PDA

Zobacz pełną wersję : śruby zawieszenia 5gen



Grzybohun94
18-03-14, 23:03
Cześć, zbieram się powoli za zbieranie części niezbednych do wymiany kompletnego zawieszenia w moim ej2
Będzie pytanie o śruby, mianowicie :
Czy ktoś zna ich dokladne wymiary? Wiem że twardośc 10.9 jest potrzebna, ale reszty nie jestem pewien.
Potrzebuję
-śruby od zbierzności do tyłu,
-śruby mocujące te malutkie wahacze zbiezności do wleczonego,
-śruby mocujące stabilizator do budy,
-śruby mocujące stabilizator do wahaczy poprzecznych,
-byc może śruby od amortyzatorów p/t
i wszelkie inne, które lubią się urwać/zapiec/itp.

Ktoś może pomóc? ;)

Grzybohun94
14-08-14, 15:53
poszperałem, odkopuję temat, znalazłem taki schemat i moze to się komuś przydać. http://estore.honda.com/acura/parts/view-acura-parts-catalog-detail.asp?m=1993-integra-3-ls-4at&sn=&b=B++2910&dl=#

moje pytanie brzmi - czy taka http://allegro.pl/sruba-maszynowa-10x60-kl-12-9-klasa-12-9-1-szt-i4511600274.html śruba może z powodzeniem zastąpić oem śrubę od zbieżności? Nie będzie za twarda ani nic?

delek
14-08-14, 17:05
Śruba o wyższej klasie wytrzymałości niż OEM będzie jak najbardziej w porządku. Ale zobaczysz, że raczej się ta Twoja nie ukręci. Jedyna która z tyłu może nie dać się ruszyć, to ta, która mocuje amortyzator do wahacza (kręcisz śrubę - nakrętka jest przyspawana), reszta powinna się spokojnie dać odkręcić. Ba! One po wyjęciu z tulei wyglądają jak nowe :)

ma1ster
14-08-14, 17:08
One po wyjęciu z tulei wyglądają jak nowe

O ile nie są zapieczone śruby w tulei...

delek
14-08-14, 17:15
No ta środkowa wahacza to na 99%, ja swoją ciąłem jak wielu przede mną i jeszcze wielu będzie ciąć po nas :cool:, reszta bez problemu.

Grzybohun94
14-08-14, 18:35
słynna śruba od zbieżności? nie? nic? zero cięcia? to jesteś chyba najszczęśliwszym typem jakiego znam :D dadzą radę takie śruby?

kamil39
14-08-14, 19:46
ostatnio wymianilem cale zawieszenie tyl po 20 latach(wszystko bylo praktycznie oem) to wszystkie ladnie wygladaly oprocz jednej z z wahacza od zbieznosci (tej gdzie jest obok otwor w budze),,ale i tak latwo poszla:P

PraySelek
14-08-14, 21:42
U mnie gdy wymienialem tuleje z tylu, to mialem problem z 1 sruba od gornego wahacza i z ta ktora mocowala amortyzator. Na szczescie udalo sie wyratowac sytuacje. Reszte srub dobrze oblalem wd40 przez 2 dni po pare razy i nawet ze sruba od zbieznosci nie mialem problemu. Slyszalem tez o paru przypadkach ukrecenia srub od gornego wahacza (tych w budzie), takze trzeba ostroznie jesli nie chcesz ciac i spawac ;)