PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Civic źle pali mi na zimnym silniku za pierwszym razem



davidoff85r
21-04-08, 18:18
Mam problem a mianowicie chodzi o to ze moj Civic źle pali na zimnym silniku...Czego to może być wina?? Świec?? Gdy go tylko juz zapale wszystko jest oki...gasze go i znowu zapalam i jest dobrze...tylko za pierwszym razem chełcze strasznie...Prosze o jakas rade

Skoti
21-04-08, 19:06
uzupełnij profil to ci bardziej pomozemy. Jesli masz gaznik wystarczy przed zapaleniem nacisnac 1-2 razy pedał gazu.

_Z_I_K_
21-04-08, 19:14
mozliwe ze paliwo ucieka z powrotem i trzeba go cheltac spotkalem sie z takim przypadkiem i rozwiazaniem byl zaworek taki w jedna manske co nie pozwalal sie cofac sieczce

davidoff85r
21-04-08, 19:54
Mam civica d15b7 coupe z 94 roczku...

mizer
21-04-08, 21:51
Przed "zimnym odpaleniem" wlacz stacyjke, poczekaj 5 sekund, wylacz i wlacz, poczekaj 5 sekund i sprobuj czy pojdzie za 1-szym razem.
Jak to zadziala tzn ze moze pompa paliwa slaba ?
Mozna jeszcze ewentualnie tez sprawdzic filtr paliwa czy nie zasyfiony.
Przy przekreceniu stacyjki wlacza sie pompa, jak raz wlaczysz, poczekasz az podbije cisnienie w przewodach, wylaczysz, wlaczysz ja znowu przekrecajac stacyjke i odpalisz, tzn ze po prostu na poczatku masz za slabe cisnienie w przewodach.
P.S. U mnie jest tak ze im mniej paliwa w zbiorniku tym troche dluzej musze pokrecic.

gum
21-04-08, 22:28
heh mam podobny problem w d15b2
wymienione swiece, kable, kopulka, palec, akumulator ;), filtr paliwa, pompa dziala, przekaznik sie wlacza i na zimnym nie odpala jak koledze :)... ktos ma jakies pomysly jeszcze bo ja juz nie mam i poruszalem 100 razy ten problem na forum i nikt konkretnie niestety nie pomogl, no coz kwestia przyzwyczajenia do takiego odpalania

davidoff85r
22-04-08, 17:21
Wydaje mi sie ze to tak jak mowi kolega _Z_I_K paliwo sie cofa wiec zobacze czy kiedy załoze zawór zwrotny problem dalej bedzie.

_Z_I_K_
22-04-08, 18:58
david moze byc tez tak jak pisze mizer ja tylko podalem jedna przyczyne ktora znami wiem jak na nia zareagowac musisz sprawdzic poprostu nieraz tez musze pocheltac swoja zeby odpalila

davidoff85r
22-04-08, 19:11
No rozumiem Cie stary ale narazie sprawdze to twoje rozwiazanie a taki zaworek to raptem 15 zl a napewno nie zaszkodzi...Jesli nie to bedziemy szukac przyczyny dalej :D

Siny26
23-04-08, 11:33
też to mam mi sie ten problem pojawił po zmianie filtra paliwa wcześniej na zatkanym było ok. ale powiem że dużo osób w civicu ma ten problem ja sie jakoś tym nie przejmuje za bardzo a wykliniłem sposób zapłon przekręcam 2 razy czekając aż napompuje i za 3 razem w trakcie pompowania rozruch. zapala po 2-3 sek normalnie to pali na dotyk

GAWRON
23-04-08, 13:21
przed odpaleniem przekręć kluczyk i poczekaj aż zgaśnie pomarańczowa kontrolka silnika a wtedy tez pompa przestaje pompować ciśnienie potrzebne do pierwszego odpalenia. DAlsze przekręcenie kluczyka powinno spowodować natychmiastowe odpalenie a jeśli nie to zabieg rano należy powtarzyć ze dwa razy i dopiero zakręcić rozrusznikiem. To trwa 5s a nie mordujesz rozrusznika.

davidoff85r
27-04-08, 18:23
koledzy moj blad byl taki ze najpierw wlanczalem zaplon a potem uruchamialem uruchamialem imobilajzer i dlatego pompa nie pompowala paliwa do pierwszego odpalenia. Jeszcze raz mowie ze moj blad...Ale dziekuje wszystkim za rady