PDA

Zobacz pełną wersję : 1/4 wskaznika temperatury



Teksior
27-03-14, 20:15
Mam owy problem i spróbuje go opisac.
Ostatnio był przeprowadzany swap z Y7 na Y7 i po wymianie silnika wskaznik temperatury dobija maksymalnie do 1/4 skali, i z tego co zauważyłem to mniej ciepłe powietrze leci przy właczonych nawiewach. Przed wymianą silnika było wszytko w porządku. Czego to moze byc wina?

Kazik_h9w3
27-03-14, 20:32
Stawiam na zapowietrzony układ chłodzenia

Teksior
27-03-14, 20:38
Własnie stawiam na to jak i na czujnik, Gdzie sie odpowietrza układ?

piotreek23
27-03-14, 21:23
Termostat się nie zamyka?? Wykręć wrzuć do gorącej wody następnie do zimnej :-) będzie widać czy się zamyka.

avemolesiu
29-03-14, 01:36
Miałem podobne objawy. Na 99% termostat. Został w pozycji otwartej i puszcza wszystko w duży obieg.

Teksior
29-03-14, 12:33
Termostat wymieniony na nowy i pokazuje połowe wskaznika ale teraz jest problem z właczeniem sie wentylatora poniewaz niechce sie uruchomic a ponatto wąz dolny od chłodnicy nagle zrobił sie ciepły ( z tego co mi wiadomo powinien byc zimny)

xman
29-03-14, 13:18
Po pierwsze ja zmieniłeś motor z takiego samego na taki sam to to nie jest swap tylko wymiana.
Po drugie jak nie masz pojęcia jak działa układ chłodzenia w aucie to po co się bierzesz za przekładki silnika?
Jak termostat się otwiera to się z automatu wąż dolny nagrzewa. Zanim się wentylator włączy to może chwilkę zejść. Jak się boisz, że coś jest nie tak to sprawdź w schematach który kabel to plus a który minus, zepnij na krótko i będziesz wiedział czy działa czy nie. Jak wentylator działał, a nic przy instalacji nie grzebałeś to powinien działać. Z minuty na minutę się nie zepsuł. Chyba, że czujnik temperatury zdechł. Ja odpowietrzałem w ciut zimniejszej temperaturze niż jest dzisiaj i zeszło mi prawie pół godziny zanim się wentylator włączył.

Teksior
29-03-14, 15:08
Wiec tak, czujnik temperatury przy silniku jest sprAwny, lecz niewiem jak z czujnikiem przy termostacie gdyz niedaje znaku zycia nawet jesli jest ciepła woda( Sprawdziłem kolejne 5 i zadne niedają znaku zycia ani zimne aci ciepłe(wkładałem je do gorącej wody) Jak sprawdzic ten czujnik przy termostacie czy jest dobry bo on chyba odpowiada za właczenie wentylatora. Wentylator sam w sobie jest sprawny.

avemolesiu
29-03-14, 18:46
A temperatura podnosi się do normalnego stanu i tak zostaje czy wręcz się "gotuje"? Nawet gdy auto stoi odpalone, załączenie się wentylatora przy tej temp. może zająć z pół godziny, jak napisał kolega wyżej. Jeżeli trzyma temp. to nie ruszaj, jeżeli zdarzy Ci się, że wskazówka zacznie się niebezpiecznie podnosić, wtedy szukaj sprawcy.

Teksior
29-03-14, 18:53
W normie jest cały czas czyli taka mniejsza połoweczka ;)