PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z klimatyzacją.



konradpraga
21-03-14, 00:25
Siema, zaczne od tego ze kupilem civica, jak facet stwierdzil klima sprawna wystarczy nabic, civic jest z 95 roku. Z tego co czytalem klimatyzacja powinna byc juz na czynnik r134a, a pojechalem dzis do serwisu i gosciu stwierdzil ze mi tego nie nabije bo uklad jest na czynnik r12 ktorego juz sie nie uzywa po za tym w sprezarce sprzeglo do regeneracji za bagatela 750zl :o rzeczywiscie klekocze ale nie za takie pieniadze, no ale nie o tym, sprawdzilem plakietke na sprezarce i rzeczywiscie jest na czynnik r12, jeszcze magik naciagacz chcac sprawdzic czy w ukladzie jest czynnik spuscil chyba z polowe i z tego co wiem jest czujnik ktory nie zalaczy sprzegla sprezarki gdy nie bedzie w nim odpowiedniego ciśnienia ( u mnie sie wlasnie nie zalacza, wlasnie nie wiem czy sprezarka jest uszkodzona czy to przez ten czujnik) jeszcze tego nie wiedzac kupilem dzisiaj sprezarke i znalazlem w Warszawie serwis ktory zamiast r12 nabija zamiennik bodajze r406a. Powie mi jakis ekspert czy cos z tego bedzie czy musze przerobic uklad na r134a?

reaktor
21-03-14, 00:29
Siema, zaczne od tego ze kupilem civica, jak facet stwierdzil klima sprawna wystarczy nabic, jak sie na to nabrałeś.... nie pomyślałeś ze sam by nabił jak by sie dało ?


jak dobrze poszukasz to nabijesz r12

sprezakre kup uzywke 100-200zł

konradpraga
21-03-14, 00:41
Kupilem uzywke za 100zl, a ten zamiennik r406a nie moze byc? Z tego co czytalem ma takie same wlasciwosci i nabicie wyjdzie mnie tyle samo co nabicie r12 na lewo i nie trzeba przezbrajac ukladu tak jak w przypadku gdybym chcial nabic r134a

reaktor
21-03-14, 00:56
zapewne bedzie ok

najgorsze co ci sie moze przytrafić to sprężarka sie spirdoli wiec tragedii nei ma :D

konradpraga
21-03-14, 01:14
A orientujesz sie jak to jest z ta sprezarka? Czemu po wlaczeniu klimy slychac taki klekot, dzwiek jakby nie wiem patyk wlozyc w wentylator, rytmiczny stukot z 3 stuki na sekunde i sprezarka kreci na kole pasowym ale sprzeglo sie nie zalacza, skonczyla zywot?

reaktor
21-03-14, 01:20
jak sprzegło sie nei ząłcza to klima sie nie załącza musisz napisać jaśniej

jak ni wcisniesz guzika to nie hałąsuje ?

konradpraga
21-03-14, 01:27
Tak jak nie wcisne guzika A/C to jest cisza jak wlacze zaczyna halasowac.

airman
21-03-14, 08:40
Hałasuje albo zepsute sprzęgło, albo wentylator klimy, po włączeniu A/C powinien się kręcić.

konradpraga
21-03-14, 11:48
Odkrylem skad dochodzil ten stukot glupia sprawa ale czujnik od wentylatora obcieral o jego lopatki, takze to nie sprezarka, i teraz mam problem bo gosc od klimatyzacji mowil ze do wymiany sprzeglo sprezarki ale jak juz pisalem wczesniej czytalem o tym ze sprzeglo sie nie zalaczy gdy w ukladzie nie ma czynnika chlodzacego, i teraz pytanie czy ryzykowac i nabic ta stara bo inaczej tego chyba nie sprawdze czy przekladac uzywke ktora kupilem na szrocie i tez nie mam co do niej 100% pewnosci (2 tyg na sprawdzenie) chociaz jak ja wyciagalem z tego jajka miala sporo czynnika wiec wydaje mi sie ze klima chodzila do konca.

Jacek1983
21-03-14, 21:29
A tak z ciekawości - ile kosztuje nabicie całego układu - ok. 600 g chyba tam wchodzi - tym zamiennikiem?

konradpraga
22-03-14, 01:52
Dzwonilem dzis do tego serwisu od 250 do 350zl.

reaktor
22-03-14, 03:13
j**ani złodzieje

pewnie kosztuje grosze tak jak r134

50zł za 1kg