PDA

Zobacz pełną wersję : problem z silnikiem D15B7



masebus
24-03-14, 15:13
Witam, oddałem do mechanika moja hondę ej2 z silnikiem d15b7 żebym wymienił mi uszczelki i uszczelniacze i od dodatkowo doradził ze pierścienie tez wymieni skoro rozbiera juz. zrobił to wszystko, ja go dzis odbieram od naprawy a tu auto jeździ jeszcze gorzej niz poprzednio. Wg sie nie zbiera, kompletnie nic, o wyprzedzaniu to juz nie wspomnę, gdzie przed wymiana tych czesci auto chodziło idealnie, łapał szybko obrato itp. Co jest grane ? a i w samochodzie w czasie jazdy czuje jak by cos sie paliło jakby guma czy cos i po powrocie do domu otworzyłem maskę, silnik cały gorący, otworzyłem korek od chłodnicy to korek wywaliło do góry a woda sie gotowała po przejechaniu 30 km ;/ Mechanik tłumaczy sie złym paliwem, lub świecami. Ziera sie tak se od 4 tys obrotów, a do 4 to jedzie ja mu gaz do konca a samochód nie reaguje nic tylko tak cos tam cos tam przyspiesza, jeszcze przerywa w czasie jazdy. Co moze byc grane ?

Arturvf500
24-03-14, 15:27
problemy z przyspieszaniem to raczej zle ustawiony rozrząd, przerywanie to już niekoniecznie pasujący objaw, ale gotowanie się silnika to juz niepokojąca sprawa; co Ci pokazuje wskaźnik temperatury?

masebus
24-03-14, 17:03
temperatura jednak okej bo była tak jak zawsze na wskaźniku ale jednak niepokojąco. A co do rozrządu to mechanik mówił ze poluźnił pasek bo za bardzo był napięty. i grzebał w tym mimo ze nie kazałem mu tego robic

wrobel_junior
24-03-14, 19:06
to wytłumacz jak on wymienił pierscienie wie zdejmujac głowicy i nie rozbierajac rozrządu ?? przeciez to jest koniecznoscią przy wymianie pierscieni ....

masebus
24-03-14, 19:22
tzn zdejmował tylko pasek z koła rozrządu, ale on zdejmował koło pasowe bo koło pasowe było wczesnie zle zamontowane czy cos i jakiegos zabezpieczenia nie było i pytał czy klimatyzacja mi ejst potrzeba bo po co ma pasek od klimy zakładać jak klimy nie używam,

HEG8
24-03-14, 21:27
Po jeździe jak odkręcisz korek od chłodnicy to się nie dziw, że wystrzeli. Przecież tam się robi ciśnienie!! W każdym aucie tak jest i nie odkręca się korka chłodnicy od razu po jeździe tylko jak już ostygnie... Źle masz rozrząd ustawiony, albo zapłon... Nie chciało się mechanikowi paska założyć? Kto Ci to robił chłopie... Żul spod sklepu czy Tadziu w stodole? Jedź i niech jeszcze raz rozrząd rozbiera...

masebus
24-03-14, 22:17
normalnie mechanik z warsztatu z pracownikiem, na sporo klientów i wg, z tym korkiem to możliwe ze tak. Niepotrzebnie to zrobiłem ale zaniepokoiła mnie to ze była duza temperatura pod maską . Mam nadzieje ze to rozrząd albo zapłon , al ten mechanik taki upierdliwy, bedę musiał go prosic by to poprawiać, jak odbierałem to mu gadałem a on swoje

HEG8
24-03-14, 22:55
Po 30 kilometrach chciałeś mieć pod maską jak w lodówce? ;) Poprosić? Zapłaciłeś mu? Więc żądaj..

FaziRBK
24-03-14, 22:57
To go zgłoś na Policję i tyle jak ma problem. To jest jego obowiązek, naprawiał auto i wziął kasę więc auto ma być w 100% sprawne.