PDA

Zobacz pełną wersję : d15b7 klekotanie wtryskiwaczy



sivybil
28-03-14, 08:32
Witam. Mam do Was pytanie. Od jakiegoś czasu irytuje mnie pewien dźwięk dobiegający z silnika. Klekotanie (stukanie, cykanie, jakkolwiek ktoś to nazwie. Początkowo obstawiałem zawory. Wyregulowałem. Odpalam samochód i cisza... czyli dobry znak :) przykładam uch do bloku, cichutko. Biorę w łapę przepustnice, dodaje lekko gazu i słyszę klekotanie ale nie z bloku tylko jakby z okolic przepustnicy. Moje pytanie, czy to klekotanie wtrysków, przepustnicy? A jeśli tak to czy jest jakiś sposób, żeby to klekotanie uspokoić? Stukot pojawia się tylko podczas dodawania gazu, zaznaczam że to nie silnik tylko coś bardziej w stronę podszybia. Z góry dzięki za odpowiedź.

avemolesiu
28-03-14, 16:39
Może jakaś nieszczelność w kolektorze ssącym (wiem, że dużo opli na to cierpi, ale wiadomo że opel to .. opel). W tym wypadku słychać cykanie. Przeczyść sobie profilaktycznie przepustnice, krokowca - nie zaszkodzi. Może ktoś się już spotkał z podobnym problemem i go opisze ;p

Sheiva
28-03-14, 17:00
Zważywszy na fakt, iż nie masz Vteca, zawory masz wyregulowane i nie słyszysz tego ze słupka, obstwiam właśnie na 99% klekot wtrysków.

sivybil
28-03-14, 18:12
Tez tak obstawiam. Tylko jak się z tym uporać? Nowe wtryski?

Tiga
28-03-14, 20:00
Mozna bylo by zdemontowac listwe z wtryskami i zakrecic silnikiem. Wtedy na sto procent bedzie wiadomo czy to one halasuja.

sivybil
30-03-14, 22:14
Zauważyłem jeszcze jedną dziwną bądź nie, przypadłość. Klekotanie ewidentne gdy silnik zimny. po zagrzaniu praktycznie cisza.... Tiga- całkowicie je wymontować czy jak?

RaDar93
30-03-14, 22:37
a posiadasz gaz?

motomaniak1988
31-03-14, 00:13
zimne silniki lubia ,,klekotac,, ,,cykac,, ,,pukac,, ... :)

sivybil
31-03-14, 08:40
Nie mam gazu, czyli chcecie powiedzieć, że to norma? Chyba jednak wolałbym usłyszeć, że da się coś z tym zrobić:)

grafo
31-03-14, 21:42
też mam taki objaw. Po dodaniu gazu przestaje i potem na luzie znowu. Przymierzam się do regulacji zaworów - zobaczymy czy coś to da.

sivybil
31-03-14, 22:05
grafo ja mam odwrotnie:P na luzie cicho, po dodaniu gazu klekocze.