PDA

Zobacz pełną wersję : rozszczelniona chłodnica



BARTAS998
22-04-08, 20:15
Chlodnica bedzie nowa nie bede sie bawil w jakies klejenie itp, tylko ze tam napewno troche jest tam tego bialego syfu. Czym to skutecznie wyplukac i jak to zrobic?

Kolejne pytanie: czy pozniej zalac ta chlodnice (czyms lepszym) i jak to zrobic zeby bylo dobrze?

skolopendra
22-04-08, 21:24
tylko ze tam napewno troche jest tam tego bialego syfu.

gdzie w nowej chłodnicy?


(czyms lepszym)

http://www.allegro.pl/search.php?string=p%C5%82yn+do+ch%C5%82odnicy&country=1

BARTAS998
22-04-08, 21:56
gdzie w nowej chłodnicy?

w calym ukladzie chlodzenia, chodzi mi o blok

karpik85
22-04-08, 22:06
Są różnego rodzaju płukanki do układu chłodzenia, nawet w markecie albo na stacji dostaniesz. Wlewa sie to do chłodnicy i zostawia auto zapalone na ok. 30 minut i to odkamienia układ.

cisoboy
23-04-08, 17:52
Miałem podobny problem,
nowa chłodnica, pełno białego syfu poniżej korka na łączeniu chłodnicy aluminium-plastik.
Odkręciłem korek, ścisnąłem, myślałem że do wywalenia - nie otwierał sie i wywalało płyn z pod niego.
Ale, znalazłem jakiś dziwny syf, jak piasek w płynie, on uniemozliwiał otwarcie korka.
Wypuszczenie płynu, (czytaj mułu)
Wlanie wody z octem,
Jazda do nagrzania porządnie silnika - koniecznie z otwartą nagrzewnica wewnątrz auta,
Wypuszczenie i wlanie wody 5 razy z jazdą autem jak powyżej,
Wlanie świeżego płynu.

Polecam, nawet LPG lepiej hula, no i autko sie szybciej zbiera! (subtelne odczucie)

kamilooo
14-06-09, 17:59
http://motoallegro.pl/item656849264_chlodnica_wody_honda_civic_1992_2000 _jakosc_nowa.html

co myslicie o tej chlodnicy warto to kupic? jak ze szczelnoscią/

skolopendra
14-06-09, 18:04
co myslicie o tej chlodnicy

nowa ,to nowa
i gwarancje musi mieć

DjMariush
15-06-09, 10:36
a da sie jakos nieszczelna uszczelnic? Bo mam minimalny wyciek,wiec nowej nie warto kupowac

Nemereth
15-06-09, 15:14
Da się uszczelnić, jeśli jesteś pewny ze gdzieś na chlodnicy cieknie, bo jesli to uszczelki na łączeniu kabli to wydasz tylko kase...

są takie proszki w małych pojemnikach (na etykiecie podają dawkowanie) wsypujesz do chlodnicy rozgrzanej (normalna temperatura) i tyle. Sprawdzone przynajmniej w chlodnicy Astry przez siostrę. już ponad rok jak użyła tego i jeździ.

81saren
15-06-09, 16:09
Tak wsypujesz proszek , badz wlewasz plyn. On robi sie gesty i zalepia dziurki , oprocz tego plyn ktory lata dalej przez blok i inne ustrojstwa tez odpowiednio zalepia ubytki , i z czasem zalepi je na amen,
Polecam naprawe chlodnic ( spawanie aluminium ) badz wymiane, nie experymentujcie z uszczlkami w plynie badz proszku.