PDA

Zobacz pełną wersję : MTS - pierwszy montaż - dziwne skrzypienie



marceli93
26-03-14, 21:24
Cześć, wczoraj złożyłem przednie zawieszenie na nowych gumach i gwincie mts v3, i po montażu pojawiło sie dziwne skrzypienie amorów jakby ten odbój skrzypiał...czy to tak ma być ? czy to sie wyrobi jak chwile popracuje ? - dodam że tylko wyjechałem z garażu w celu przestawienia auta tyłem :>

oto filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=ZQJRF0najAU

dodam że do końca gwintu z przodu zostało mi może półtora centymetra :> a to dziwne skrzypienie już przy opuszczaniu lewarka słyszałem

podczas jazdy nie słyszałem tego generalnie ale na zewnątrz słychać jak narazie :>

HEG8
26-03-14, 22:06
Wyciągnij barana z amorów i zobacz czy nadal tak będzie... Niestety z MTS'em jest loteria, albo się trafi i po 3 latach zaczną się problemy albo już na starcie... Jak będzie problem to masz raczej gwarancje, oddaj i weź drugi zestaw...

marceli93
26-03-14, 23:08
mam przed soba tylny amor i z tego co widze to podobny dźwięk wydaje z siebie wlaśnie ten odbój jak wolno sie porusza po trzpieniu (trzpień jest suchy odbój też)

marceli93
27-03-14, 12:09
spróbuje dziś przesmarować trzpień jakimś smarem grafitowym np i zobaczymy czy to coś zmienia, bo jak czytam na innych forach to czasem sie zdarza w MTS że te odboje tak skwierczą

joker333
27-03-14, 12:34
napisz czy pomogło to przed montażem przesmaruje swoje

marceli93
31-03-14, 19:08
jeszcze nie złożyłem tylnego zawiasu ale przesmarowałem tylne odboje i nie skrzypią. Wcześniej skrzypiały :> Uzyłem smaru litowego bo taki miałem

marceli93
15-05-14, 17:52
dla potomnych:...
skrzypienie było spowodowane tym że jak założyłem czapkę na amor to zapomniałem o tej dużej podkłądce pod nakrętkę którą nakręcam na trzpień amora przez to przy wciskaniu amora guma z czapki amorka oraz nakrętka wzajemnie na siebie oddziaływały powodując skrzypienie... Tak to jest jak sie w pośpiechu montuje.