PDA

Zobacz pełną wersję : Drgania pedału sprzęgła



birchie
25-02-14, 00:03
Witam

Ok. tygodnia temu pojawił się u mnie efekt drżenia pedału sprzęgła. Odczuwalne jest to jedynie przy obrotach powyżej 3,5k, podczas zmiany na wyższy bieg. Wibracje pojawiają się mniej więcej w połowie skoku i to jedynie podczas ruchu pedału . W przypadku przytrzymania w miejscu- drgań nie ma. Podczas hamowania silnikiem i redukcji biegu nawet na wysokie obroty (oczywiście z międzygazem) - wszystko jest OK.

Sprzęgło jak i łożysko oporowe wymieniane pół roku temu na zestaw exedy. Po wyciśnięciu sprzęgła zauważalny super-delikatny szum. Na tłoczysku pompki sprzegła delikatne pocenie się. Poziom płynu OK.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

reaktor
25-02-14, 00:06
delikatne wibracje to chyba norma nie przejmował bym sie

birchie
25-02-14, 00:06
delikatne wibracje to chyba norma nie przejmował bym sie

Z tym, ze przedtem tego nie było :/

reaktor
25-02-14, 00:07
mam za to inne pytanie załozyłem dzisiaj swap silnik'a z nowym sprzegłem NKK i sprzegło chodzi lekko jak nigdy dotąd pytanie czy to wina słabego docisku ze tak ławto sie wciska ?


Z tym, ze przedtem tego nie było :/

przycyzny ci nie podam aleja tak miałem w 2och d16

Karpiczek
25-02-14, 00:18
Po wymianie sprzęgła na zestaw exedy miałem ogromne wibracje przenoszone na całe nadwozie podczas ruszania. Okazało się, że sprzęgło było trefne, po wymianie na inny zestaw kolejny nowy exedy duże wibracje ustąpiły, lecz wyczuwałem jeszcze minimalne na pedale. Pewnie coś podobnego jak Ty.
Zupełnie je wyeliimowałem poprzez regeneracje pompki sprzęgła i siłownika sprzęgła. Pompka się pociła dość mocno, a siłownik był mega za***bany syfem. Polecam wykonać te operacje. Koszt minimalny. Za oba zestawy naprawcze zapłaciłem z Intercarsie ok. 40 zł. Pozdrawiam!

A i dodam na koniec, że teraz sprzęgło pracuje jak miód :P

birchie
25-02-14, 00:24
Dzięki panowie :) Przyjmując optymistyczny scenariusz, że to jednak nie sprzęgło (bo w końcu pół roku sprawowało się bez zarzutu) - spróbuję zacząć od tej cholernej pompki (która ma rok)

marek44em
25-02-14, 11:36
mam za to inne pytanie załozyłem dzisiaj swap silnik'a z nowym sprzegłem NKK i sprzegło chodzi lekko jak nigdy dotąd pytanie czy to wina słabego docisku ze tak ławto sie wciska ?
Zwracałeś uwagę na docisk? U mnie słoneczko w nowym miało więcej ale drobniejszych tych blaszek niż stare i u mnie po wymianie też bardzo lekko pracuje. Po zmontowaniu myślałem że w ogóle nie ma sprzęgła. A komplet właśnie chyba nkk w pudełku blueprint.

kubson012
25-02-14, 16:43
Ja po wymianie na exedy+wymiana pompy sprzęgła nie mogłem się przyzwyczaić ze tak lekko chodzi jak by go wogòle nie było ale wszystko chodzi jak trzeba wiec to chyba normalne.

motomaniak1988
26-02-14, 01:41
jak jest nasmarowany parwidlowo slizg lozyska oporowego i lapa to tak sie wlasnie dzieje ze sprzeglo leciutko chodzi

reaktor
26-02-14, 12:36
na to wyglada bo teraz nawaliłem smaru jak zły

motomaniak1988
27-02-14, 00:07
co za duzo tez nie zdrowo bo jak dostanie temperatury smar to poplynie i moze sprzeglo troche smaru dostac :)

reaktor
27-02-14, 00:12
przymniej nie bedzie sie grzało na poł sprzegle :D

birchie
27-02-14, 09:38
Mały update: wczoraj sprawdzone hydrauliczne sterowanie sprzęgłem. Podmieniony został wysprzęglik i odpowietrzony cały układ. Żadnych zmian na lepsze- objawy stopniowo się pogłębiają. Drgania na pedale sprzęgła wyczuwalne już na niższych obrotach, delikatne wibracje na pedale gazu, drga mocniej niż do tej pory drążek zmiany biegów. Podejrzany jest obecnie docisk sprzęgła, ale sprawdzony zostanie dopiero w przyszłym tygodniu. Sprawa dziwna, bo oznaczałoby to, że częsć wytrzymała tylko pół roku chwilami ostrej, ale nie rajdowej jazdy, bez strzałów i wyscigów na 1/4 mili :P

FaziRBK
27-02-14, 11:46
A może jakaś poduszka silnika, przenosi drgania?.

reaktor
27-02-14, 18:46
co moze byc przycyzna klepania bo wcisnieciu pedału sprzegła ?

birchie
27-02-14, 19:43
co moze byc przycyzna klepania bo wcisnieciu pedału sprzegła ?

Zależy gdzie Cię klepie :P

birchie
07-03-14, 08:11
Aktualizacja: Mechanik zrzucił skrzynię. Koło zamachowe, tarcza sprzęgła i docisk w stanie, jak to okreslił, "wzorowym". Brak oznak zużycia.

reaktor
07-03-14, 08:15
no bo te dragania sa normlane juz ci pisałem

nie ma co szukac problemu na siłe

birchie
07-03-14, 08:55
no bo te dragania sa normlane juz ci pisałem

Nie są normalne, bo przez pół roku po montażu sprzęgła ich nie było :p Na tej samej zasadzie "Honda musi dymić" :rolleyes:

reaktor
07-03-14, 09:08
Nie są normalne, bo przez pół roku po montażu sprzęgła ich nie było :p Na tej samej zasadzie "Honda musi dymić" :rolleyes:

wiesz na tej zasadzie to sobie zajrzyj do tematu o stukaniu gdzie sporo ludzi potwierdza ze te auta lubią stukać zwłaszcza na zimnym

stosując twoje podjeście to pewnie bym zaczał od rozebrania silnika wymiany panewek złożenia potem znowu rozebrania wymiany sworzni tłoków wydał 3 tys zmarnował parę miesięcy i dalej by pewnie cos tam stukało , tez mnie to wnerwiało bo sie obawiałem ze w kazdym momencie mi panekwa pojdzie ale w koncu dałem sobie spokoj zrobiłem kilkadziesiat tys km i było ok
także wiesz nie ma co szukać problemu skoro raczej nei skończy sie to jakąs poważna awarią
jedyna wartościowa rzecz w tym aucie to silnik jak on jest ok to z reszta sie nie ma co pier**olić bo kosztuje grosze

birchie
07-03-14, 09:52
także wiesz nie ma co szukać problemu skoro raczej nei skończy sie to jakąs poważna awarią
jedyna wartościowa rzecz w tym aucie to silnik jak on jest ok to z reszta sie nie ma co pier**olić bo kosztuje grosze

No będę musiał przychylić się do tej opinii, chcąc-nie chcąc, bo już za długo jestem bez auta... :p Swoją drogą - naszukałem się w necie na temat tych drgań i bardzo często wiązały się one z montażem sprzęgła EXEDY. One chyba jakies felerne są.