PDA

Zobacz pełną wersję : Wygłuszenie i tylna wycieraczka



piotrekk7
23-02-14, 18:49
Witam,
(civic VI d14a3 3D)
pierwszym mój problem to tylko wycieraczka.
http://zapodaj.net/images/2d200b4e92417.jpg
Zdjęcie po zdjęciu zaślepki i odkręceniu śruby ?
Ma ktoś pomysł jak to zdjąć ? Boję się szarpnąć aby nic nie wyłamać. Wykręcić też ciężko.

Temat nr 2 to wygłuszenie.
Z drzwiami sobie poradzę. Postanowiłem zastosować
http://archiwum.allegro.pl/oferta/mata-antywibracyjna-wygluszajaca-bitumiczna-hit-i2921546275.html

lecz nie wiem czy maskę tym obłożyć czy kupić oryginalne wygłuszenie.
Poza drzwiami(+ lusterka) i maską warto jeszcze coś wygłuszyć ?

rostor
23-02-14, 19:07
Ja jestem na etapie wygłaszania i powiem ci że ta mata to g... Kup lepiej taśmę dekarska już drugie auto tym wyklejam i jestem zadowolony jeżeli chodzi o cenę do jakości chyba że chcesz porządnie to 17 zł za 25x50 ale twychodzi sporą suma a ta kąta co linka podales kosztuje podobnie jak ta dekarska a jest dużo gorsza nawet facet od car audio powiedziaL to samo...

PlushaQ
23-02-14, 19:11
Co do wycieraczki: ściągacz musiałbyś zdobyć jakiś, albo siłowo. Ja poszedłem w Vgenie w kierunku siły i podważania - mimo tego, że wycieraczka tam jest na szybie, a nie na budzie, nic się nie stało.

Wygłuszenie: rzuć groszem i kup chociażby maty STP albo GMS z warstwą aluminium. Bez opalarek i innych cyrków, nie natknąłem się na żadną opinię, że spłynęła/odkleiła się/popękała w stosunku do tych mat, względem twardych (takich jak podałeś) mat APP czy BOLL. Oprócz drzwi - podłoga i nadkola, jeżeli chcesz mieć ciszej w aucie. Jeżeli samo audio to drzwi. I pytanie - co chcesz w lusterkach wygłuszać?

piotrekk7
23-02-14, 19:22
Co do lusterek to coś tam zrobić ponieważ jak są podmuchy wiatru to świsty od nich dochodzą.
Samo wygłuszenie drzwi na spory efekt ? I co z maską ?
W drzwiach już zakładam centralny zamek więc nie będą problem ale jak się za podłogę zabrać i nadkola ?

PlushaQ
23-02-14, 19:25
No to ze świstem nic nie zrobisz. Chyba że pozaklejasz tasmą klejącą wszystkie szczeliny, a to się troche mija z celem. Możesz spróbować podokręcać śruby obudowy - więcej nic nie zdziałasz.
Wygłuszenie drzwi do audio daje kolosalną różnicę ;-) Pytanie czy potrzebujesz mieć ładnie brzmiące audio, czy eliminować hałasy z zewnątrz? Napewno nigdy nie wygłuszysz tak, żeby było jak w Maybachu (chociaż ponoć też bywa głośno), a drastycznie wzrośnie masa, a jak pamiętamy - masa to najtańsze KM :]

Jeżeli chcesz eliminować hałasy z zewnątrz i wygłuszać podłogę i nadkola to musisz wypruć całe wnętrze. Fotele, dywan, boczki tylne i zawartość bagażnika (żeby wykleić matami bagażnik).

piotrekk7
23-02-14, 19:32
Tego się bałem i nie wiem czy na podłogę i tylne boczki się zdecyduję.
Głównie mi chodzi aby wyeliminować odgłosy z zewnątrz. Teraz jest głośno.
Jak jadę z dużymi prędkościami to ciężko trochę się w rozmawia.

PlushaQ
23-02-14, 19:37
Taki urok tych generacji po tylu latach… szybkie autko do streetu można sobie poskładać, ewentualnie jakąś rajdówkę dla początkującego i tyle ;] Limuzyny z tego nie zrobisz i radzę Ci się do tej wizji przyzwyczaić ;] Nie ta półka cenowa, nie ten rocznik, nie ten samochód ;]