PDA

Zobacz pełną wersję : Pomóżcie - "Check Engine" i inne problemy z moim C



Wroniasty
18-09-05, 21:24
Witam mam kilka problemów ze swoim Ciffem... No i niestety nie potrafię się z nimi uporać sam. Może Wy byście mi pomogli? Civic Liftback D15Z3 z 1995 zagazowany sekwencją BRC.

1) Zapala mi się kontrolka silnika - "Check Engine". Niezależnie czy jadę na gazie, czy na benzynie. Niezależnie czy piłuję, czy nie. Bywa, że się nie zapali wogóle, a czasem zaraz po odpaleniu silnika. Czasami po delikatnej przygazówce, a czasem jak się nie przygazuje... Po prostu zapala się wtedy kiedy ma ochotę. Przy włączonej kontrolce silnika nie zapala się kontrolka "Econo" pozatym nie widać innych skutków zapalenia się "Check Engine". Samochód jeździ tak samo przy włączonej i wyłączonej kontrolce.

2) Przy około 1700obr/min i 3400obr/min słychać jakiś metaliczny odgłos. Jakby ktoś z duuuużą częstotliwościa uderzał kawałkiem drutu o stalową poręcz. Szczególnie dobrze słychać ten odgłos przy schodzeniu z obrotów. Przy wkręcaniu się na obroty słychać go, ale jest cichszy. Przypuszczam, że to osłona kolektora wydechowego, lub samej rury tuż za kolektorem, ale nie jestem pewien. Może jakieś sugestie? Może to coś innego?

3) Na postoju widać unoszący się siwy dymek z okolic bagnetu oleju - osłony kolektora. Dymku jest bardzo mało i ciężko go dostrzec, ale jest i niepoki mnie to...

4) Zdarza się, że woda kapie na nogi pasażera. Jakby spod schowka... Co z tym zrobić? Czy to coś konkretnego, czy mam po prostu przejrzeć wszystkie uszczelki i rozebrać pół kokpitu?

5) Ciężko chodzi mi szyba pasażera... tak jakby skręcała do przodu delikatnie, zazwyczaj się domyka i jest wszystko wporządku, jednak nie zawsze. Czasem po prostu trzeba ją dociągnąć.

6) Szyba kierowcy przy zamykaniu wylatuje z prowadnicy. Skręca do przodu samochodu po czym nie chce się domknąć muszę, jej ręcznie pomagać. Obie przednie szyby są sterowane elektrycznie.

7) Elektryczne lusterko kierowcy działa prawo-lewo, ale nie działa góra-dół. Co z tym zrobić?

Pozatym moja Honia to najlepszy wóz na świecie, od momentu kupna (marzec tego roku) zrobiła 27 tysięcy i jak narazie poza częściami eksplatacyjnymi wymieniłem w niej tylko gumową osłonę przegubu...

Bardzo Was proszę, pomóżcie... Najbardziej niepokoi mnie "Check Engine", metaliczny odgłos i siwy dymek, reszta to mniejszy problem. Pozdroxy

michal750
18-09-05, 21:38
Odpowiem na to co wiem i z czym sie spotkalem.
Ad.2. Slyszalem w dwoch silnikach D15B2 metaliczne dzwonienie przy obr 3-4 tys. w obu przypadkach okazalo sie "spalanie stukowe". Wystarczylo przyspieszyc zaplon i problem znikl. Nie twierdze, ze u Ciebie jest ten problem, ale sprawdzic nie zaszkodzi.
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=4994&start=0

Ad.5. Czytalem na forum , ze mozna dokladnie wypoziomowac szybe jakas srubka, ale nie wiem dokladnie ktora. Ewentualnie sprawdz jak wyglada mocowanie szyby do ramienia , ktore podnosi szybe.

Ad.6. Sprobuj kupic preparat do smarowania gumowych uszczelek. Smaruje i konserwuje. U mnie troche pomoglo na lzejsze poruszanie szyby w prowadnicach i calkowite domykanie (bez recznego wspomagania)

Ad.7. Obstawiam kostke w drzwiach. Sprawdz czy kostka dobrze laczy ewentualnie sprawdz czy zaden przewod nie ulegl przetarciu lub przerwaniu.
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=3265&highlight=lusterko

prz3mo
18-09-05, 22:01
co do dzwonienia to moze dzwoni cos pod podwoziem? Np. oslona kata (dosc czesta przypadlosc).

bartoo
18-09-05, 22:20
Ad. 4. Prawdopodobnie przeciek z nagrzewnicy lub z wezy. Lepiej zrobic to za wczasu, bo pozniej moze byc powodz!

Sewa
18-09-05, 22:54
Mam podobna przypadlosc z checkiem... zaczela sie palic od momentu zalozenia gazu, jednak podobnie jak u Ciebie nie zapala sie za kazdym razem. Kazdy proponuje samodiagnostyke , ale ja sam wolal bym sie zabrac za to z kims kto juz ma w tym pewne doswiadczenie.

mozes
18-09-05, 23:52
miałem dokładnie ten sam problem z wysuwaniem się szyby kierowcy z prowadnicy podczas zamykania okna. Jak zdejmiesz boczek z drzwi to od strony zamka jest mocowanie prowadnicy od szyby i obniżając ją po odkręceniu możesz zlikwidować to uciążliwe wysuwanie się szyby z prowadnicy. 8)
Dzwonienie to jest na 99% osłona od wydechu
Z tą szybą od strony pasażera - być możę wcześniejszy właściciel wstawial szybę (może miał włam) i ją żle wkleił w uchwyty ale to już tylko domysły ;)

mighty
19-09-05, 00:07
AD.1 musisz zrobic samodiagnostyke i odczytac kod usterki

elmer
19-09-05, 01:54
Odpowiem na to co wiem i z czym sie spotkalem.
Ad.2. Slyszalem w dwoch silnikach D15B2 metaliczne dzwonienie przy obr 3-4 tys. w obu przypadkach okazalo sie "spalanie stukowe". Wystarczylo przyspieszyc zaplon i problem znikl.

Chyba opóźnić?

Poza tym przy schodzeniu z obrotów (czyli zamknięta przepustnica, wstryki i tak nie leją wachy) raczej nie byłoby stukowego. Jak na moje to osłona metalowa katalizatora lub coś innego w wydechu.

Lao
19-09-05, 14:19
Stukowe spalanie słychać najlepiej na niskich obrotach do 2tyś, przy wciśnięciu pedału gazu do deski. Więc raczej spalanie stukowe to nie bedzie. Sprawdz osłonę kata, to pewnie ona.

fuji55
19-09-05, 21:31
...co do mycia nóżek pasażera/pasażerki to widzę, że jest to dosyć typowa przypadłość. Miałem to samo. Pomógł mi kolega Yjaro, któremu też się lało. Jak sparcieją uszczelki podszybia to woda leje się wprost do otworu doprowadzającego powietrze do wentylatora. Taka niedoróbka konstruktorska. Wystarczyło wpuścić ten otwór głębiej pod szybę. Aby temu zaradzić zdejmij podszybie, wklej nowe uszczelki (mogą być takie samoprzylepne silikonowe do uszczelniania drzwi) i dla pewności zakryj (nie całkowicie oczywiście) ten otwór jakimś daszkiem. Ja zrobiłem z blachy aluminiowej i wkleiłem tak, aby się nie lało do otworu i żeby powietrze miało dostęp. Powodzenia.
Aha udrożnij kanały odpływowe jak są zasyfione.