PDA

Zobacz pełną wersję : Za male napiecie sondy lambda d14z1



malaczarna
26-02-14, 14:24
Witam
Otoz ostatnio swieci mi chceck po podpieciu okazalo sie ze wyskakuje za male napiecie sondy. Mianowicie chodzi o sonde za katalizatorem w d14z1.
Napiecie pokazywane przez kompa praktycznie caly czas stoi na 0,02V. I teraz moje pytanie. Sonda do wymiany? czy jest mozliwosc chwilowego podmienienia pierwszej sondy w miejsce drugiej w celu sprawdzenia jej dzialania. Z gory dzieki.

kruczekvu
27-02-14, 00:07
Napiecie pokazywane przez kompa praktycznie caly czas stoi na 0,02V. I teraz moje pytanie. Sonda do wymiany?
Inaczej nie chce być

ma1ster
27-02-14, 20:28
hahha... przecież sonda za katalizatorem sprawdza czy spaliło się wszystko w reaktorze, jeśli proces jest ok. to napięcie jakie napisałeś jest napięciem poprawnym...

Można sondy zamienić miejscami, oczywiście zachowując odpowiednie połączenie wtyczek...

skolopendra
27-02-14, 21:25
Otoz ostatnio swieci mi chceck

a jaki jest kod błędu?

kruczekvu
28-02-14, 11:26
przecież sonda za katalizatorem sprawdza czy spaliło się wszystko w reaktorze, jeśli proces jest ok. to napięcie jakie napisałeś jest napięciem poprawnym...
U siebie musiałem zmieniać

malaczarna
03-03-14, 23:51
Byly dwa bledy zwiazane z sonda.
1. za niskie napiecie to co pisalem wyzej, a drugiego nie powiem ci dokladnie. pisalo chwilowy.. cos tam.
Mnie zaciekawilo to napiecie. bo jak porownalem z pierwsza sonda na ktorej sie ladnie zmienialy wartosci tak na drugiej. 0.02 max weszlo na 0.04.
w kazdym razie blad wyskakuje jak chce czasem po 50km a czasem po 200km. Spadku mocy nie ma, pali caly czas tak samo dlatego wydaje mi sie to dziwne.
Jutro probuje zrobic samodiagnostyke to cos wiecej powiem.

malaczarna
10-03-14, 12:09
Niestety dopiero dzisiaj mialem mozliwosc zrobienia samodiagnostyki kod bledu to 67.
Mam takie pytanie, czy da cos wstawienie kondesatorka i rezystorka?

skolopendra
10-03-14, 16:36
czy da cos wstawienie kondesatorka i rezystorka?

a niby co .filtr lc?!

może to być wina uszkodzonego katalizatora ...

malaczarna
10-03-14, 17:03
Podobno da sie tak oszukac druga sonda. Stad tez pytanie czy to da rade bo jezeli tak to katalizator wylatuje z auta.
Przez uszkodzony katalizator wyskakiwal by blad zbyt niskie napiecie sondy? ( tak wyszlo po podpieciu po konta).

skolopendra
10-03-14, 17:19
Podobno da sie tak oszukac druga sonda.

da,lecz nie w tak prymitywny sposób

http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?1267-symulator-sondy-lambda

malaczarna
10-03-14, 17:29
I zadziala to nawet jesli sonda jest uszkodzona?

skolopendra
10-03-14, 17:45
Zadziała nawet jeśli miał będziesz wodę w piwnicy :cool:

malaczarna
10-03-14, 17:54
Ok. Wielkie dzieki za pomoc ;)