PDA

Zobacz pełną wersję : woda z wydechu



reaktor
25-02-14, 19:01
czy w takich warunkach atmosferycznych jak teraz moze kapać woda z wydechu ?

troche druciarne zrobiłem i połatałem naderwana uszczelke dolotową sylikonem bo sklepy juz były zamkniete a musaiłem skonczyc tego dnia

i teraz nie wiem czy przypadkiem nie leci z tego kanału w kolektorze do komory spalania, bo troche przerywa

skolopendra
25-02-14, 19:21
czy w takich warunkach ja teraz moze kapać woda z wydechu ?

może

ma1ster
25-02-14, 21:19
czy w takich warunkach atmosferycznych jak teraz moze kapać woda z wydechu ?

Przecież chyba logicznym jest, że jak spala się węglowodór w tlenie, to musi powstać H2O... nie ma innej możliwości spalenia węgliwodoru w silniku spalinowym, czy to tłokowym czy przepływowym...

reaktor
25-02-14, 21:32
powstaje para ale czy w takich ilosciach zeby ciekło

ma1ster
25-02-14, 21:48
w takich ilosciach zeby ciekło

To już zależy od gradientu temperatur, na odcinku układu wydechowego, im większy gradient, tym więcej skondensujemy pary...

kruczekvu
26-02-14, 02:03
powstaje para ale czy w takich ilosciach zeby ciekło
No to Ci powiem że u mnie Accord stoi od kilku dni nie ruszany i po odpaleniu wczoraj woda ciurkiem z wydechu leciała
To jest normalne i to samo można zaobserwować jak auto dłużej chodzi na wolnych obrotach
U mnie to widać fajnie bo mam garaż pod chatą więc jak cofam to leje się jak z kranu czasami

motomaniak1988
26-02-14, 02:35
a ubywa ci plynu z ukladu chlodzenia ????

kruczekvu
26-02-14, 02:37
Mnie pytasz ?

Nie bój żaby bo auto mam sprawne w 200% więc bez paniki
Wiem po prostu co i jak się odbywa,auto więcej stoi od jakiegoś czasu niż jeździ
Idąc dalej nawet jakby ubywało to w wydech nie pójdzie tyle żeby kapało płynem

bednar_ek35
26-02-14, 07:39
Skoro lekko przeywa to możliwe że płyn leci do komory spalania ew. kiepskie paliwo lub sporo wody w zbiorniku po poprzednich tankowaniach jakiegoś szitu.

Seba27
26-02-14, 08:26
czy w takich warunkach atmosferycznych jak teraz moze kapać woda z wydechu ?

troche druciarne zrobiłem i połatałem naderwana uszczelke dolotową sylikonem bo sklepy juz były zamkniete a musaiłem skonczyc tego dnia

i teraz nie wiem czy przypadkiem nie leci z tego kanału w kolektorze do komory spalania, bo troche przerywa

Uszczelke dolotowa wyrzuc i kup cala - z tego co pamietam to ona jest papierowa wiec klejenie siliconem nie da jej wiele - moze to byc powod przerywania choc ja bym w to nie celowal a raczej w kable/swiece/kopulke bo duzo wilgoci ostatnio

Wode z wydechu raczej mozesz zignorowac.
Jak odpalalem swoja po tygodniu to ciurek sie potrafil lac przez pierwsze metry z rury :P / ten typ tak ma :)

reaktor
26-02-14, 13:44
tzn silnik stał poł roku po zakupie nieuzywany wiec dopiero obczajam czy chodzi prawidłowo
kolektor przełożyłem ten na którym jezdziłem i nie było problemu (z tym ze teraz ta uszczelka jest połatna bo sie porwała przy sciaganiu), aparat nowy w sensie jeszcze go nie uzywałem
a auto narazie na klockach stoi ,

mam drugi aparat wiec moge podmienić

LechuLK
26-02-14, 14:25
Ta uszczelka to niezbyt droga rzecz a chyba warto wymienić żeby nie mieć połatanej. Wtedy zrobiłeś tak z braku czasu ale teraz już chyba możesz kupić wcześniej i wymienić tak jak ma być. Może to nic nie zmieni ale przynajmniej będziesz miał pewność że uszczelka jest ok.

reaktor
26-02-14, 16:33
dobra to nie woda

czyli co moze byc powodem takie "pyrkania " na wolnych ?

raczej nie kable i aparat bo podmieniłem

Seba27
26-02-14, 21:31
No to ta uszczelka bo lapie powietrze

reaktor
26-02-14, 21:34
uszczelke nową dałem
to strae było szczelne tylko troche kanał wodny zablokowałem

Seba27
26-02-14, 21:55
Swiece?
Skoro - wyeliminowales lewe powietrze i po sprawdzeniu koloru iskry i szczeliny na swiecach wyeliminujesz prad to wyjdzie na paliwo - filtr, pompa? Nie jezdziles nim nie? Nie ma juz innch opcji.
To tylko prad, paliwo, powietrze - nie ma innej opcji.
Film w sumie niewiele pomoze ale moze naprowadzi na cos.
Gut Lak

probestic
26-02-14, 22:00
czy w takich warunkach atmosferycznych jak teraz moze kapać woda z wydechu ?


Kiedyś jak miałem nieszczelności na tłumikach, to po odpaleniu i zagrzaniu auta na postoju, została po mnie ogromna mokra plama :) żeby nie skłamać, 1/3 samochodu :p
Tak więc jak najbardziej może kapać.

reaktor
26-02-14, 22:06
no u mnie tez kałuża pomiedzy końcowym a srodkowym


Swiece?
Skoro - wyeliminowales lewe powietrze i po sprawdzeniu koloru iskry i szczeliny na swiecach wyeliminujesz prad to wyjdzie na paliwo - filtr, pompa? Nie jezdziles nim nie? Nie ma juz innch opcji.
To tylko prad, paliwo, powietrze - nie ma innej opcji.
Film w sumie niewiele pomoze ale moze naprowadzi na cos.
Gut Lak

w sumie stał poł roku moze trzeba go troche przepalic

moga byc zawory zle ustawione przyczyna ?

jutro moze dam film

bednar_ek35
26-02-14, 23:44
Mogą.
Sprawdz też ustawienie zapłonu.

kruczekvu
27-02-14, 01:16
w sumie stał poł roku moze trzeba go troche przepalic

Innej opcji nie widzę skoro podstawy sprawne
Nie jeden przypadek taki miałem a najczęściej z dieslami się różnie działo
Po polataniu trochę wszystko wraca do normy więc nie panikuj Reaktor tylko polataj trochę furą i będzie si ;)