PDA

Zobacz pełną wersję : Obsługa klimatyzacji civic V generacji



djtomikowal
05-05-08, 20:20
Witam
Może to trochę trywialna sprawia dla niektórych ale kupiłem Civica z 93 roku\hatchback/ z klimatyzacją i nie wiem do końca jak ją obsługiwać? Jak ustawić wskaźniki? Na obiegu wewnętrznym czy zewnętrznym? Bardziej manipulować prędkością nawiewu czy suwakiem ciepło/zimno?

i druga sprawa: gdzie jest filtr kabinowy(przeciwpyłowy..czy jak go zwą) ? Podobno gdzieś pod schowkiem pasażera. Jeśli ma Ktoś o tym pojęcie to bardzo proszę o komentarz

i sprawa trzecia: jak pojeżdżę na klimie to rano jak otwieram samochód dziwnie pachnie...tak trochę stęchlizną....nie wiem czy to kwestia złej obsługi klimy przeze mnie, filtra przeciwpyłowego czy może klimę trzeba wyczyścić? a jeśli wyczyścić to można jakoś we własnym zakresie czy koniecznie trzeba odwiedzić serwis?

Z góry bardzo dziękuję za komentarze:)

acha i jeszcze jedno...czy to normalka że samochód strasznie słabnie na klimatyzacji?? czasem nawet obroty lubią pofalować................

amon
05-05-08, 22:14
samochód słabnie na klimie - to normalne

Brzydki zapach - radze jechac do jakiegos serwisu gdzie ci odgrzybią klime

Właczasz przycisk AC, suwak temperatury ustawiasz na zimno (na max w strone kierownicy) i już kilma działa, proponuje tez włączyć obieg wewnętrzny - szybciej zrobi się chłodniej w środku.

Filtr kabinowy w niekturych jest a w niektórtych nie ma - u nie w cifie V '95 coupe nie ma takiego filtra

neo6969
05-05-08, 22:41
z tego co słyszałem trzeba zmieniac filtr klimatyzacji raz w roku..u mnie rok temu był zmieniany i teraz jest już czas na zmianę - nie jest zbyt świeży zapach

filtr klimy to to samo co filtr kabinowy czy przeciwpyłkowy ?? !!

osik
05-05-08, 23:51
Brzydki zapach - radze jechac do jakiegos serwisu gdzie ci odgrzybią klime
średnio 15zł kosztuje pianka do odgrzybiania i sam sobie zrobisz
http://www.allegro.pl/item352065232_clim_do_czyszczenia_i_odgrzybiania_k limatyzacji.html#photo

amon
06-05-08, 06:19
Brzydki zapach - radze jechac do jakiegos serwisu gdzie ci odgrzybią klime
średnio 15zł kosztuje pianka do odgrzybiania i sam sobie zrobisz
http://www.allegro.pl/item352065232_clim_do_czyszczenia_i_odgrzybiania_k limatyzacji.html#photo

Moim zdaniem takie odgrzybianie to słaba sprawa - pianka nie wyczyscisz w srodku rurek od klimy, a nie wiem czy wiesz z e tam jest sporo grzybów i innego rodzaju bakterii. Profesianalna stacja klimatyzacji za pomocą wytworzenia próżni w układzie to wszystko ci usunie - "pianka" jest dobra tylko do golenia ;)

[ Dodano: Wto 06 Maj, 2008 ]

z tego co słyszałem trzeba zmieniac filtr klimatyzacji raz w roku..u mnie rok temu był zmieniany i teraz jest już czas na zmianę - nie jest zbyt świeży zapach

filtr klimy to to samo co filtr kabinowy czy przeciwpyłkowy ?? !!

to samo

rafalb33
06-05-08, 06:59
średnio 15zł kosztuje pianka do odgrzybiania i sam sobie zrobisz
Owszem i zla nie jest. Ale w civicu bynajmniej 5 generacji, gdzie z klima nei ma filtra przeciwpylkowego jest do dupy dojscie do parownika. Lepiej jechac na stacje, gdzie czyszcza innymi metodami np. ozonem.(jest to chyba najlepsza metoda)


Moim zdaniem takie odgrzybianie to słaba sprawa - pianka nie wyczyscisz w srodku rurek od klimy
A po co w srodku czyscic klimatyzacje?? Klimatyzacja jest ukladem szczelnym i w srodku krazy gaz ze srodkiem smarujacym. W rurkach nie zrobi sie zaden grzyb.

neo6969
06-05-08, 10:35
u mnie klima była nabijana i odgrzybiana 1,5 roku temu - więc wydaje mi się że nie trzeba odgrzybiac ani nabijac ?? !!
wystarczy chyba wymienic filtr !! ?? :/

amon
06-05-08, 18:42
średnio 15zł kosztuje pianka do odgrzybiania i sam sobie zrobisz
Owszem i zla nie jest. Ale w civicu bynajmniej 5 generacji, gdzie z klima nei ma filtra przeciwpylkowego jest do dupy dojscie do parownika. Lepiej jechac na stacje, gdzie czyszcza innymi metodami np. ozonem.(jest to chyba najlepsza metoda)


Moim zdaniem takie odgrzybianie to słaba sprawa - pianka nie wyczyscisz w srodku rurek od klimy
A po co w srodku czyscic klimatyzacje?? Klimatyzacja jest ukladem szczelnym i w srodku krazy gaz ze srodkiem smarujacym. W rurkach nie zrobi sie zaden grzyb.

