PDA

Zobacz pełną wersję : Parowanie szyb



tssss
01-05-08, 03:13
witam serdecznie z racji tego że to mój pierwszy post. Od niedawna użytkuje Civica . W moim EK3 (3d hb z 96 roku) okropnie paruja szyby. W zasadzie chwile po zgaszeniu silnika już sa zaparowane. Nawet jezeli w aucie siedzi tylko jedna osoba. Nie zauwazyłem zadnych oznak wilgoci w aucie. Prosiłbym o porady co mozna z tym zrobic? Wymienić jakis filtr? Jezeli tak to gdzie on jest? i czy jest drogi?
Chciałem poszukac na wyszukiwarce ale albo jestem na to za głupi i zle klikam, albo o tej godzinie nie działa przegladarka, allbo z moim kompem jest cos nie tak bo pokazuje biały ekran zamiast wyników.

Z góry dzieki

Lord_ZED
01-05-08, 04:15
Hmmm w Hondach to te szyby jakos parują :/. Ja zawsze nawiewy na maxa i tyle.
Zasadniczo nic sie nieda zrobic by przestały parowac. Aczkolwiek kiedys obił mi się o uszy taki produkt którym się spsikuje szybe od wewnotrz aby zapobiec parowaniu. Niestety nie pamietam nazwy. Ale to tez półśrodek.

Z tego co wiem stałe rozwiozanie nie istnieje. Ale mam nadzieje że się myle i mnie ktoś poprawi :hinczyk: .

Whiplash
01-05-08, 04:16
Wywal filtr przeciwpylkowy, w oplach ktore sa znane na caly swiat z parowania szyb, i jazdy z gabka w jednej lapie coby choc troszke droge widziec :) to pomaga :aloha:

rafnexster
01-05-08, 10:03
Wywal filtr przeciwpylkowy, w oplach ktore sa znane na caly swiat z parowania szyb, i jazdy z gabka w jednej lapie coby choc troszke droge widziec :) to pomaga :aloha: filtr przeciwpyłkowy w EK3 ??? w moim na przykład niema :) to co w takim razie kolega ma wyciągnąc ;) ja założyłem sobie owiewki na szyby ( i zawsze zostawiam minimalnie otwarte ) i u mnie pomogło :) .... a miałem to samo że niekiedy duże ilości pary się skraplały i wszystko spływało od środka po szybach http://www.allegro.pl/item351273743_owiewki_szyb_bocznych_heko_do_honda_ civic_3d_htb.html

tssss
01-05-08, 11:47
ja u siebie to nawet nie wiem gdzie taki filtr miałby sie znajdować. Antifog np w sprayu to jest rozwiązanie na b krótką mete.

olszes
01-05-08, 11:50
a czy to przypadkiem nie wynik tego, że auto jest szczelnie zamknięte ?? Tak mi się wydaje.
Ps: zawsze możesz uchylic szybe ;)

Bastess
01-05-08, 12:02
Ja zauwazylem, ze gdy jest tak od +7 stopni celsjusza to wlaczona klimatyzacja odparowuje szyby blyskawicznie. Gorzej jak temperatura na dworzu jest ujemna. Wtedy mam wrazenie, ze klima robi jeszcze wiekszy syf. Ustawiam nawiew na maxa i czekam :)

Gdziesz tez czytalem, ze piasek w samochodzie (nie chodzi o to, ze ktos przewozi piasek na tylnym siedzeniu hehe) powoduje wieksze parowanie szyb - ale nie wiem czy to prawda ;)

wunat
01-05-08, 12:17
prawda, bo kumuluje wilgoc.

rafnexster
01-05-08, 16:08
ja u siebie to nawet nie wiem gdzie taki filtr miałby sie znajdować. Antifog np w sprayu to jest rozwiązanie na b krótką mete. jeżeli ci się kiedyś zachce szukać owego filtra to tu masz jeden z kilku tematów(o filtrze zagadka :d ) .... http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=46281&highlight=filtr+kabinowy jeżeli go niema tam gdzie powinien być to znaczy że go niema ;)

CIV85
01-05-08, 19:22
umnie niema takiego problemu wogule naprzyklad ale jest srodke jeden w kostce podobny do kostki do kibla smarujesz nim szybe i trzez az do bulu troszke ciezko to idzie ale naprawde sukces zapewniony tylko niepamietam gdzi go kupowalem albo obojetnie gdzie nawet z TESCO :P w sprayu jest ze psikasz sybe czyscisz i posprawi cos tam pomaga naprawde

drypaul
01-05-08, 19:40
Polecam spray do szyb Shella. Koszt około 12zł, a na jakieś 2 tygodnie jedno spryskanie pomaga. Przynajmniej u mnie...

troopp
01-05-08, 21:40
Sprawdż czy nie masz ustawione na zamknięty obieg powietrza.
Mnie się kiedyś przypadkowo przestawiło, i szyby błyskawicznie zaparowały.
Ja mam zawsze dmuchawe na 1, obieg otwarty, i zero parowania.

Pozdr

Mackie_b
01-05-08, 22:17
Jak kupiłem swoje auto to też miałem ten problem, ciągle parowały mi szyby. Lekki deszcz i nie dało się jechać. Wyczyściłem szyby od środka takim mleczkiem do szyb samochodowych (nie pamiętam jak się nazywa, mam w bagażniku) i od tego momentu zero problemu. To mleczko nakłada się podobnie jak wosk, czyli smarujemy, po chwili polerujemy biały nalot.

Podobno dobrym rozwiązaniem jest też przetarcie szyb od środka zwykłym szamponem do włosów - osobiście nie próbowałem ale kumpel zawsze chwalił ten sposób.

Pozdro

dberk
02-05-08, 11:18
Podobno dobrym rozwiązaniem jest też przetarcie szyb od środka zwykłym szamponem do włosów

szampon z dodatkiem gliceryny musi byc

Damian
02-05-08, 16:13
wez na obieg zewnetrznu Dmuchawe na 1badz 2 i nastaw zeby na szyby dmuchalo i problem zniknie

kurgan
02-05-08, 16:41
Sprawdż czy nie masz ustawione na zamknięty obieg powietrza.
Mnie się kiedyś przypadkowo przestawiło, i szyby błyskawicznie zaparowały.
Ja mam zawsze dmuchawe na 1, obieg otwarty, i zero parowania.

Pozdr

j.w. i po problemie :) ustaw kratki kierunkowo na szybki boczne itd a nie w podsufitke :P

matthew_osw
03-05-08, 00:21
Z firmy K2 jest bardzo fajny preparat Fox Anti-Fog. Średnio raz na miesiąc trzeba wyczyścić szyby i odświeżyć warstwę. Dodam jeszcze, że jest proporcjonalnie tani, ok 7zł za puszkę. U mnie już nie parują :) pzdr