PDA

Zobacz pełną wersję : Samochód zachowuje się tak jakby nie miał benzyny i nie chce odpalić!!



gerlos
15-03-14, 01:21
Witam. Chciałbym usłyszeć Waszą opinię, zacznę od początku. Kupiłem swoją hanie tydzień temu z uszkodzonym licznikiem paliwa (pokazywał 0), nie wiem za ile było zalane, ale dolałem za 100 zł (18l) wskazówka podniosła się do 1/4, przejechałem 70 km wskazówka spadła znów blisko wartości 0, dolałem za 40 zł (ok. 7l) wskazówka znów doszła do 1/4, przejechałem 150km i znów niby zero w baku, więc podjechałem na stację i zacząłem tankować, gdy zalałem już 8l zaczął odskakiwać mi spust, więc bak musiał być pełny ( wskazówka doszła znów do 1/4?!). Na tym paliwie przejechałem spokojnie 220 km po czym, auto nagle straciło moc, miało problemy z odpaleniem, a w końcowej fazie zachowywało się jakby nie miało benzyny (szarpał i nie reagował na gaz) i nie chciało odpalić. Dolałem 5l z baniaka i auto znów spokojnie przejechało 40km i wszystko wróciło. Stąd moje pytanie: czy tyle spala? (ale to raczej niemożliwe), uszkodzony przekaźnik pompy paliwa? (poprawiałem styki, ale nic to nie dało), pompa paliwa?, układ wtryskowy? Za wszelkie wskazówki dziękuję już z góry :) Silnik 1.5 101 KM Coupe

Karpiczek
15-03-14, 01:32
Paliwa nie ma! Pistolet odskakuje czesto podczas tankowania,gdy pary paliwa sie skumuluja. Nie jest to jednoznaczne z pelnym zbiornikiem. Za stowke to bedzie ok.1/4 zbiornika. Nie jestem pewien ale mozliwe,ze zbiornik Twoj rowniez ma 55 litrow.
Kolejna kwestia jest wskaznik paliwa. Czasami niewskazuje idealnie. Tak wiec lej wache i sie nie martw ;p

gerlos
15-03-14, 01:41
No dobra, to zaleję go jutro, w sumie teraz z moich obliczeń wychodzi, że pali koło 8l. Szkoda, że przekaźnik rozkręciłem już na części pierwsze :D ale też dlatego, że cyka i po włączeniu na zapłon świeci się check engine, później gaśnie... ale dzięki za podpowiedź, czyli nie mam się czym martwić na razie? :P sorry ale to moja pierwsza honda i jeszcze trochę muszę się nauczyć

reaktor
15-03-14, 02:26
pistolety w w v genach czesto odskakuja mimo ze nie jest pełny trzeba pokombinowac z pozycja pistoletu

LechuLK
15-03-14, 04:11
Pistolet trzeba przekręcać trochę bokiem, odwrotnie do wskazówek zegara tak na godz 4 i wtedy nie odbija, tylko jak juz jest pełny bak.


cyka i po włączeniu na zapłon świeci się check engine, później gaśnie...

To normalne też tak mam pompa paliwa się załącza a jak się naładuje paliwo to się check wyłącza, jeszcze przed rozruchem jak chwilę poczekasz.

Wymień licznik albo sam wskaźnik paliwa i będziesz wiedział ile masz paliwa lub dodatkowo zamontuj sobie za 200zł uniwersalny komputer pokładowy i tam masz średnie spalanie, aktualne i liczbę km ile możesz jeszcze przejechać.

Tak to wygląda u mnie:

http://www.youtube.com/watch?v=O9-VMOe1n7Y

gerlos
15-03-14, 11:26
Super na taką szybką odpowiedź czekałem :) Mana nadzieję, że jakoś nie zajechałem pompy paliwa... Myślałem już nad tym komputerem pokładowym, łatwe jest jego podłączenie?

LechuLK
15-03-14, 12:24
Ja elektrykiem nie jestem ale sobie poradziłem. Trzeba kilka kabli połączyć z wtyczką przy kompie a które to piny to masz opisane na forum. Instrukcje daja jak sie kupi ukp.
A pompie moge sie założyć że nic się nie stało, chyba że non stop cały dzień próbowałeś odpalić.
Wysłane z mojego Xperia Neo V przy użyciu Tapatalka