PDA

Zobacz pełną wersję : Co to za dźwięki (filmiki)



Davido_
21-03-14, 16:34
Prosze o zdiagnozowanie dźwięku na filmiku . Dodam , że słychać to tylko na dobrze rozgrzanym silniku , pojawiło się po zalaniu 5w50 valvoline . Słychać najbardziej w okolicy 1500-1700 rpm na jałowym , podczas jazdy nic takiego nie słyszę , nawet w kabinie tego nie słychać przy zamkniętych oknach . Ktoś mi mówił, że kasowniki mogą hałasowac po rozgrzaniu bo olej robi się rzadki . Wrzucam dwa filmiki , może ktoś coś usłyszy . Na filmiku praktycznie cały czas trzymam deliaktnie uchyloną przepustnice żeby było te 1500 rpm ( słyszalne stuki )

https://www.youtube.com/watch?v=Qe22XydKvAk

https://www.youtube.com/watch?v=LlLB1INUWe4

Z góry dziekuję za pomoc ; )

lozek
21-03-14, 18:17
tak to mogą być kasowniki :)

ma1ster
21-03-14, 18:19
Jak byś zalał 10w40 za 70zł, to by problemu nie było...

Do sprawdzenia masz najpierw luzy zaworowe, jeśli nie pomoże to kasowniki środkowych dźwigni zaworowych do wymiany...

Dodatkowo słychać jakiś dźwięk tarcia czy jak kto to nazwie... może to hałasować pompa wspomagania, może ocierać pasek rozrządu o osłonę, może jakieś zużyte łożysko...

Davido_
21-03-14, 19:38
To tarcie to pompa wspomagania oraz łożysko aparatu zapłonowego ... o tym to wiem . Po co mam zalewać 10w40 skoro mam silnik po remoncie i nie bierze oliwy ? Zawory po remoncie regulowałem w sumie dwa razy , po złożeniu silnika i po przejechaniu ~300 km , aktualnie jest ~1000 km i zalałem 5w50 . Czy jazda z zużytymi kasownikami jest w jakikolwiek sposób szkodliwa ? Na początku przestraszyłem się ,zę to panewka ale po odsłuchu wyszło , że to dźwięk z głowicy .

ma1ster
21-03-14, 21:18
Czy silnik po remoncie, czy po 200tys km, można lać 10w40 w naszym kraju, czy to zima czy lato...

Ten silnik został skonstruowany od koniec lat 80'', więc konstrukcja jest na tyle archaiczna, że olej inny niż 10w40 mija się tu z celem...

Ale... jak to mówi kierownik gdy go majstry nie słuchają na budowie... "Aaaa... k**wa róbcie jak chcecie" :D:D:D

Na zużytych kasownikach można jeździć, to tylko kompensator pracy środkowej dźwigni, nie ma on na nic wpływu...

Można kupić w ASO honda takie kasowniki, o troszkę odmiennej budowie...

Davido_
21-03-14, 22:05
A według Ciebie na tym filmiku to właśnie one stukają czy istnieje ryzyko , że to panewki ?

ma1ster
21-03-14, 23:25
To nie są panewki, bo częstotliwość jest 2 razy szybsza niż obroty silnika...

Davido_
22-03-14, 10:19
Okej dzięki za pomoc , bo niektórzy mi mówili , że jak na ciepłym stuka to panewki na 100 % .

Tiga
22-03-14, 17:45
Ja tu stukajacej panewki nie slysze.

Seba27
22-03-14, 19:10
Okej dzięki za pomoc , bo niektórzy mi mówili , że jak na ciepłym stuka to panewki na 100 % .

:D

Mialem ostatnio b18c na warsztacie - na cieplym cichutenko - na zimnym przy dodaniu gazu panewy walily jak zloto - na cieplym do odcinki mozna bylo ciagnac i nic nawet nie brzdeklo.

U ciebie panewy nie slysze jak i inni ale raczej kasowniczki bym obstawial.

Ja po remoncie jezdzilem na 5w40 - bo po co lac 10 jak wszystko nowka sztuka :)
Bez obaw - wymien tylko to lozysko i pompe wspomy - i upalaj :)

Davido_
22-03-14, 19:44
No to dzięki panowie za pomoc , dalej mogę cieszyć się z jazdy . A po remoncie w końcu ciągnie jak powinna i nie pali oleju . Ulżyło mi że to nie panewki , tak więc znowu bez obaw mogę kręcić tak jak lubię ( oczywiście po rozgrzaniu) :D

cOObra
23-03-14, 00:38
"Jak byś zalał 10w40 za 70zł, to by problemu nie było..." Też mam takie wrażenie. Stary dobry znajomy kiedyś mi powiedział, jak coś dobrze działa to na hu... to poprawiać. Może ten większy opór w pracy silnika był by lepszy dla niego i dla Ciebie.

