PDA

Zobacz pe³n± wersjê : problem z ch³odnica



Blondyn988
26-04-08, 22:41
Witam!!!
mialem dziurawa ch³odnice i wczoraj postanowilem nalac jakiegos plynu do jej uszczelniania.Dzis po powrocie z kilku kilometrowej przejazdzki doszly mnie dziwne sluchy z silnika, jak sie okazalo p³yn w zbiorniczku sie zagotowal:( Czy ten "uszczelniacz ch³odnic" mogl mi tez uszczelnic inne rzeczy??a jesli tak to co z tym teraz zrobic??

piotrstrojek
27-04-08, 08:51
A obserwowa³e¶ wskazówkê temperatury? Nie przegrza³e¶ silnika? Bo je¶li temperatura jest sta³a to wydaje mi siê ¿e nic powa¿nego siê nie wydarzy³o...

Blondyn988
27-04-08, 12:42
temperatura wzros³a ale delikatnie,a dzis rano w zbiorniczku juz sucho-prawie dno widac

Lcfr
27-04-08, 16:07
czyli nadal ucieka
wymien na nowa ch³odnice i bêdzie po k³opocie

bolas
27-04-08, 16:27
Witam!!!
mialem dziurawa ch³odnice i wczoraj postanowilem nalac jakiegos plynu do jej uszczelniania.Dzis po powrocie z kilku kilometrowej przejazdzki doszly mnie dziwne sluchy z silnika, jak sie okazalo p³yn w zbiorniczku sie zagotowal:( Czy ten "uszczelniacz ch³odnic" mogl mi tez uszczelnic inne rzeczy??a jesli tak to co z tym teraz zrobic??

ten jak to mówisz uszczelniacz powinien uszczelniæ ci ca³y uk³ad ch³odzenia wiêc najpierw posprawdzaj dok³adnie czy dalej s± jakie¶ wycieki czyli ch³odnica, pompa wodna, termostat i wê¿e je¿eli by nie by³o w co w±tpie to zobacz czy ch³odnica wogóle jest sprawna czy czasami nie jest zatkana, byæ mo¿e te¿ jest to wina termostatu ¿e po tym specyfiku zatka³o go i nie ma obiegu ale to jest ma³o prawdopodobne a dwa ¿e powinien w³±czyæ ci siê wentylator ch³odnicy?

[ Dodano: Nie 27 Kwi, 2008 ]

wymien na nowa ch³odnice i bêdzie po k³opocie

to ju¿ jest ostateczno¶æ, byæ mo¿e przez ten p³yn uszczelni³ ch³odnice a zatka³o co innego ;)

Blondyn988
27-04-08, 16:31
zdemontowalem chlodnice i widac wtraznie ze juz kiedys by³a rozbierana na czesci pierwsze bo ten plastik na dole ktory zamyka cala chlodnice jest w kolo czerwony,pewnie od silikonu czy takich tam specyfikow.Wiec teraz postanowilem zainwestowac w nowa i takie pytanie,czy przedmuchac caly uk³ad??

bolas
27-04-08, 16:36
zdemontowalem chlodnice i widac wtraznie ze juz kiedys by³a rozbierana na czesci pierwsze bo ten plastik na dole ktory zamyka cala chlodnice jest w kolo czerwony,pewnie od silikonu czy takich tam specyfikow.Wiec teraz postanowilem zainwestowac w nowa i takie pytanie,czy przedmuchac caly uk³ad??

powiem to w ten sposób sam nie jestem zwolennikiem takich p³ynów czy proszków do uszczelnienia uk³adu ch³odzenia :/ ale na twoim miejscu w miarê swoich mo¿liwo¶ci przeczy¶ci³ bym go :agent:

Lcfr
27-04-08, 16:47
[ Dodano: Nie 27 Kwi, 2008 ]

wymien na nowa ch³odnice i bêdzie po k³opocie
to ju¿ jest ostateczno¶æ, byæ mo¿e przez ten p³yn uszczelni³ ch³odnice a zatka³o co innego ;)
To nie ostateczno¶æ tylko oszczêdno¶æ. Po takich uszczelnieniach prêdzej czy pó¼niej bêdzie znowu ciec dalej. A na dodatek mozna co¶ innego uszkodzic.
Wiêc wypad³oby wymienic ch³odnie z jednoczesnym wyp³ukaniem syfu który siê nagromadzi³ b±d¼ pozosta³ po uszczelniaczu. Ch³odnica juz 180-200z³+p³yn nowy. Wymiana 30min.
Inwestuj±c w te "uszczelniacze" podra¿a sie tylko koszt wymiany.

