PDA

Zobacz pełną wersję : Kopułka zapł. w 4gen - jak zrobić żeby nie rozwalić..



barni
19-09-05, 13:05
Witam.Pytanie troche lamerskie,ale wole je zadac zanim cos spieprze.. w jaki sposob i czy da sie cos przy tym przypadkiem mocno popsuc odkrecic kopulke aparatu zaplonowego w civicu 4gen? Mniej wiecej chyba wiem gdzie ona jest,ale nie jestem pewien do konca co mam odkrecic. moglby ktos pomoc?trzeba odczepic przewody wysokiego napiecia i to wykrecic? w ktorym miejscu to sie czysci? moze ktos ma jakis obrazek?

prosze o pomoc
pozdrawiam
mrf

Ralf
19-09-05, 13:31
:lol: kopulka aparatu zapłonowego jest na aparacie zapłonowym - jak otworzysz maske to po lewej stronie pokrywy zaworów (to takie płaskie co wchodzą kabelki i ma napis Honda). Jesli do odkręcania tych 3 śrubek co trzymaja kompulke zastosujesz śrubokręt gwiazdkowy a nie młotek 5kg to nic nie popsujesz ;)

barni
19-09-05, 15:14
ok,w takim razie sprobuje to odkrecic i wyczyscic nie wiem co,ale to co bedzie brudne pewnie hehe.a te kabelki trzeba odlaczyc najpierw?

nick__t
19-09-05, 17:38
No najlepiej odłączyć :D Tylko jakoś je sobie oznacz żeby trafiły w to samo miejsce :lol:

Sławek
19-09-05, 19:52
I uważaj żeby ci nie wyskoczyła sprężynka spod kopułki.

barni
19-09-05, 22:08
pk,rano zabieram sie do pracy:] dzieki. pozdr

P i t
19-09-05, 22:27
i uwazaj, bo jak to odkrecisz to tam takie ostrza wirują i obcinają palce, jak przeczują, ze ktos chce wyczyscic kopułke !!!

Ralf
19-09-05, 23:56
i uważaj na Gargamela !!

barni
26-09-05, 22:17
no i nabijaliscie sie i wyszla porazka heh:] nie odkrecilem kopulki bo na srub udalo sie odkrecic 4,a 5 na dole jest tak zardzewiala i siedzi tak mocno,ze zadnymi narzedziami,ktore mialem pod reka nie dalo sie jej wykrecic..chyba bede musial uzyc szlifierki..

pozdrawiam
mrf

gadu
26-09-05, 22:49
Nie uzywaj szlifierki tylko popsikaj wd40 albo czyms podobnym i kombinuj dalej.

barni
27-09-05, 09:43
kurde,wlasnie psikalem z 10 razy i dalej siedzi na miejscu..nie wiem juz kurde czym to ruszyc.

pozdr

Arv
27-09-05, 12:25
Ziom, żaden wkrętak tylko klucz nasadowy 8mm na przedłużce!! Aha, jakie 5 śrub??? Kopułka jest na 3 przykręcona!!

barni
27-09-05, 22:41
klucz 8mm na srube z krzyzykiem?nie da rady..i na prawde nie sa 3 sruby u mnie...jest 5 takich na krzyzykowy srubokret..pozdr

rem36
27-09-05, 22:47
Ziom, żaden wkrętak tylko klucz nasadowy 8mm na przedłużce!! Aha, jakie 5 śrub??? Kopułka jest na 3 przykręcona!!

tak zrobic nalezy!

nie widzialem nigdy na 5 srub ale moze malo widzialem, jak nie ma na nasadke tylko na krzyzak to mozesz naciac brzeszczotem łepek tak zeby bylo na płaski i wtedy sprobowac, jak nie to szlifierka tez mozna pojechac, pozniej rowiercic srube( sruby sa niskiej wytrzymalosi bez problemu sie przeznie wierci, temat przerobiony 8) )

Arv
27-09-05, 22:59
Wiesz co, nie wiem co to za 4gen, ale zrób fotę jak możesz, bo aż ciekawy jestem jak to wygląda. Moje śrubki mają sześciokątne główki, odległość między ściankami 8 mm :D. Jak chcesz to mam 2 kopułki w domu, jedna chyba w niezłym stanie, mogę oddać za darmo, ale jest na 3 śruby!! :grin:

barni
27-09-05, 23:08
ok,zrobie zdjecie w najblizszym czasie i zapodam tu do tematu.srube bedzie trzeba potraktowac chyba na prawde szlifierka.pozdrawiam

siemaR
28-09-05, 09:12
Takie dziwne pytanie - robisz to na samochodzie? Jak tak, to 3 śruby, wykręć cały aparat, będziesz miał lepszy dostęp, dobre kombinerki z ostrymi ząbkami, złap tą śrube za łeb i ją ruszysz albo ukręcisz :D Tylko uważaj żeby nie połamać kopułki ;) Rozebrałem w ten sposób cały aparat, bo śrubokrętem się nie bardzo dawało :)