PDA

Zobacz pełną wersję : B16A2 - siadające lewe pół osie



anderfelt
25-02-14, 14:40
Witam

Już 3 razy w ciągu pół roku zerwała mi się pół oś lewa. Lubie czasami sobie ostrzej pojeździć, ale bez przesady. Co może się przyczyniać do ich tak częstego uszkodzenia? Jest może jakaś część powiązana z pół ośką która może być temu winna?

rem1k
25-02-14, 14:44
Czytałem ze tak jest po prostu. Ja chyba nigdy w życiu nie strzelilem ze sprzęgła a borykam sie z tym problemem juz drugi raz. W tym momencie ne przegubie jest taki luz ze strzela przy każdej zmianie biegu i tyrkocze przy hamowaniu silnikiem.

anderfelt
25-02-14, 15:06
A nie ma jakis mocniejszych pol osi albo cos?

rem1k
25-02-14, 16:00
Z oryginalnymi jest juz problem. Mam na mysli zamiennik:-) sam przegub pasuje z jakiegoś crv czy coś. Mam gdzieś to wszysto spisane. Swego czasu na przeguby.pl byly dostępne. Sprawdź. W dziale Giełda ktos sorzedawal oem nowe polosie po 500. Ja chyba na takie cos sie zdecyduje

Gorliś
25-02-14, 16:13
Co innego rozpadajacy sie przegub a co innego ukrecajaca sie polos.
Polosie mozesz sprobowac dorobic w motomaxie.

rem1k
25-02-14, 16:19
Ups... Poszedłem na skróty:-) sorki. Myślałem caly czas o przegubach

Greg001k
25-02-14, 16:39
W sumie wzmacniane półosie razem z przegubami można znaleźć na ebay.co.uk Dostawa z 3-5dni zapewne (bazując na moich poprzednich zamówieniach/zakupach z Ebay innych części do B-serii). Cena nowych uzbrojonych (razem z przgubami) zamienników półosi od ok 60-70GBP za sztukę, chyba, że wzmacniane do określonej mocy (to i odpowiednio drożej). Z pewnością znacznie taniej niz te wystawione na allegro.

Tommi01
25-02-14, 16:44
Polosie mozesz sprobowac dorobic w motomaxie.

chyba nawet maja takie na stanie cos chyba 150zl



Już 3 razy w ciągu pół roku zerwała mi się pół oś lewa. Lubie czasami sobie ostrzej pojeździć, ale bez przesady. Co może się przyczyniać do ich tak częstego uszkodzenia? Jest może jakaś część powiązana z pół ośką która może być temu winna?

a moze masz skrecone kola i strzelasz ze sprzegla???

marqowy
03-03-14, 10:38
Niedawno wymienilem caly komplet na lewa strone to jest półoś i podpore bo denerwowało mnie "pukanie " przegubu wewnetrznego z lewej strony, niestety mechanik nie powiedzial mi, a ja się nie znam, że luz może być również na układzie róźżnicowym. Wywaliłem 450 zł i uj za przeproszeniem. Po zmianie biegu nadal stuka, jeżeli jesteś zainteresowany kompletem na bank jeżdzacym bo wyjety miecha temu z auta, pisz pw. Na bank wewnetrzny jest u mnie do wymiany bo bilo przy przyspieszaniu i czuć luz, ale z tego co czytam ukreciłeś półośke to przegub sobie przerzucisz. Co do ukręcania podobno pod tą gumą środkową na półośce (taki pierscionek gumowy tlumik drgań czy jakos tak) się woda zbiera i ruda zaczyna wpierdzielac, tam się zwykle ukręcaja. Możesz też mieć nieorginalnie zamontowaną podpore , zerknij na to, półoska wtedy pracuje jakbyś mial kola skrecone chociaz jedziesz prosto i kazda ukrecisz po pewnym czasie (u mnie niestety tak jest, dwa otwory mocujace podpore sa przegwintowywane na inny rozmiar). Pierdoły moze opowiadam bo mechanikiem nie jestem ale przez 6 czy 7 miechow szukalem jak najtanszego kompletu i tyle wszechwiedzacy internet mnie nauczyl, pzdr.

kruczekvu
03-03-14, 17:24
Co do ukręcania podobno pod tą gumą środkową na półośce (taki pierscionek gumowy tlumik drgań czy jakos tak) się woda zbiera i ruda zaczyna wpierdzielac, tam się zwykle ukręcaja.
W sobotę teraz mi się trafiło i po wyjęciu uszkodzonej już miała wcześniej uszkodzenie i rdzę
Założyłem inną i odpowiednio zabezpieczyłem żeby dłużej wytrzymała