PDA

Zobacz pełną wersję : ..:: Nowe serducho do Civa::..



Toreto
10-11-04, 14:18
Panowie mam pytanko dotyczace nowego serducha do mejego civica... Mam Civia 4d z 98 roku z silnikiem 1,4 (90kucyków) i chciał bym zrobic mały przeszczep ale nie wiem na jaki silnik zmienic, jakie modyfikacje musiał bym jeszcze przeprowadzic a co najwazniejsze ile to kosztuje??

Prosił bym o pomoc osoby po przeszczepie serca :D oraz osoby majace jakąś wiedzię na ten temat....

boomer
10-11-04, 14:23
Poszukaj w archiwum tutaj i na f.t.pl - bylo sporo tego lacznie z cala relacja Tencia na temat jego swapa
Jezeli chcesz pozostac w N/A to mozesz szukac tych silnikow:
B16A2
B18C4
B18C6
H22
Jezeli chcesz to potem uturbiac to polecam jednowalkowego VTECA lub H22 (ale to juz droga zabawa)
Co cie czeka: hamulce, zawieszenie, silnik z osprzetem i sporo innych rzeczy
Ile kosztuje: na to pytanie nie ma odpowiedzi, zalezy za ile dostaniesz czesci, w jakim stanie, kto ci bedzie to robil
Pzdr
Boomer

maciek
10-11-04, 14:24
Panowie mam pytanko dotyczace nowego serducha do mejego civica... Mam Civia 4d z 98 roku z silnikiem 1,4 (90kucyków) i chciał bym zrobic mały przeszczep ale nie wiem na jaki silnik zmienic, jakie modyfikacje musiał bym jeszcze przeprowadzic a co najwazniejsze ile to kosztuje??

Prosił bym o pomoc osoby po przeszczepie serca :D oraz osoby majace jakąś wiedzię na ten temat....
Na starym forum ckp na f.t.pl poszukaj pod haslem "swap" - bedzie wiecej niz chcesz :)

typeR
10-11-04, 14:25
Pogadaj z boborobolem
http://forum.civicklub.pl/profile.php?mode=viewprofile&u=136
On wstawil sobie calkiem mocne serce - B16A2 :grin: Powie ci co, jak, za ile i gdzie. Pozdro

boomer
10-11-04, 14:28
Racja! Zapomnialem o bObOrObOlu :roll:

Hook
10-11-04, 15:37
ale boborobol z tego co pamietam wspominal ze nei wie czy ich polecac czy nie bo troche mial problemow

hcc
10-11-04, 15:40
Proponuje B20B i uturbic + ewentualnie zalozyc glowice od B16/B18.

lukiasz
10-11-04, 15:51
Proponuje B20B i uturbic + ewentualnie zalozyc glowice od B16/B18.

tia Franek jest dobry ale sporo zachodu a na pewno wiecej niz z samym swapem ale warto :wink:

Mystek
10-11-04, 16:02
Hmm a ja sie spytam panowie H22 to preluda tak a b20B to co to jest ?

boomer
10-11-04, 16:11
CRV o ile sie nie myle

Mystek
10-11-04, 16:15
no a jakie to ma parametry ? pojemnosc/moc/moment ? i dlaczego jest on lepszy od b16 pod T ?

boomer
10-11-04, 16:19
Mystek parametry znajdziesz tutaj http://www.altech.com.pl/wbt/_specy/oth_eng_spec.htm
Hcc rozwin swoj pomysl :) z checia poczytam

Pati
10-11-04, 17:42
bez zbytniej rzezby - wrzucaj sohc vteca - pasuje do skrzyni, polosi, mocowan i tak dalej. potrzebujesz tylko kompa i moze wiazke.
B20B jest dobry pod turbo, bo ma duza pojemnosc. jest tez dobry do zalozenia glowicy od B16, bo da to duza kompresje, wysokie obroty i duza pojemnosc. na luzie bedzie ze 190 koni i duzo wiekszy moment niz w B18. takie rozwiniecie mysli miales na mysli? ;)

Banzai
10-11-04, 18:33
Sorry, co wami kieruje proponując komuś swap na frankensteina w polskich realiach? Bo nie za bardzo mogę was rozgryzc...
1. Znalezienie b20b, glowicy b16, b18 - powodzenia...5 lat i znalezione :roll:
2. Znalezienie kogoś kto to złoży, żeby działało w miarę bezawaryjne (czytaj pkt.3), bo wiedza na ten temat i doświadczenie jest kompletnie żadna albo jeszcze mniejsza...
3. Frankensteiny to silniki które jak są DOBRZE ZŁOŻONE i zestrojone, wytrzymują przebiegi ok. 20tyś km, po czym należy je wymontować i wyrzucić albo wyremontować i składać od nowa.
Doskonałe propozycje :roll:
To i niech ja coś zaproponuje: wyjmij swoje d14, wsadź SR20DET i podczep pod niego SH-AWD z nowego Legenda... STARY O JEJCIU JEJCIU ALE BEDZIE LATAŁ!!!!!!! :roll:

Pati
10-11-04, 19:59
zrobienie frankensteina to nie jest tak trudne. chlopaki z Tomsona juz to przecwiczyli. znalezienie B20B tez nie jest trudne - znalazlem po jednym telefonie :) za 5000 stoi i czeka kompletny razem z wiązką i kompem. cała problematyka swapa polega na znalezieniu skrzyni, półosi i zmontowaniu tego do kupy. uwazam, ze podmianka na blok od B20 jest sensowny wtedy, gdy twoj B16 wyzionie ducha i nalezy mu sie solidny remont.

Banzai
10-11-04, 20:27
Jest jeden, podstawowy problem, który zabija wszystkie frankensteiny po krótkim czasie - głowice B18 i B16 to elementy zaprojektowane do pracy na wysokich obrotach (8-10 tyś). Dół B20 to silnik jak na Hondę niskoobrotowy. W B20 problem wibracji i drżenia tłoków występuje już przy 6500 rpm, więc przy 8-9tyś wszystko zaczyna się wyginać. I kute tłoki i korby nic tu nie poradzą, bo na wysokich obrotach tłoki dostają takich wibracji że ścierają rękawy cylindrów. Można powiedzieć że powyżej 7500rpm smarowanie w tych silnikach nie występuje.

Pati
10-11-04, 21:41
a czy wywazenie dynamiczne ukladu korbowego nie daje efektu?

Tomo
10-11-04, 21:42
drganie jest wywołane duzym skokiem tłoka, od bidy można zamontować podkładke tulei (block guard) albo usztywnić tuleje śrubami (tkzw.posting). Przewody olejowy w usa panowie rozwiercaja podczas budowy Ls vteca B18B z blokiem B16A celem właśnie lepszego smarowania.

Franek
10-11-04, 22:24
Proponuje B20B i uturbic + ewentualnie zalozyc glowice od B16/B18.

tia Franek jest dobry ale sporo zachodu a na pewno wiecej niz z samym swapem ale warto :wink:


??bo czegos nie kumam szczegolnie tego co napisales tu
tia Franek jest dobry ale sporo zachodu.......

Banzai
10-11-04, 22:25
Wyważenie układu korbowego, block guard i posting to elementy stosowane w tych właśnie dobrze zbudowanych frankensteinach o których pisałem wcześniej. To wszystko wytrzymuje jednak nie więcej niż 20tyś. km. Potem i tak się rozlatuje. Jedno z drugim nie gra na dłuższą metę i tyle.

Koser
10-11-04, 23:59
Powiem krótko też mam cifa 1.4 firma mht.pl zaoferowała swap silnika na 1.6 vti 160 kucy za 8 tysi ze wszystkim i również 1.6 125 koni chyba za 6 tysi :)
Tak pomyślałem, że jednorazowo to ciężko mi taką sume wydać i jeszcze mam w dobrym stanie silnik 1.4. Promotor oferuje za cene 1800 zeta głowice gdzie gwarantują + 15 koni. + stożek to jakieś na bank 5 a może i 10 no i wydech cały jakieś 2%-3% wiecej mocy. Sam mam stozek i cały wydech, auto chodzi nieźle na pewno szybciej ( spytaj furiousa). Nie chche skłamać to trza zmierzyć ale chyba mam sekunde do setki mniej a juz pod koniec zimy głowice bede robił bedzie ciekawie.

Może warto wysilać 1.4 a moze nie ?

GTBart
11-11-04, 00:37
A np czy delikatne uturbienie to tez frankenstein?? Daje duzo a żywotnośc pozostaje praktycznie ta sama!!

ARTX
11-11-04, 00:43
TURBO w 1.4 :lol: juz lepiej swap na sohc vtec :!:

Mystek
11-11-04, 00:52
Hmm warto ale do pewnego czasu wycisznie te 120 gora 135 koni owszem bedziesz mial jeden z szybciejszych 1.4 ale wkoncu bedzie ci malo, bedziesz chcial turbo ale do tego potrzebna jest baza ... a przy sprzedazy obecnego auta czy silnika modyfikacje ci sie nie zwroca pamietaj o tym wiec moze lepiej po turlac sie jeszcze troszke i tak zwawym jak na 1.4 autem i odkladac do swinki na b16 .... ale to juz tylko twoja decyzja ...

