PDA

Zobacz pełną wersję : Podłaczenie filtra węglowego w D13B7



LechuLK
06-03-14, 17:26
Witam

Tak wygląda podłączenie filtra węglowego w moim D13B7:
Jeden wężyk jest zaślepiony drugi niepodłączony.

https://lh5.googleusercontent.com/5AbXE7D9DwyPnw-RZIgzR0oJB8ODhKTvZwgiVOlTH8c=w739-h554-no

Ma ktoś schemat albo zdjęcie jak powinny być podłączone te przewody ?
Może to mieć wpływ na spalanie?

Tiga
06-03-14, 18:14
Lepiej wyrzucic calkiem ten filtr, no chyba ze jestes bardzo poprawny ekologicznie. Nie wplywa na prace silnika. Ja go nie posiadam. Tylko nie nasylajcie na mnie zielonych, kata tez nie mam O)

zabor
06-03-14, 18:23
U mnie ten lewy też nie był podłączony. Ten z prawej był zaślepiony też jak u Ciebie. Komp od jogala bez strojenia pod mój setup. Spalanie pamiętam miałem średnio 6,8-9,4 zależne od trasy i buta. Czy ma wpływ na spalanie? Raczej nie.

LechuLK
06-03-14, 22:04
A w D15B7 lub D16Z6 jest taki filtr? Jeżeli jest to może mi ktoś zrobić zdjęcie co z czym jest podłączone?

jeżeli by nie było to bym go całkiem wywalił jak jest praktycznie niepotrzebny.

Tiga
06-03-14, 22:07
Jest. Nie mam zdjecia. On nie jest dla pracy silnika tylko odfiltrowuje pary paliwa. Dla ekologii. Usuniecie go szkodzi mniej niz wyciecie katalizatora.

LechuLK
06-03-14, 22:14
To jak jest w D15B7 to chyba podłącze go u siebie tak jak powinien być zamontowany, bez zaślepek.

Labed2007
06-03-14, 22:30
Czy usunięcie tego filtra może dać choćby ułamek konia mechanicznego?

Tiga
06-03-14, 23:13
Nie. Usuwaja go ludziska po to zeby miec czysto pod maska :]

pablo__89
06-03-14, 23:52
Ten po prawej idzie do przepustnicy.

Dawid0688
07-03-14, 10:22
Wywalajac ten filtr trzeba zaslepiac metalowy przewod idacy ze zbiornika paliwa?Cos jeszcze trzeba zrobic?

LechuLK
07-03-14, 11:48
Wywalajac ten filtr trzeba zaslepiac metalowy przewod idacy ze zbiornika paliwa?Cos jeszcze trzeba zrobic?


Jeszcze inne przewody które szły od tego EVAP do np. ssącego też trzeba zaślepić przy ssącym i jak jeszcze gdzieś indziej szły te przewody.
Ja u siebie jednak chyba całkiem wywalę ten EVAP jak nie jest i tak używany.
Są jakieś wymogi, żeby ten filtr musi być czy nie?

pablo__89
07-03-14, 12:06
Króciec na przepustnicy, króciec na ssącym po evap'ie lub evap, rurka do baku nie może być całkiem zaślepiona bo bak nie miał by się jak odpowietrzać.

LechuLK
07-03-14, 12:19
A bak nie ma innego odpowietrznika? Tylko tą rurką?

Słońce
07-03-14, 15:37
Również bym chciał wywalić ten filtr w moim d15z6.
Czytałem na zagranicznych forach z tym zaślepianiem odpowietrznika i są rozbieżne opinie. Może ktoś potwierdzić czy można to zaślepić czy jak?

pablo__89
07-03-14, 16:03
Trzeba by sprawdzić czy zawór dwukierunkowy przy baku wpuszcza powietrze do baku gdy tworzy się w nim podciśnienie a gdy robi się nadciśnienie to kieruje je do zbiornika oparów, teoretycznie to tak powinien działać, więc w sumie powinno się cały ten zawór dwukierunkowy usunąć i zrobić zwykły odpowietrznik, lub oba wyjścia z zaworu pozostawić nie zaślepione. Wiecie gdzie jest ten zawór ? To bym to zaraz sprawdził.

Słońce
07-03-14, 16:11
On przypadkiem nie jest przy zbiorniku paliwa?


EDIT:

Zdemontowałem u siebie EVAP:

http://s16.postimg.org/hkuehbe39/DSC04245.jpg

Póki co nie zaślepiałem metalowego i gumowego przewodu - jedynie założyłem na nie gumowe kolanka skierowane w dół żeby woda nie spływała do nich. Wyjście na przepustnicy zaślepiłem, a jeszcze jeden przewód u mnie szedł do silniczka sterowania egr (który już i tak był zdemontowany).
Silnik chodzi tak samo jak wcześniej, później się przejadę i zobaczę co się dzieje na rozgrzanym silniku. Błędów też nie wywaliło.

LechuLK
07-03-14, 22:03
A tego węża co do baku paliwa idzie tez nie zaślepiałeś? Nie będzie cieknąć trochę z niego paliwo z baku?

FaziRBK
07-03-14, 22:25
Zaślep wąż, który idzie do baku. On odprowadza opary właśnie do samego baku bo jeszcze Ci się syf dostanie i będziesz kombinował co się dzieje.
A samego EVAP'u nie musisz mieć nic nadzwyczajnego się nie stanie. Sam mam od dawna usunięty.

Słońce
07-03-14, 23:14
Zaślepione, dzięki za uwagę.

A ten króciec plastikowy na dole to do czego on jest? Nadmiar czy coś?

Mały wol
18-12-14, 01:40
a takie pytanie może banał ale czym zaślepiacie:)

kaczka208D
18-12-14, 09:10
Do kawalka weza gumowego wcisnij odciety kawalek sruby o odpowiedniej srednicy i bedzie git.

Najlepiej wez ten odcinek sruby gdzie nie ma gwintu :)

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

Mały wol
21-12-14, 19:54
a jakis lepszy patent macie bo ten to troche taki druciarstwem zalatuje :)

LechuLK
07-08-16, 00:00
Odgrzewanie kotleta.

Ten grubszy króciec który idzie do baku co jest pod filtrem evap trzeba zaślepić?

Czy ten cienki wężyk który był podłączany na górze evap który też idzie do baku?

Czy oba zaślepić?

Wysłane z mojego Lenovo A3500-H przy użyciu Tapatalka

LechuLK
11-08-16, 22:46
Ten grubszy chyba idzie do baku w to miejsce:
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160811/fe95e060713e5c490afcfd3560b9fefc.jpg

Wiem że nim powinno iść powietrze ze zbiornika evap
To jest jakiś odpowietrznik baku? Chyba lepiej tego nie zaślepić tylko dać ewentualnie wężyk do góry, może filterek żeby syfu nie łapał. Tylko nie wiem czy tam się jakieś podciśnienie wytwarza.


A tym cieńszym przewodem idą opary z baku i jego można spokojnie zaślepić.

Nie rozumiem po co ten cały evap. Jak się jedzie to przecież w zbiorniku jest podciśnienie i do atmosfery przez odpowietrzniki nie wydostają się opary, tylko do baku dostaje się powietrze?
Potem jak auto stoi to tak strasznie paruje benzyna że wtedy muszą puścić odpowietrzniki i wydostają się opary?

Wysłane z mojego Lenovo A3500-H przy użyciu Tapatalka