Seba27
23-03-14, 11:06
Stary dobry znajomy kiedyś mi powiedział, jak coś dobrze działa to na hu... to poprawiać. Może ten większy opór w pracy silnika był by lepszy dla niego i dla Ciebie.

Podazajac tym tokiem rozumowania mozna bylo nie robic remontu i wlac 20W40...
A czy znajomy po 200tkm leje mineralny? Bo najstarsi gorale tak mawiaja?

ma1ster
23-03-14, 12:00
Podazajac tym tokiem rozumowania mozna bylo nie robic remontu i wlac 20W40...

hahaha... co ma wspólnego ta wypowiedź do poprzedniej???

A więcej... Co ma wspólnego olej z remontem... Przecież to dziecinada...

Silnik B serii z tamtych lat w fabryce był zalewany 10W40 jeśli szedł na sprzedaż do strefy klimatycznej takiej jak mi. w Polsce jest...

Ktoś kto twierdzi, że syntetyczny olej typu 5W30 będzie lepiej "smarował" silnik w normalnych warunkach użytkowania, to jest w błędzie... A ktoś kto twierdzi, że jak silnik bierze olej i zaleje 15w40 to rozwiąże to jego problem... to jest głupcem...

Oczywiście mowa o archaicznej konstrukcji jaką jest B seria, której baza zeszła z desek kreślarskich w drugiej połowie lat 80"

kubson012
25-03-14, 22:23
A co nie zmienia nic fakt ze jest to olej syntetyczny czyli jakosciowo lepszy od mieszanego mineralnego z syntetycznym? Jakie to ma znaczenie ze silnik jest z roku '90 czy 2000 skoro jesst na tej samej zasadzie konstruowany? Olej ma chyba głównie za zadanie smarować a pod względem właściwości chemicznych syntetyczny olej jest lepszy.

ma1ster
25-03-14, 23:19
pod względem właściwości chemicznych syntetyczny olej jest lepszy.

Oczywiście, tylko że proces technologiczny, pasowania, chropowatość powierzchni, czy sama konstrukcja, nie wymagają jak to się mówi prosto, lepszego oleju...

To tak jak by lać benzynę 98 zamiast 95, myśląc, że dla naszego silnika będzie lepiej...



Jakie to ma znaczenie ze silnik jest z roku '90 czy 2000 skoro jesst na tej samej zasadzie konstruowany?

Niestety nie jest tak samo skonstruowany... zasada działania się nie zmieniła od 100lat, ale procesy technologiczne, różnią się i to znacznie...

Poza tym, jeśli ktoś chce być mądrzejszy od grupy ludzi która podczas badań wywnioskowała, że najlepszy będzie ten a nie inny olej... to proszę bardzo...

Dla przykładu, wlej sobie olej syntetyczny do silnika fiata 126P i wlej sobie olej mineralny do jakiegoś silnika który zadebiutował w 2012r... Pozdrowienia jeśli przejedziesz więcej niż 10tys km jednym i drugim...

Davido_
26-03-14, 00:13
Dlaczego niby fiatem 126p nie przejedziesz na syntetyku więcej niż 10 k km ? Co najwyżej przypuszczam że sporo byś musiał go dolewać ... olej syntetyczny zapewnia lepsze smarowanie w trudnych warunkach , ma to największe znaczenie przy rozruchu silnika . Mówisz tylko o procesie technologicznym silników , jednak należy brać pod uwagę proces technologiczny olei . Niby co miałoby się stać ...silnik będzie "za dobrze " smarowany ? Dajcie spokój ... skoro silnik nie łyka oliwy to dlaczego nie lać mu niby pełnego syntetyka ? Tymbardziej , że w cenie nie ma ogromnej róznicy pomiędzy 10w ,a 5 w . Prawda jest taka ,że jak pilnujemy wymiany oleju to na każdym oleju przejedziemy dużo km ; )

Seba27
26-03-14, 09:01
hahaha... co ma wspólnego ta wypowiedź do poprzedniej???

A więcej... Co ma wspólnego olej z remontem... Przecież to dziecinada...

Silnik B serii z tamtych lat w fabryce był zalewany 10W40 jeśli szedł na sprzedaż do strefy klimatycznej takiej jak mi. w Polsce jest...

