PDA

Zobacz pełną wersję : jaki centralny zamek do civika



kraszek
15-09-05, 14:01
Witam wszystkich, chce założyć centralny zamek do mojego civika tylko nie bardzo wiem jaki, zamek mam zamiar kupić na allegro ale nie wiem czy seryjny zamek będzie pasował do hondy która ma przeciesz przycisk zamknięcia drzwi przy klamce a nie bolec u gury drzwi. Proszę o pomoc i z gury dziękuje.

Furious
15-09-05, 14:06
U mnie centralny wyglada tak:

http://img368.imageshack.us/img368/1776/maj01024pv.th.jpg (http://img368.imageshack.us/my.php?image=maj01024pv.jpg)

szpulek
15-09-05, 18:00
wg mnie uniwersal to uniwersal, sam dzis kupilem uniwersalny zestaw, zdam relacje czy bylo czy nie bylo OK :) pzdr

ppm702
15-09-05, 18:29
bankowo uniwersalny będzie dobry. Siłownik jest podpinany do cięgna, które pracuje w jednej płaszczyźnie, a lokalizacja wewnętrznego "guzika" nie ma w tym momencie znaczenia. Po prostu montujesz siłownik pionowo (dla konwencjonalnych aut) lub poziomo (dla Hondy). Możesz śmiało kupować :D

jamal
15-09-05, 21:59
ja mam uniwersalny i jest ok ostatnio popsuo sie od strony pasazera i wymienilem na nowy koszt 11zl z przesylka i chodzi elegancko :D

szpulek
15-09-05, 22:18
jamal, gdzie tak tanio kupiles ten centralny? pzdr

jamal
15-09-05, 22:34
znaczy te 11zl jest za strone od pasazera :) czyli 1 silownik :) a kaj na allegro najtaniej jak mozna bylo :)

szpulek
15-09-05, 22:48
ja kupilem za 50pln caly komplet, ale nie chcialo mi sie szukac... pzdr

kraszek
16-09-05, 07:43
Dzieki wszystkim, ale jeszcze jedno pytanko o jakiej sile siłowniki te 3-3,5 kg wystarczą czy lepiej te mocniejsze o mocy około 6kg?

[ Dodano: Pią 16 Wrz, 2005 ]
Aha i co myslicie na temat pilota do centralnego czy w tych tanich zestawach czyli około 100zł taki pilot jest bezpieczny?

Dzida
16-09-05, 08:58
3 kg wystarczy z palcem...

ppm702
16-09-05, 15:29
3-3,5 kg wystarczą


czy w tych tanich zestawach czyli około 100zł taki pilot jest bezpieczny?
prądem Cię nie porazi ale dla osoby ze skanerem fal otwarcie auta będzie dziecinnie proste ;) Zresztą jak będą chcieli to i tak otworzą nawet bez skanera :(

Dzida
16-09-05, 15:36
Ja mam prostą metodę, żeby sprawdzić... Mam na palmie programik, który ściąga sygnały z podczerwieni (z pilotów tv etc.) i potem mogę się bawić telewizorem. Mojego pilota od centralki nie wykrywa, ale kumpel ma jakis tani alarmik w X letnim citroenie i go wyłapuje...

igor
16-09-05, 20:16
ale chyba te alaramy z allegro nie sa uzywane przy uzyciu podczerwieni, wydje mi sie zeby mozna bylo uzyc podczerwien musiala by byc jakas soczewka na samochodzie a przeciez z tych centralek idzie jakas tam antenka tylko, tak wiec chyab ejst sygnal radiowy

ps. nie wiem czy mam racje wiec gdyby co to mnie poprawcie

Dzida
16-09-05, 22:01
ale chyba te alaramy z allegro nie sa uzywane przy uzyciu podczerwieni, wydje mi sie zeby mozna bylo uzyc podczerwien musiala by byc jakas soczewka na samochodzie a przeciez z tych centralek idzie jakas tam antenka tylko, tak wiec chyab ejst sygnal radiowy

Do centralek nie ma żadnych antenek, a co do podczerwieni to nie wiem... Szczerze mówiąc, nie mam pojecia jak to jest zrobione, bo samochód otwiera się z 30 metrów, a podczerwień na takie odległości chyba nie śmiga... Chociaż... Ja mam pilota na 12V więc nie zaprzeczam... Jedno jest pewne, antenek niet.

mozes
17-09-05, 19:42
podczerwień to tak jak pilot od tv a autoalarmy są sterowane raczej radiowo (centralka alarmu ma antenę) takie jest moje zdanie 8)

Dzida
17-09-05, 20:01
podczerwień to tak jak pilot od tv a autoalarmy są sterowane raczej radiowo (centralka alarmu ma antenę) takie jest moje zdanie 8)

W każdym razie moja nie ma... Ani kawałka anteny...

mozes
17-09-05, 20:05
antena jest raczej w urządzeniu poprostu wbudowana 8)

Dzida
17-09-05, 20:09
antena jest raczej w urządzeniu poprostu wbudowana 8)

Rozbierałem ostatnio (bo mi się kabelek odlutował) i nie mam NIC związanego z antenką...

Raptor
17-09-05, 20:42
Rozbierałem ostatnio (bo mi się kabelek odlutował) i nie mam NIC związanego z antenką...
to jest taka antenka jak w nowych komorkach tez jej nie zauwazysz nawet :wink:

bartoo
18-09-05, 20:58
Antenka to po prostu kawalek sciezki przewodzacej na plytce drukowanej. I napewno jest sterowanie droga radiowa. A ze starego Citroena zlapal, bo kod sie w tym systemie zmienia za pomoca przerywania sciezek na plytce - jest tam okolo 2 do n kombinacji, gdzie n jest od 4 do 8 najczesciej. A w tych nawet najtanszych zestawach na aukcjach itp jest w miare bezpieczny kod kroczacy ktorego zeskanowac jest bardzo trudno, wiec niech sie nikt nie obawia :-) predzej wejda przez okno..