PDA

Zobacz pełną wersję : regeneracja budy reperaturki ??



Sebek_WWL
09-03-14, 21:37
siema jak w temacie biorę się powoli za remont blacharki mam dwa tylne błotniki skorodowane i moje pytanie czy lepiej kupić reperaturki , czy może lepiej poprostu kupić dwa całe błotniki z jakiegoś wraku co będzie lepsze bo potrzebuje 2 kawałki z kawałkiem progu

LechuLK
09-03-14, 22:48
Też będę się brał za wspawanie reperaturek. Ja kupiłem ocynkowane na tej stronie
http://autodetale.pl/pol_m_Honda_Civic-VI-hatchback-EJ-EK-1995-10-2001-02_1-5-90KM-D15Z3-_Czesci-nadwozia-664302.html

Wydaje mi się, że to lepszy wybór bo to nowe blachy i dodatkowo w niektóre są ocynkowane a tego w serii nie ma i seria może być trochę zardzewiała.

m1j4g1
09-03-14, 23:50
Reparaturki moim zdaniem lepszą opcją, będziesz potem chciał odsprzedać samochód, przyjedzie jakiś oszołom z czujnikiem lakieru, odkryje oczywiste, że w hondzie robione były nadkola, popatrzy przez rewizje w bagażniku, nie znajdzie na dole spawów i powie Ci że ćwiara wstawiana... :p A poza tym więcej zapłacisz prawdopodobnie za malowanie. Możliwe że przy reparaturce lakiernik wpyli Ci tylko ten wstawiony fragment z kawałkiem nadkola oczywiście, mnie to kosztowało bodajże 50 zł za błotnik, a za cały element np u mojego lakiernika trzeba zapłacić 250 zł.

mlodyxx
10-03-14, 02:35
znalezienie zdrowych blotnikow do jaja graniczy z cudem chyba sie gdzies tam przypadkiem trafia 20letnie zdrowe blachy pakuj reperaturki to co zgnilo na dole mozna wyprofilowac z blachy kwestia blacharza ale jak beda to kawalki typu kilka cm to nie ma sensu szukac progow chyba ze ktos na sile chce, lub musi wstawienie reperaturki plus polakierowanie mysle ze 400 500od strony 250 to kosztuje pomalowanie ale gotowego elementu z czego okolo 100 to sam material na element

Sebek_WWL
10-03-14, 20:24
buda to ej9 mam kawałek rdzy tez nad progiem wkleję zdjęcia jak zrobię jutro a co do malowania to maluje całe auto bo zmieniam kolor

ANMAX
10-03-14, 20:33
Jakby ktoś szukał reparaturek to zapraszam :)

m1j4g1
10-03-14, 21:09
mi za wstawienie 2 reparaturek i kawałka lewego progu plus malowaniem ( ale wpyłki do listew, nie całych elementów ) w ej9 właśnie blacharz wziął 500 zł, tylko że u mnie było zjedzone praktycznie tylko trochę w rogu, z prawej strony to nawet nie wiedziałem że coś się dzieje dopóki mi blacharz nie pokazał. Do ej9 raczej też bym nie liczył że uda ci się znaleźć zdrowe nadkola.