PDA

Zobacz pełn± wersję : Kolektor 4-2-1 do seryjnego wydechu?



najman
21-04-08, 17:45
Auto zaczelo mie lekko pierdziec i okazalo sie ze mam pekniety kolektor wydechowy. Mechanik mowi ze kolektor jest od razu z katalizatorem i bedzie problem z dokupieniem takiego. Zastanawiam sie nad wsadzeniem kolektora 4-2-1 tylko ze mam seryjny uklad wydechowy. Jesli wsadze ten kolektor to katalizator trzeba bedzie wywalic? Czy mozna to jakos polaczyc. Uklad wydechowy tez trzeba bedzie zmienic ale poko co nie ma tyle $TUTAJ (http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=49043&highlight=kolektor) kolektor do d serii czy moze TUTAJ (http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=48752&highlight=kolektor) seryjny kolektor z D15Z6?

Sławek
21-04-08, 18:05
Jak włożysz 4-2-1- to kata możesz dać uniwersalnego- montujesz zaraz za portkami.
A ten seryjny od D15Z6 powinien pasować.

pecek
25-04-08, 13:42
Ja tez zmienialem u siebie gdzies dwa tygodnie temu bo byl pekniety i nawet spawany. Znalazlem calkiem ladny za 350 pln i jestem zadowolony. Jak dobrze poszukasz to znajdziesz za ok. 400 bo mialem kilka ofert sprzedazy. Nawet zdjecia wysylali. Oczywiscie z katalizatorem.

najman
25-04-08, 14:02
Ale mowisz o seryjnym?

gruszkin
25-04-08, 15:33
kup 4-2-1 ,swoj stary kolektor z katem sprzedaj (200zł uzyskasz), kup nowego kata ktorego zamontujesz na wydechu i po klopocie:).jesli pytasz czy 4-2-1 podejdzie do seryjnego-tak, to jest plug & play, kazdy to zrobi:)

najman
25-04-08, 18:38
No raczej nie sprzedam bo jest pekniety:) jak to kata zamontuje na wydechu? Myslalem ze zamontuje zaraz za kolektorem... Srodkowy tlumik lepiej wyciac i wspawac w jego miejsce jakas rurke?

skolopendra
25-04-08, 18:48
Myslalem ze zamontuje zaraz za kolektorem...

tak jest


Srodkowy tlumik lepiej wyciac i wspawac w jego miejsce jakas rurke?

nie polecam

ps
uzupełnij profil

najman
25-04-08, 19:24
Dlaczego nie polecasz? Wtedy bedzie chyba bardziej metaliczny tzn wysoki dzwiek wydobywajacy sie z tlumika?

dmx
25-04-08, 19:43
ja mam u siebie od wczoraj 4-2-1 ze srodkowym tlumikiem ale bez kata i jest niezle :aloha:

ja bym mial pytanie co do uchwytow-czy bardzo sa potrzebne???? pytam bo trzeba by spawac do nowego kolektora,na razie zamontowalem bez ale nie wiem czy cos nie peknie????

Hikiel
25-04-08, 19:45
Bedzie glosno jak cholera ;] Sam koncowy to srednio dobre rozwiazanie. Bedzie Ci sie podobalo przez tydzien... Pozniej zaczniesz marzyc o srodkowym. Rurke to sie wstawia zamiast kata.

skolopendra
25-04-08, 19:58
czy bardzo sa potrzebne???? pytam bo trzeba by spawac do nowego kolektora,na razie zamontowalem bez ale nie wiem czy cos nie peknie????

samo nie powinno się urwać :speszony:
ale radził bym od starego 4.1 odci±ć języczek,przyspawać i przymocować go na oryginalnym zaczepie koło misy


Sam koncowy to srednio dobre rozwiazanie. Bedzie Ci sie podobalo przez tydzien... Pozniej

nie inaczej ;)

najman
25-04-08, 20:10
Ale kata raczej nie bede wycinal bo po co. Co mi to da? Chyba wiele na mocy to nie daje. Wiec srodkowy tez zostawie w takim razie.

bydle
25-04-08, 22:17
Po wymianie calego ukladu dolotowego i wyldechowego ile srednio wzrasta spalanie w samochodzie??

arturbury
17-05-08, 11:07
Podepne sie...

Panowie mam zonka. Wczoraj zalozylem 4-2-1 do '94 Coupe i normalnie nie wiem czemu ale czuje ze samochod zamiast sie odmulic sie ZAMULIL.

Mialem okazje to sprawdzic bo od razu po operacji pojechalem w 300km trase :/

Zalamka na calego...

HELP!!! :/

PS. Reszta wydechu - seria