PDA

Zobacz pełną wersję : Padnięte d13b2... kod 10 co to jest ?



pedros
24-04-08, 16:35
Witam , kur..a nie mam już siły do tego auta . Silnik d13b2 rano odpala bez problemu ale potem ?? potem to urwa istna patologia obroty skaczą jak nie na 2 tyś to spadają całkiem że auto muszę trzymać na gazie cały czas bo gaśnie jak zgasnie to albo ciężko odpalić albo odpala odrazu , wczoraj na zlocie podjechałem na cpn , tankuje chce odjechać ... dupa dupa dupa kręci nie odpala ! dopiero po jakimś 5 minutowym kręceniu z ledwością odpalił , dojechałem na drugie miejsce spotkania zgasiłem znów kur.. nie che odpalić chłopaki mnie pchnęli ale ledwo co odpalił ja mu pedał gazu w podłogę a on ledwo co dopiero po 10-15 sekundach normalnie złapał obroty jak by gdzieś zapchany był , Jeszcze czasami problem taki że **** na wolnych obrotach zachowuje się jak by chodził tylko na 3 garach :kirczak: a jeszcze inny problem to że jak go zgaszę normalnie to silnik zachowuje się jak by pracować chciał jeszcze i tylko chwile postuka i potem kuXXXX hałas jak by dekompresje przechodził jakąś .

Filtr paliwa wymieniony , powietrza też nowy skończy się tak że do odry ten samochód wrzuce..

kubala
24-04-08, 17:05
-Sprawdź błędy na kompie
-Czyszczenie i regulacja gaźnika
-Świece + najlepiej kable
-Sprawdzić zapłon


Na pewno będzie o niebo lepiej, a wtedy pomyśli się co dalej...

Lcfr
24-04-08, 17:09
Filtr paliwa wymieniony , powietrza też nowy skończy się tak że do odry ten samochód wrzuce..

zapłon ustawiony poprawnie? rozrząd? zawory?
od kiedy sie to dzieje-samo z siebie z dnia na dziń sie zaczeło czy po jakimś wydarzeniu itp???

ps. rozumiem, że masz już dość tego auta ale na forum wyluzuj z językiem...

pedros
24-04-08, 17:16
słuchaj z tego co wiem to auto zachowywało się już tak wcześniej ponieważ kupiłem je w takim stanie po odkręceniu puszki rezonansowej na gaźniku widać plomby jakieś firmy więc zapewne coś robione było.. pytanie co..

karpik85
24-04-08, 17:48
to Ty to auto kupiłeś bez jeżdzenia nim, czy widziałeś co kupujesz ??


zapłon ustawiony poprawnie? rozrząd? zawory?

Dokładnie tak jak Lcfr Ci napisał, sprawdź to. Możliwe, ze kable zapłonowe, kopułka albo świece. Poza tym obejrzyj dokładnie, czy masz szczelne przewody paliwowe, bo może któryś z nich jest poęknięty.

yonaszo
24-04-08, 19:29
ja bym obstawiał coś z gaźnikiem. przez długi czas się z nim męczyłem. a zaczęło się właśnie od tego, że się przytkał syfem ze zbiornika i dawał za dużo paliwa, zalewało silnik i też miałem wrażenie, że chodził na 3 gary. gasł na niskich obrotach. przez to, że dostawało się za dużo paliwa do komory w gaźniku też miewał b. duże problemy z odpalaniem.
sprawdź świece, czy nie są mocno zasyfione (zakopcone).

Lcfr
24-04-08, 19:35
Gaźnik w hondach (d13b2 lub d15b3) to chyba ostatnia rzecz którą bym ruszał w takim temacie... Na pewno zaczynałbym od rzeczy opisanych wyżej...
Inna sprawa, że kolega pisze, że ma tam jakieś plomby więc moze jekiś fachowiec coś tam namieszal juz... :(

pedros
24-04-08, 19:42
to Ty to auto kupiłeś bez jeżdzenia nim, czy widziałeś co kupujesz ??


zapłon ustawiony poprawnie? rozrząd? zawory?

Dokładnie tak jak Lcfr Ci napisał, sprawdź to. Możliwe, ze kable zapłonowe, kopułka albo świece. Poza tym obejrzyj dokładnie, czy masz szczelne przewody paliwowe, bo może któryś z nich jest poęknięty.

wiedziałem co kupuje dlatego kupiłem za nie duże pieniądze..

[ Dodano: Czw 24 Kwi, 2008 ]

Gaźnik w hondach (d13b2 lub d15b3) to chyba ostatnia rzecz którą bym ruszał w takim temacie... Na pewno zaczynałbym od rzeczy opisanych wyżej...
Inna sprawa, że kolega pisze, że ma tam jakieś plomby więc moze jekiś fachowiec coś tam namieszal juz... :(

tak są jakieś plomby wygląda na to że gaźnik był wstawiany nowy ( nowy tzn używany inny ) Pozatym po otwarciu puszki rezonansowej wygląda tak ze przepustnica jest otwarta cały czas

[ Dodano: Pon 28 Kwi, 2008 ]
pojechalem dziś do gościa który mniej więcej zna się na hondach spojrzał w komputer , wywala mi kod 10 co to jest ?

[ Dodano: Pon 28 Kwi, 2008 ]
dobra już wiem że jest to :

10 Czujnik temperatury powietrza lub jego obwód

Od czego zacząć ??

dzikoo
13-05-08, 00:56
Od czego zacząć ??

od tego co wymienili wyzej. Swiece, kable, rozrzad, zaplon i pozbycia sie bledow z kompa .