tego. A co do krecenia do 9tys - zycze powodzenia jezeli chcesz d13 tak krecic. Tzn owszem mozna ale po co jak to i tak nie wyprodukuje mocy tak wysoko bez mega choryxh nakladow finansowych.

Przejżyj z grubsza temat mojego szrota... ale poważnie przejżyj ;)

Sąsiad mechenik powiedzial mi ze najprawdopodobniej to łożysko dociskowe, juz na wwszelki zamowilem, rano zwalam skrzynie i się zobaczy, przeglądałem tez sprzęgła i jesli trzeba to kupie exady stage 1, w sumie mam poł godziny drogi do ich siedziby, moze da sie zalatwić sprawe w 1 dzien a nie czekac na przesyłkę... ale szczerze mowiac narazie bym zostal przy tym co mam bo mam inne wydatki...

lozek
04-04-14, 12:17
Sprawdzilem. Nadal nie widze nic co nadaloby sens i potrzebe krecenia do 9k tym bardziej zakladanie turbo ;) poza tym to sie nie laczy ze soba bez zakucia i odpowiednich mega ostrych walkow.

Sent from my ST25i using Tapatalk

SCKAPE
04-04-14, 13:59
nigdzie nigdy nie bylo mowy o turbo...

reaktor
04-04-14, 14:02
nie moge sie doczekac tych 9k w 1.3

w k20 sie pompy nie wyrabiaja to w 1.3 bedzie ciekawie

lozek
04-04-14, 15:00
nigdzie nigdy nie bylo mowy o turbo...

Pomylilem osoby, soraweczka.

Tak czy siak nie będzie to grało na bank. ;) kręcic mozna i do 10tys ale po co jak moc sie skonczy na 7 ;)

SCKAPE
04-04-14, 15:44
nie moge sie doczekac tych 9k w 1.3

w k20 sie pompy nie wyrabiaja to w 1.3 bedzie ciekawie

jesli mowisz o pompie paliwa to... 1,3 potrzebuje go mniej niz 2,0... zreszta nie wiem czy jakas jest roznica ale u mnie siedzi pompa od VTI (B16 coś tam...)


Pomylilem osoby, soraweczka.

Tak czy siak nie będzie to grało na bank. ;) kręcic mozna i do 10tys ale po co jak moc sie skonczy na 7 ;)

Bedzie będzie... Trochę optymizmu lozek ;) Na gaznikach obrobionej glowicy moc leciala w dół przy 8000+, teraz na innej nie obrobione glowicy z seryjnym wałkiem zabawa niestety konczy sie przy 7500, ale jak bylem shamowac to bylo sporo niedociagniec - w tym setapie co jest bedzie moc do 8200, tylko najpierw musze sie uporac z innymi rzeczami typu sprzęgło... Tak czy siak 8200 to juz bedzie dosc blisko, podejdzie itb, sportowy walek, mocniejsze sprezynki, kilka innych drobiazgów zeby sie to od razu nie rozsypalo i spokojnie bedzie hulać te 9000 - to nie K20 gdzie trzeba wywalić kupe siana żeby się nie martwić to d13 jak sie rozsypie bierzesz za drobne w kieszeni kupujesz nastepne, w sumie zapas wrazie W lezy i czeka u mnie w garazu... - od cała historia. Bedzie mialo byc 9000 bedzie 9000 :)

ALE WIDZE ZE TEMAT NIEPOTRZEBNIE SIE ZMIENIŁ WIEC SUGERUJĘ JUŻ GO ZAMKNĄĆ...

reaktor
04-04-14, 17:33
jesli mowisz o pompie paliwa to... 1,3 potrzebuje go mniej niz 2,0... zreszta nie wiem czy jakas jest roznica ale u mnie siedzi pompa od VTI (B16 coś tam...)


.
chodzi o pompe oleju

przy takich obrotach dochodzi do kawitacji
Uszkodzenie spowodowane zjawiskiem kawitacji
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0a/Kavitation_at_pump_impeller.jpg

SCKAPE
12-04-14, 23:32
wracem do tematu stukania/wibrowania...
wymienilem lozysko dociskowe zlozyłem i jednak sie okazalo ze to nie to, rozrusznik tez nie bo po jego wymontowaniu nadal to słyszałem, teraz znowu wszystko rozebrałem i..:
docisk sprzęgła wyglada mi na ok, kolo zamachowe wporządku, łożysko w kole zamachowym chodzi normalnie nie bije nie rusza sie na boki itd... samo sprzęgło jest mi podejżane - sprężynki ktore w nim są są lekko luźne, tzn moge nimi poruszać odrobine - czy to normalne? samej skrzyni nie chce rozbierac - zreszta niebardzo wiem czego w niej szukać. ale jak złapie za drążek ma lekkie luzy jak poruszam na boki, ale takie naprawde lekkie..
Przypomnę że dziwny dzwięk znika po wcisnieciu sprzęgła.

Czy teraz moze mi ktoś coś wiecej powiedziec w tym temacie?

SCKAPE
05-05-14, 13:07
Żeby nie zostawić kolejnego nierozwiązanego tematu... Już mówię co się wydarzyło:
Najgorsze z przypuszczeń - łożyska w skrzyni powiedziały już dość, mniej lub bardziej wszystkie miały jakieś luzy, uszkodzenia.. Najbardzie w dupe dostało łożysko na wałku sprzęgłowym to od strony sprzęgła:
http://i1054.photobucket.com/albums/s482/gaczek/DSC_0032_zpseeeb9d5c.jpg

luchuma
05-05-14, 13:18
norma jesli nie byly wymieniane od nowosci ;]

bedziesz wymienial łożyska czy sama skrzynie ?

ps gdyby to bylo lozysko oporowe to by walilo po wcisnieciu sprzegla
u mnie tez wali skrzynia na puszczonym sprzegle.

driftspec
05-05-14, 14:05
U mnie oporowe waliło na puszczonym sprzęgle a jak wciskałem to cichło . Zmieniłem łożysko i dalej szumiało na puszczonym sprzęgle a jak olej w skrzyni się rozgrzewał to cichło . Zmieniłem olej w skrzyni na jakiś tani gesty szit i od tamtej pory jest cichutko . Zapobiegawczo kupiłem sprawna skrzynie :cool:

SCKAPE
05-05-14, 22:20
norma jesli nie byly wymieniane od nowosci ;]

bedziesz wymienial łożyska czy sama skrzynie ?

ps gdyby to bylo lozysko oporowe to by walilo po wcisnieciu sprzegla
u mnie tez wali skrzynia na puszczonym sprzegle.

Mam hybryde, ciężko o taką u mnie ;)
Skrzynie już złożyłem i siedzi w aucie, dziś poskładałem całą resztę i się przejechałem... Działa! gorzej ze sprzęgłem.. nowe sprzęgło i docisk a łapie *****.. wysoko, praktycznie na samym końcu, nie wiem dlaczego - może dotrzeć się musi wszystko..