Blondyn988
27-04-08, 17:15
tylko jesli przedmucham ten uklad,zaloze nowa chlodnice,naleje nowy plyn do uk³adu i czy nic sie nie zapowietrzy??I tego nowego plynu nalac do tego zbiorniczka,odpalic i dolewac dalej bo pewnie do calego uk³adu troche jest tego potrzebne??Czy zrobic to w jakis inny sposob?

piroman
27-04-08, 17:30
Po wymianie ch³odnicy p³yn powoli zalewaj do ch³odnicy pod sam korek a potem jeszcze nalej do zbiorniczka pod znak MAX. Potem odpal silnik i poczekaj a¿ siê nagrzeje. Pewnie jeszcze trochê p³ynu ze zbiorniczka wci±gnie, wiêc dolej znowu do zbiorniczka.
Odpowietrzanie nie jest konieczne wed³ug mnie je¶li siê w miarê spokojnie zalewa³o p³yn do ch³odnicy, ale na pewno nie zaszkodzi - odkrêciæ tak± ¶rubkê tam gdzie idzie górny w±¿ z ch³odnicy do bloku i czekasz a¿ zacznie leciec p³yn bez b±belków powietrza

Blondyn988
27-04-08, 17:41
oki dzieki za pomoc,teraz musze tylko poszukac odpwiednia chlodnice np. na allegro! moze ktos juz kupywal w rozs±dnej cenie i moze mi polecic??

piroman
27-04-08, 17:49
Ja kupi³em tak± jakie¶ dwa tygodnie temu
http://www.allegro.pl/item347644864_nowa_oryginalna_chlodnica_honda_civi c_crx_91_00.html

Blondyn988
27-04-08, 18:05
tylko niewiem czy tam ktos byka niezrobil w opisie bo ja mam 1.5 93rok,a tamta ch³odnica do Civic 5gen 1.5jest dla modeli z roku 95-00! A moja pasuje wed³ug ich danych do civic 4gen.A Ty ktory masz rok Hani??

Lcfr
27-04-08, 18:07
tylko niewiem czy tam ktos byka niezrobil w opisie bo ja mam 1.5 93rok,a tamta ch³odnica do Civic 5gen 1.5jest dla modeli z roku 95-00! A moja pasuje wed³ug ich danych do civic 4gen.A Ty ktory masz rok Hani??
0d 92 do 2000 bêdzie ta sama ch³odnica
moze sie ró¿niæ grubo¶ci± (VTI itd)
Wymiary do mocowañ, podejscia wê¿y bêd± takie same
sam ma 5 gen a je¿dze na ch³odnicy z 6 gen z 98 roku

Blondyn988
27-04-08, 18:10
teraz bylem porównaæ wymiary i moja jest wieksza od tej

[ Dodano: Nie 27 Kwi, 2008 ]
oki wiec zamówie ta http://www.allegro.pl/item347644864_nowa_oryginalna_chlodnica_honda_civi c_crx_91_00.html tylko musze gdzies poszukac gumki na gore do mocowania chlodnicy bo takowej u mnie niebylo i korek-ten do ktorego dochodzi p³yn ze zbiorniczka bo zamiast tego byla jakas za¶lepka w³o¿ona

stashek
27-04-08, 19:50
W³a¶nie panowie. Dzisiaj posz³a mi ch³odnica i ogl±da³em kilka. Ró¿ni± siê wymiarami. Jaka ma byæ orginalnie do Civica HB 1.5 lsi d15b2 eg4? pozdrawiam

Damian
27-04-08, 20:06
Hej
Wez sobie dokladnie zmierz ta stara tz dlugosc wysokosc mocowania 2 tygodnie temu kupowalem w sklepie u siebie w Lublinie do hani 1.3 Kolo spojrzal w katalog dal mi jakos i w garazu okazalo sie ze mocowaniami nie pasowala Pojechalem ze stara na wzor i odmienilem Dlatego pisze zebys sobie pomierzyl bo ewentualnie po co masz odsylac Tan Twoja jakas droga Ja japonska kupilem w sklepie za 185zl a kilka dni pozniej widzialem na allegro za 139 Tyle ze juz nie japonska