Ktoś kto twierdzi, że syntetyczny olej typu 5W30 będzie lepiej "smarował" silnik w normalnych warunkach użytkowania, to jest w błędzie... A ktoś kto twierdzi, że jak silnik bierze olej i zaleje 15w40 to rozwiąże to jego problem... to jest głupcem...

Oczywiście mowa o archaicznej konstrukcji jaką jest B seria, której baza zeszła z desek kreślarskich w drugiej połowie lat 80"

To że, zaleca się przejscie na olej o wyższej klasie lepkości w miare zaawnasowania przebiegu silnika wynika z potrzeby utrzymania odpowiedniego ciśnienia i tym samym smarowania w układzie hydraulicznym - gestszy olej w ukłądzie hydraulicznym lepiej wypełnia ew. powstałe luzy i pozwala utrzymać odpowiednie ciśnienie oleju. Drugim faktem jest że, olej "gęstszy" łatwiej zebrać zuzytym pierscieniom zbierającym (zmniejszenie spalania oleju)

Lac 5W i sie nie bac - kope ludzi po prawdziwych remontach ma pozalewane 0W i 5W - i nie dzieje sie nic :)

A jeszcze - co do twojej teori ze zalanie gestszego oleju nie ma wplywu - hahahahhaha - wyjebalem sie z krzesla prawie :D

Moj 1wszy DelSol D16 - Pobory oleju przed remontem:

Syntetyk 5W40 Castrol - 1litr na ok 120-150km
Polsyntetyk Mobil 10W40 - 1litr na ok 200km
Mineral BP 15W40 + Motodoktor - 1litr na 1000km

Po remoncie:

Castrol 5W40 - ok 300-400ml na 5000km przy ciaglej desce po dotarciu

Ja sie nie mam zamiaru sprzeczac - niech kazdy robi jak chce - niemniej temat o olejach byl juz niejeden

bambosz
26-03-14, 12:23
U mnie był i jest ten sam stukot / terkot w silniku, nikt nie wie co to jest ;D
były już niby panewki, zawory, rozrząd...
ostatnio nawet ktoś stwierdził że to od łożyska w skrzyni biegów ;D.
Po wydaniu około 400 zł na wymiane / naprawę rozrządu doszedłem do wniosku że nie będę się tym przejmował i kasy wydawał, jak się spier... wymienię silnik za te 1000 zł ;D

A olej leje 0w40 i wszystko działa ;D

Davido_
26-03-14, 17:24
U mnie był i jest ten sam stukot / terkot w silniku, nikt nie wie co to jest ;D
były już niby panewki, zawory, rozrząd...
ostatnio nawet ktoś stwierdził że to od łożyska w skrzyni biegów ;D.
Po wydaniu około 400 zł na wymiane / naprawę rozrządu doszedłem do wniosku że nie będę się tym przejmował i kasy wydawał, jak się spier... wymienię silnik za te 1000 zł ;D

A olej leje 0w40 i wszystko działa ;D

Ale z tego co widze kolega ma d15 czyli kasowników vteca nie ma , sprawdź luzy zaworowe , bo oprócz tego to tam raczej nei ma co hałasować , no chyba że panewki ...

Seba27
26-03-14, 18:04
Ale moze miec czapke vteca :)
Ew nieszczelny kolektor wydechowy - dzwiek tez taki cykajacy wtedy jest

Norbi0801
22-03-15, 09:53
Siemka podepne się pod ten temat żeby nie zakładać nowego .
A wiec w czym problem , z pod maski dochododzi dziwny dźwięk występuje tylko podczas jazdy , gdy auto stoi to czy na wolnych czy nie nic nie słychać , stukanie ujawnia się w momencie gdy auto jedzie i jest nagrzany silnik na zimnym tez nic nie słychać , stuki milkna gdy podczas jazdy wduszę sprzęgło lub puszcze gaz. Także w sumie są tylko gdy dodam gazu przy rozgrzanym silniku i gdy auto się porusza.
Sprawdzalem juz przeguby ale wydaje mi się ze to nie to. Ostatnio dlubalem przy przepustnicy i krokowym , możliwe ze jak rozkrecilem krokowy to cos źle wsadzilem i puka ?
Auto to ej6 silnik Y7 , może ktoś tak juz miał przosze o radu wskazówki gdzie szukać :)
+ nie mam jak nagrać tego tykania/stukania bo na postoju cisza tylko podczas jazdy , i nie jest to jakieś nawalanie tylko takie tyk tyk tyk i tak ze przy jezdzie 80km/h jest to zagluszone

delek
22-03-15, 12:35
Haha u mnie w y7 tez tak "tyka" :D. Taki nienachalny dzwiek i mam wrazenie, ze to z lewej strony, jakby z okolic paskow albo kola.