To słabo znasz się na układach klimatyzacji - proponuje skontaktować się z ludzmi z firmy Wega tu masz link http://www.wega.net.pl/ a zwłaszcza z Jarosławem Pieniekiem on ci wytłumaczą po co czyścić rurki w srodku

djtomikowal
06-05-08, 20:34
Dzięki za porady, ale wciąż nie wiem gdzie szukać tego filtra przeciwpyłowego???

Bodzlo
06-05-08, 22:09
średnio 15zł kosztuje pianka do odgrzybiania i sam sobie zrobisz
Owszem i zla nie jest. Ale w civicu bynajmniej 5 generacji, gdzie z klima nei ma filtra przeciwpylkowego jest do dupy dojscie do parownika. Lepiej jechac na stacje, gdzie czyszcza innymi metodami np. ozonem.(jest to chyba najlepsza metoda)


Moim zdaniem takie odgrzybianie to słaba sprawa - pianka nie wyczyscisz w srodku rurek od klimy
A po co w srodku czyscic klimatyzacje?? Klimatyzacja jest ukladem szczelnym i w srodku krazy gaz ze srodkiem smarujacym. W rurkach nie zrobi sie zaden grzyb.

To słabo znasz się na układach klimatyzacji - proponuje skontaktować się z ludzmi z firmy Wega tu masz link http://www.wega.net.pl/ a zwłaszcza z Jarosławem Pieniekiem on ci wytłumaczą po co czyścić rurki w srodku



kto słabo ten słabo :d kolego układu nie odgrzybia sie wewnątrz rurek tylko na zewnętrznej stronie parownika ,bo własnie to miejsce jest idealne dla bakteri ( takich potworków jak w reklamach :d ) oczywiści enajlepiej byłoby go wymontowac i umyć pod ciepła wodą ale sam rozumiesz czemu sie tego nie robi :/
Pianka i inne preparaty w sporym stopniu likwiduja grzyba i ważne aby stosować to regularnie
W rurkach jedyne co moze byc to wilgoć , opiłki no i czynnik z olejem oczywiście

rafalb33
07-05-08, 16:31
To słabo znasz się na układach klimatyzacji
Owszem nie moja branza :d . Ale wystarczy, ze sie dobrze zastanowisz to dojdziesz do tego o co chodzi :) . Nie trzeba skonczyc stodjow klimatyzacja i wentylacja, zeby wiedziec, ze nie oddychasz tym, co jest w srodku zamknietego ukladu.
W srodku ukladu owszem moze byc wilgoc, ale usuwa sie ja z innej przyczyny.
A temat jest o odgrzybianiu klimatyzacji z powodow zdrowotnych i zapachowych :d


Dzięki za porady, ale wciąż nie wiem gdzie szukać tego filtra przeciwpyłowego???
Jak masz civica 5 generacji to nie szukaj, bo nie znajdziesz. W tym modelu z klima nie montowali filtra kabinowego/ przeciwylkowego, czy jak go tam zwa.

ptrk
07-05-08, 22:54
Jak masz civica 5 generacji to nie szukaj, bo nie znajdziesz. W tym modelu z klima nie montowali filtra kabinowego/ przeciwylkowego, czy jak go tam zwa.

Nie istnieje jakiś w miarę prosty mod, żeby jednak zamontować ten filtr?
Ostatnio parkuję w miejscu gdzie nieopodal wyburzają budynek, pyłu jest w cholerę i gdy odjeżdżając włączam nadmuch, czuję jakbym dostał piachem po oczach :/

Lipek
07-05-08, 23:03
Tu masz foty filtra przeciwpylkowego w HB Vgen: http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=17552&highlight=slaba+sila+nadmuchu (nie mialem klimy a filtr byl). Moze do czegos Ci sie te informacje przydadza.
pozdr

MrUkAs
08-05-08, 18:07
Ratunku! Kupilem taka chlodnice jak tutaj: http://allegro.pl/item354588810_nowa_chlodnica_klimatyzacji_honda_ci vic_92_01.html

pojechalem do serwisu i okazalo sie, ze nie pasuje. Teraz nie wiem jaka dobra...Wiecie moze jaka pasuje do mojego modelu? :(