PDA

Zobacz pełną wersję : zmiana skrzyni - jaka zmiana zurzycia paliwa ???



lopez22
29-04-08, 18:52
dzien dobry
mam pytanko

jaka zmiane w zurzyciu paliwa auta spowoduje wymiana zurzytej skrzyni biegów w ekoonmicznym silniku 1.5 vtec VI gen na skrzynie ze sportowego 1.6 vtec esi V gen ??

dziekuje

Sławek
29-04-08, 22:21
Wszystko zależy od tego jak będziesz jeździł. Skrzynia jest krótsza, więc spalanie może wzrosnąć..
OT: ciężko zrozumieć to co napisałeś - słownik ortograficzny by się przydał :/

Motyl
29-04-08, 22:23
Wszystko zależy od tego jak będziesz jeździł. Skrzynia jest krótsza, więc spalanie może wzrosnąć..

moim zdaniem wzrośnie bo wreszcie to auto będzie chciało jechać do przodu, a nie się turlać ;), a jak będzie chciało jechać to będzie się cisnąć, bo frajda będzie większa :aloha:

pit
30-04-08, 11:13
to fakt, po zmianie swojej skrzyni w z D15B7 ej2 na tą z 1.3 wydawało mi się że będzie mniej palić, ale jak zobaczyłem jaki efekt końcowy i jak to zaczęło zapitalać spalanie wręcz wzrosło..

ale tak naprawdę tylko z początku bo się nie mogłem nacieszyć jazdą po zmianie... teraz keidy zaczynam opanowywać lecącą nogę w podłogę, wychodzi na to że auto pali troszkę mniej...
Nie wiem dokładnie o ile, ale śmiem twierdzić że jak się wyczuje auto to spalanie się zmniejszyło.. a może to tylko siła perswazji.

Teoretycznie im skrzynia krótsza (przełożenia) tym auto mniej powinno popijać..
Krótsze biegi =mniejsze przełożenia= mniejsze opory= mniej się męczy silnik(potrzebuje mniej mocy aby zacząć jechać= mniejsze spalanie takie równianie mi się ułożyło, a ile w tym prawdy.. tego nie wiem :afro:

Sławek
30-04-08, 11:27
im skrzynia krótsza (przełożenia) tym auto mniej powinno popijać..
Powiedziałbym, że jest dokładnie odwrotnie. Dłuższy bieg = niższe obroty= mniejsze spalanie- tak w uproszczeniu. :agent:

artek0903
30-04-08, 12:43
im skrzynia krótsza (przełożenia) tym auto mniej powinno popijać..
Powiedziałbym, że jest dokładnie odwrotnie. Dłuższy bieg = niższe obroty= mniejsze spalanie- tak w uproszczeniu. :agent:

dokladnie, jesli na dlugij mialo by wiecej palic to raczej by takich nie wsadzali do wersji econo...

lopez22
30-04-08, 23:09
zamierzam kupic takiego cifa* z silnikem 1.5* vtec e* ale* bedzie tam skrzynia do wymiany a* mam dobrą skrzynie od d16z6,*** ciekawi mnie tylko co sie stanie ze spalaniem* przypuszczam ze wzrosnie ale samochod* bedzie szybciej jezdził< krótsze biegi> ale jesli bede jezdzil pomału a tak do 3000* to czy jest mozliwe ze spalanie sie nie zmieni a jesli tak* to* o ile* ??? czy silnik 1.5 vtec* economik* z zamonotwana skrzynią od d16z6 przestanie być autem ekonomicznm??jutro jade po cifa* w sobote bede przekładał skrzynie bede pisał** o wynikach* ;)*

mirasek
30-04-08, 23:30
czy silnik 1.5 vtec* economik* z zamonotwana skrzynią od d16z6 przestanie być autem ekonomicznm??
Troche tak, ale nie do końca. W vtec-e niskie spalanie uzyskano poprzez skrzynie z długimi przełożeniami oraz prace silnika na zubożonej mieszance w zakresie niskich i średnich obrotów przy małym otwarciu przepustnicy (vide zielona kontrolka econo). W trasie ważny jest głównie piąty bieg, przełożenie całkowite sie zmieni i będziesz miał wyższe obroty przy tej samej prędkości co spowoduje nieco większe spalanie, ale mysle że bedą to różnice rzędu 0,5 no max 1 l/100km, za to auto będzie bardziej dynamiczne bo skrócą sie wszystkie przełożenia w porównaniu do oryginalnej skrzyni.

d15z6
I - 3,25
II - 1,78
III - 1,25
IV - 0,94
V - 0,70 lub 0,75
final ratio - 3,888

d16z6
I - 3,25
II - 1,90
III - 1,25
IV - 0,91 lub 0,94
V - 0,70 lub 0,75 lub 0,77
final ratio - 4,250

skolopendra
01-05-08, 00:07
tak się składa ze po włozeniu hybrydy spalanie u mnie spadło delikatnie ,co prawda często się zdarza że przy tgzw jeżdzie cywilnej, często mam wrzucony 5 bieg ;)