PDA

Zobacz pełną wersję : Remont głowicy D16Z6 - zakład spartolił 2 rzeczy - pytanie



airman
30-03-14, 23:39
Witam.

Oddałem głowicę na kompletny remont. Dziś po zmroku odebrałem głowicę od właściciela zakładu. Dopiero na chacie obejrzałem i są 2 problemy. Jutro pewnie będę reklamował.

Dałem im manual o głowicy, lecz zapomniałem dorzucić kartkę z instrukcją i mam za swoje.

Uszczelniacze OEM które im dałem założyli odwrotnie - czarne sprężynki poszły na dolot, białe na wydech - pytanie czy można przełożyć jeszcze uszczelniacze stronami czy są do śmieci?

Druga sprawa to pomieszane kolory sprężyn, ale tego chyba nie ma nawet w manualu, że niebieskie dolot a brązowe wydech.


Pozamieniać sprężynki nie będzie problem ogólnie, ale z tymi uszczelniaczami się wkurzyłem, a remont swoje kosztował :]

birchie
31-03-14, 09:09
pytanie czy można przełożyć jeszcze uszczelniacze stronami czy są do śmieci?

Te uszczelniacze trudno pozdejmować bez uszkodzenia. Niemniej, jesli zakład jest poważny, to powinien zrefundować Ci tę pomyłkę, ty bardziej, że nie potrzeba manuala, wystarczy spojrzeć na kolory starych uszczelek

Szczur[R]
31-03-14, 16:05
Te uszczelniacze trudno pozdejmować bez uszkodzenia. Niemniej, jesli zakład jest poważny, to powinien zrefundować Ci tę pomyłkę, ty bardziej, że nie potrzeba manuala, wystarczy spojrzeć na kolory starych uszczelek

x2 uszczelniacze są jednorazowego montażu. Nawet jeśli udało by się je zdjąć bez większych uszkodzeń i ponownie założyć, to może być nieszczelny.
Sprężynki muszą być w swoim położeniu - dolot ma grubsze o 0.1mm, oraz gęstszym zwojem do dołu

airman
31-03-14, 22:47
Dzięki za info tak też przypuszczałem dlatego zamówiłem nowe, właściciel zakładu zobowiązał się poprawić błędy i zwrócić kasę za uszczelniacze. Mam nadzieję że tak będzie.

Labed2007
01-04-14, 19:14
Ehhh i jak tu znaleźć dobry warsztat. Ja nikomu nie ufam na słowo, bo wiem jak to jest. Odbieramy nasze cudo przekonani, że jeśli płacimy kasę to musi być to zrobione dobrze. Niestety często zdarza się inaczej. Ja miałem przypadek uszkodzenia jednego kabla podczas naprawy auta, w ogóle nie związanego z naprawą-wsadzili większy bezpiecznik żeby było ładowanie, a po paru dniach ja dziwię się co jest grane. Okazało się że kabel był prawie stopiony, w skrzynce zamiast 7,5A włożone 15A :/
Podaj nazwę tego zakładu, będą userzy z forum wiedzieć gdzie głowicy nie oddawać :D

Muzyk-Grzes
01-04-14, 19:27
Ale uszczelniacze maja różnego koloru sprężynki i w innych głowicach czyżby panowie o tym nie wiedzieli?

birchie
02-04-14, 08:00
Ehhh i jak tu znaleźć dobry warsztat. Ja nikomu nie ufam na słowo, bo wiem jak to jest. Odbieramy nasze cudo przekonani, że jeśli płacimy kasę to musi być to zrobione dobrze. Niestety często zdarza się inaczej. Ja miałem przypadek uszkodzenia jednego kabla podczas naprawy auta, w ogóle nie związanego z naprawą-wsadzili większy bezpiecznik żeby było ładowanie, a po paru dniach ja dziwię się co jest grane. Okazało się że kabel był prawie stopiony, w skrzynce zamiast 7,5A włożone 15A :/
Podaj nazwę tego zakładu, będą userzy z forum wiedzieć gdzie głowicy nie oddawać

Mi pewien zakład pomalował proszkowo zaciski hamulcowe włącznie ze srodkiem cylinderków :D Sorry za OT

Saiti
03-04-14, 08:06
Mi pewien zakład pomalował proszkowo zaciski hamulcowe włącznie ze srodkiem cylinderków Sorry za OT

To nic, bo i tak gumka jest do wymiany - ten uszczelniacz. Więc i tak musisz wyjąć tłoka :P

A co do autora - uszczelniacze są do śmieci, żebyś sobie nie dał wcisnąć, że "oni się znają, podmienią i będzie jeździć".

birchie
03-04-14, 08:10
To nic, bo i tak gumka jest do wymiany - ten uszczelniacz. Więc i tak musisz wyjąć tłoka :P

Środek cylinderka, a nie tłoczka :D

airman
03-04-14, 09:12
Jutro jadę na poprawkę, nie będę robił anty reklamy bo ogólnie podejście do klienta jak na razie jest dobre, właściciel przyznał mi od razu że pracownik spierxxxxxxxx robote.

kumak
03-04-14, 11:58
Z teg, co sie orientuje, to niebieskie sprezynki ida na wydech, a te pomaranczowo brazowe czy jaki to tam kolor jest na ssace :)

airman
03-04-14, 14:23
Hmmm to kto może potwierdzić bo myślałem że brązowe na wydech.

Szczur[R]
03-04-14, 14:26
Hmmm to kto może potwierdzić bo myślałem że brązowe na wydech.

z kolorami różnie bywało, sprawdź ich grubość - według informacji jaką uzyskałem jakiś czas temu tu na forum to na ssanie idą te o 0.1mm grubsze

airman
03-04-14, 15:47
Pobadam wieczorem, ale już poczytałem neta i Twoje i Kumaka info się potwierdza.

piroman
03-04-14, 16:21
Z teg, co sie orientuje, to niebieskie sprezynki ida na wydech, a te pomaranczowo brazowe czy jaki to tam kolor jest na ssace :)

dokladnie tak jak pisze kumak

Szczur[R]
03-04-14, 16:52
dokladnie tak jak pisze kumak
a w przypadku gdy mamy do wyboru brązowe i czerwone ? Taką sytuację miałem w w4 niedawno