PDA

Zobacz pełną wersję : Centralny zamek od strony pasażera nie zamyka



uk4shr
07-03-14, 17:00
Mam problem z centralnym, bezpieczniki sprawdzałem i są ok, problem jest taki że jak zamykam kluczykiem od strony kierowcy (nie mam cykania z pilota) to zamek od strony pasażera raz się zamyka a raz nie, jeśli podejdę od strony pasażera to zawsze się zamyka, jak zrobiło się trochę cieplej to tak jakby się zaczął częściej zamykać. Dodam jeszcze że jak przekręcę i zamknie się od strony kierowcy bo zawsze się zamyka a nie zamknie się od strony pasażera to jak wsadze kluczyk żeby otworzyć to wiadomo zamek os strony kierowcy normalnie się otwiera a zamek od strony pasażera który nie był zamknięty robi dziwny ruch tj. szybko zamyka się i otwiera i tak już zostaje, dzieje się tak za każdym razem kiedy się nie zamknie więc wnioskuję że prąd dochodzi bo reaguje na otwarcie. Sprawdzałem bezpieczniki to na próbę wyciągnąłem bezpiecznik 18 i 19 i zamek bez tych bezpieczników działał, w sensie że raz zamykał a raz nie a chyba nie powinien? dopiero po wyjęciu bezpiecznika 51 pod maską przestał całkiem działać. macie jakieś pomysły?

piotrekk7
07-03-14, 18:57
Czy jak zamek od strony pasażera się nie zamyka to słychać aby siłownik pracował w tych drzwiach ?

Miałem także z tym problem. Zakładałem zamek centralny i po prostu siłowniki miały zbyt ciężko i raz zamykało a raz nie.
Rozwiązaniem okazało się nasmarowanie (smarem grafitowym - 10zł) z boku drzwi w zamek (najlepiej zdjąć boczek i os środka też tam trochę smaru sypnąć)
Od razu było czuć znaczą poprawę nawet przy zamykaniu drzwi ręka.

uk4shr
07-03-14, 20:03
no właśnie nie słychać, dopiero jak sie zamknie to słychać to cyknięcie albo jak sie otwiera to cyka też a gdzie dokładnie smarowałeś? bo rozbierałem to już dzisiaj i nie wiedziałem co nasmarować

piotrekk7
07-03-14, 23:43
Chodzi mi o mechanizm zamykania drzwi jak je otworzysz to z boku widać od razu zatrzask. i Tam trzeba wsypać trochę smaru. Najlepiej od środka po zdjęciu boczku.
Ale z tego co widzę skoro nie cyka ani nic nie rusza to może jakiś problem jej ze sterownikiem albo z kablami prowadzącymi do siłownika.

piotreek23
07-03-14, 23:58
Siłownik do wymiany (w sklepie elektronicznym dostaniesz) ...10zł i 15 minut roboty i po sprawie..przerabiane 1500 razy...

uk4shr
08-03-14, 06:44
a gdzie ten siłownik sie znajduje dokładnie? gdyby był do wymiany to chyba za kazdym razem by nie reagowal..
edit: jest jeszcze coś co zauważyłem, jeśli przekręce kluczyk w lewo jak chcę zamknąć i puszczam kluczyk żeby powrócił do swojej pozycji pionowej tak jak go wkładam i wtedy się nie zamknie to jak lekko przekręce go w prawo to wtedy się zamyka, słychać jak zamek w tamtych drzwiach pracuje i sie zamyka..

piotreek23
08-03-14, 09:18
a gdzie ten siłownik sie znajduje dokładnie? gdyby był do wymiany to chyba za kazdym razem by nie reagowal..
W drzwiach, zdejmij boczek bedziesz widział. mialem te same objawy co ty wymiana siłownika pomogła.

uk4shr
08-03-14, 09:52
no właśnie ściągałem boczek i nigdzie go nie widziałem, na końcu drzwi jest tylko jakiś biały okrąg ale silownika tam za bardzo nie widać, popsikałem tam smarem ale za wiele nie pomogło

piotrekk7
08-03-14, 11:05
Co do nasmarowania (jeśli ciężko chodzi zamek) powinien być znacznie wyczuwalny po samym zamykaniu i otwieraniu drzwi palcam.
Co do siłownia to znalazłem zdjęcie w V genie, ale w 6 z tego co widzę jest prawie identycznie.
http://www.civic5g.pdg.pl/foty/central/cen_5.jpg
Tu siłownik jest biały i wygląda na własny montaż zamka centralnego (nie wiem jak wygląda oryginalny siłownik)
ale zasada jest prosta masz dwie stalowe prowadnice, jedna od klamki druga od zamknięcia i któraś musi prowadzić do siłownika
(ta dolna)

uk4shr
08-03-14, 14:05
jest biały z tego co widziałem ale on jest za jakąś blachą i nie dało się go wyciągnąć a przynajmniej ja nie wiem jak

cHudy.
08-03-14, 20:49
Miałem podobny problem (drzwi pasażera się nie zamykały, gdy zamykałem drzwi kierowcy, ale ręcznie zamknięte się otwierały). Wyszło, ze mam uszkodzone/wyrobione styki w drzwiach kierowcy odpowiedzialne za puszczenie sygnału zamykania. Niestety nie pomogę pokierować jak się za to zabrać, bo kupiłem uniwersalny c. zamek z pilotem i siłownikami.

piotreek23
08-03-14, 21:51
jest biały z tego co widziałem ale on jest za jakąś blachą i nie dało się go wyciągnąć a przynajmniej ja nie wiem jak
Cyknij fotkę bo tak to można wrózyć.

uk4shr
09-03-14, 11:32
ok wrzucam foto, kółkiem zaznaczyłem gdzie znajduje się ten okrągły chyba siłownik, za tą blachą, foto jeszcze przed konserwacją bo takie tylko mam a aktualnie nie ma mnie w domu żebym zrobił nowe
http://oi57.tinypic.com/2yz0rk3.jpg

piotreek23
09-03-14, 14:56
Kurcze ja tu nie widzę siłownika...niech się ktoś mądrzejszy wypowie..ja u siebie mam tak jak na fotce niżej.
http://civic4g.pl/ftp/centralny/silownik.jpg

uk4shr
09-03-14, 18:38
aaa sorry bo to jest lewastrona a poza tym ja mam tylko centralny zamek a nie zamykanie z pilota czyli żadnego takiego jak ty siłownika nie mam, to jest civic v?

piotreek23
09-03-14, 21:50
Tak to jest zdjęcie z netu przykładowe akurat Civic V. Ten siłownik co widzisz to jest uniwersalny. Możesz cyknać fotę co jest pod tą blachą..bo coś musi cięgna ruszać jak jest centralny. Może masz jakiś dedykowany wynalazek.

uk4shr
10-03-14, 10:51
coś w podobie tego do VII gen
http://obrazki.elektroda.pl/3107539400_1371156790.jpg

piotreek23
10-03-14, 13:58
To wygląda na dedykowany/oryginalny. Chyba najprosciej bedziesz musiał to przerobić na uniwersalne.

uk4shr
10-03-14, 16:44
jakby dało się to wyciągnąć to zrobiłbym fotke ale jak juz mowilem to jest za ta blachą i nie wiem jak to wyciagnac