GTBart
11-11-04, 00:56
TURBO w 1.4 :lol: juz lepiej swap na sohc vtec :!:
Nie wiem czy widziałeś ale po Polsce śmigaja Cify 1,4 Turbo, widziałem jednego takiego pana i uwierz mi, wole to turbo niż swap, autem z turbem jezdzi sie zupelnie inaczej, czytaj wyjatkowo i naprawde bardzo szybko!!! a do tego przy spokojnej jezdzie spalanie takie samo jak w zwyklym, no a jak przekroczysz te magiczne 3-3,5 k to wtedy zaczyna sie osstro dziac!! :D

Mystek
11-11-04, 01:01
PS. Boborobol wlasnie robil swapa w MHT no i ..... trwalo to pol roku i do tego wszystkiego nowe serce czyli b16 po opuszczeniu MHT bylo do remontu ...

ARTX
11-11-04, 01:02
wiem jak jeździ auto na T ale turbo w silniku 1.4 to pomylka moim zdaniem :!:

GTBart
11-11-04, 01:10
a czemu, moze wiesz cos o czym ja nie wiem!!!
Za mala pojemnosc?? A taki chocby Smart 600Turbo, Daihatsu 1.0 turbo i wiele innych moze to glupie przyklady ale ze tak powiem "fabryczne"!!

A czemu to jest nieporozumienie????? :?:

rem36
11-11-04, 01:54
moim zdaniem to lepiej kupic vti niz robic swapa na b16 bo koszt bedzie taki sam albo i mniejszy i w dodatku dostajesz inny samochod bo vti to nie tylko inny silnik ale tez cala reszta z buda włacznie. Jesli nie masz na to kasy to mozesz sie pobawic z 1,4 napewno troche lepiej bedzie ale pamietaj ze kasy jaka w to wlozysz juz nigdy nie odzyszkasz a nawet stracisz jeszce wiecej bo takich modyfikowanych smaochodow ludzie nie kupuja. Co do uturbiania to ja akurta nie widze wiekszej ronicy czy wlozyc turbo do 1,6 sohc czy do 1,4 ale taki dokladane T to nigdy nie bedzie to co firma

ARTX
11-11-04, 08:55
widze wiekszej ronicy czy wlozyc turbo do 1,6 sohc czy do 1,4
hehe a to dobre :wink: to powiem ci choc jedna roznice... z 1.6 wycisniesz 2x wieksza moc.. silnik 1.4 to byl zaprojektowany do jazdy po zakupy :lol:

Koser
11-11-04, 10:49
Mystek no i jak się sprawa Boborobola zakończyła? jakaś gwarancja czy co?a poza tym to juz dyskwalifikje tę firme (mht) wsadzać poł roku silnik???

ARTX
11-11-04, 11:28
zapytaj boborobola na PW a ci pewnie wszystko powie :!:

Pati
11-11-04, 12:14
frankenstein to skladanie jednego silnika z podzespolow kilu silnikow (np. blok od B20, glowica od B16, itp).

rem36
11-11-04, 12:45
silnik 1.4 to byl zaprojektowany do jazdy po zakupy

a czym sie niby rozni silnik 1.4 od np d16y7 poza kolektorem wylotowym i innym skokiem tloka? pozatym z tego co mi sie wydaje to nie mowimy o zadnym sciganiu tylko o alternatywie dla b16 ktora 1,4t by moglo byc spokojnie, no chyba ze sie chce miec 250 kucy 250Nm 1100kg naped na przod, brak szpery i jezdzic tym codzienie do roboty, no mozna i tak.

ARTX
11-11-04, 13:08
a czym sie niby rozni silnik 1.4 od np d16y7
pojemnoscia :lol: :wink:

mi chodzi tylko o to, ze ja wolalbym robic swap niz uturbiac 1.4 :!: :!: :!:

rem36
11-11-04, 13:20
mi chodzi tylko o to, ze ja wolalbym robic swap niz uturbiac 1.4

no widzisz i tu sie z toba calkowice zgadzam :D bo tez wolalbym swapa niz t ale koszty i efekt zblizony wiec jak kto lubi :wink:

Tomo
11-11-04, 13:51
turbo w 1.4 jest dobre jak nie chcesz miec wiecej niz 130km bo pozniej zaczyna wybuchac :!: i nic nie poradzisz , wszystkie elementy tuningowe musisz robic na zamowienie wiec w ostatecznym rozrachunku lepiej i taniej uturbic jakis D16

Pozatym sam pokaz mi przyklady szybkich 1.4 turbo ktore jezdza , nie wybuchaja i sa szybsze od B16 w dobrym stanie

rem36
11-11-04, 16:19
hehe a czy ja gdzies napisalame ze sa szybsze :) powiedzialem ze sa porownywalne bo mimo gorszych osiagow maksymalnych przy kreceniu do odciecia, w jezdzie na codzien sa lepsze bo sa o wiele bardziej elastyczne i tyle ;)

Tomo
11-11-04, 16:32
to bylo akurat do GTBart

Toreto
12-11-04, 00:35
Ja osobiście tez jestem za swapem... Bo z 1,4 ciezko wyciagnąc coś konkretnego przy zachowaniu jako takiej zywotnosci:)