PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Civic V - drzwi nie otwierają się z żadnej strony.



trucizna
08-03-14, 15:52
Witam forumowiczów.
Na wstępie przepraszam za mało profesjonalną nazwę tematu, ale nie widziałem jak inaczej to ująć.
Mam dziwny problem w mojej hondzie civic z 94r. Nie mogę otworzyć drzwi od strony kierowcy, ani od zewnątrz, ani od wewnątrz, klamki są "luźne". Najpierw był problem z klamką zewnętrzną, po dwóch dniach to samo stało się z wewnętrzną. Prawdopodobnie poluzowało się/spadło cięgno w drzwiach (tak stwierdził mój znajomy, ja się totalnie nie znam na mechanice). I teraz nie mogę otworzyć drzwi a tym samym zdjąć boczku, aby dostać się do środka. Byłem u dwóch mechaników z okolicy ale stwierdzili, że nie wiedzą jak się do tego zabrać. Czy ma ktoś pomysł jak otworzyć te drzwi ? Ewentualnie do jakiego specjalisty się udać z takim problemem? Żeby mnie nie skroił z kasy za bardzo :)
Z góry dziękuje za odpowiedzi i Pozdrawiam.

skolopendra
08-03-14, 16:40
Prawdopodobnie poluzowało się/spadło cięgno w drzwiach

tak będzie

podjedz do jakiegoś elektryka w okolicy
mechaników tych omijaj z daleka ...

vrrs
08-03-14, 18:20
Jeśli chcesz to zrobić sam, możesz też odkręcić wszystko potrzebne do zdjęcia boczka i odchylić go po stronie tylnej(jest na zatrzaskach) i spróbować ręcznie otworzyć poruszając cięgnem.

mozes
16-03-14, 21:14
Miałem kiedyś podobnie - włączona blokada "przed dziećmi" a zewnętrzna klamka pękła i ani w te ani wewte. Odkręciłem klamkę wewnętrzną i pociągnąłem za cięgno ręką i drzwi bez problemu się odblokowały tak jakby ręcznie można było mocniej pociągnąć za ten drut niż za pomocą klamki. (tylko że ja miałem tak z tylnymi drzwiami w sedanie). ale spróbuj.
pozdr