PDA

Zobacz pełną wersję : padla elektryka



eerg
07-05-08, 13:13
czy jest cos co moge zrobic sam, majac male pojecie o elektronice w 6 gen ek3?

radio i zegarek padly razem, podczas jazdy w momencie podglasniania muzy.

przejrzalem wszystkie bezpieczniki (te pod maska rowniez) i zaden spalony nie byl.

pozniej zabralem sie za radio, wyjalem, sprawdzilem czy wszystkie kostki sa dobrze wpiete, czy izolacja nie jest przerwana, czy bezpiecznik w radiu jest caly - wszystko ok.

wkladam radyjko spowrotem, przekrecam kluczyk i nic, rozrusznik nie ruszyl, zamiast tego syrena od alarmu zaczela wariowac a pradu nie ma nigdzie. syrena sobie pyka (nie typowe wycie, tylko pryk pryk pryk ... ;) ). narazie zdjalem klemy z aku i zajrzalem pod deske rozdzielcza.

moje watpliwosci wzbudzila mala wtyczka od alarmu, ktorej po prostu nie ma juz gdzie wetknac i druga wychodzaca z grubszej wiazki, dla ktorej tez nigdzie miejsca znalezc nie moge.

mozliwe ze akumulator sie rozladowal przez jakies krotkie zwarcie i dlatego alarm tak swiruje ?

emilopez
07-05-08, 13:19
Kolego mi to wygląda na alterntor, podładuj sobie aku i odpal go, pojeździj chwilkę i poźniej znowu spróbuj go zapalić;]

eerg
07-05-08, 13:24
dzieki za szybka odpowiedz, podladuje aku, jeszcze raz przejrze bezpieczniki i mam nadzieje ze bedzie pozytywnie :)