PDA

Zobacz pełną wersję : przerywanie silnika b16a2...



Davido_
23-02-14, 18:23
Witam , po uporaniu się ze spadającymi obrotami do zera mam kolejny problem . Mianowicie czasami na jałowym falują mi obroty , trzyma 800 i co chwile spada na 500 ... aż tak nie przyjemnie drga ; / Kolejną sprawą jest przerywanie podczas jazdy ... czasami pracuje jakby nie bylo zapłonu ...tak jakby się blokuje (nie wiem jak to nazwać ) . Świece i kopułka jest ok . Ostatnio zabrakło mi paliwa ...może to mieć wpływ ? Podejrzewam albo aparat zapłonowy , albo pompę paliwa . Jakei są objawy kończącej się pompy paliwa i aparatu zapłonowego ?

Greg001k
23-02-14, 22:17
Odnośnie przerywania podczas jazdy to może być padająca cewka, lub moduł zapłonowy, ewentualnie pompa paliwa. Przerabiałem w starym silniku 2 przypadki - jak padł moduł nie mogłem juz zapalić auta, natomiast jak padała cewka, to jak się silnik nagrzał zaczynał przerywać i gasł, po ochłodzeniu mozna było dalej kontynuować jazdę ale też z przystankami (po wymianie cewki problem już nie powrócił).

sarus
24-02-14, 19:07
Muszę Cię zmartwić kolego w najgorszym wypadku wypalony masz zawór wydechowy. Ja też tak miałem jak opisujesz żeby się upewnić czy może być to weź świecę (najlepiej nową lepiej widać)i zacznij wkręcać do każdego cylindra po kolei. Sprawdzisz sobie tym samym czy w każdym cylindrze jest ok. Jeśli w jednym będziesz miał czystą świecę to współczuje bo ja już to przerobiłem tylko w moim przypadku nie bawiłem się i strzeliłem kapitalkę łącznie z pierścieniami :)

Karpiczek
24-02-14, 19:09
Muszę Cię zmartwić kolego w najgorszym wypadku wypalony masz zawór wydechowy. Ja też tak miałem jak opisujesz żeby się upewnić czy może być to weź świecę (najlepiej nową lepiej widać)i zacznij wkręcać do każdego cylindra po kolei. Sprawdzisz sobie tym samym czy w każdym cylindrze jest ok. Jeśli w jednym będziesz miał czystą świecę to współczuje bo ja już to przerobiłem tylko w moim przypadku nie bawiłem się i strzeliłem kapitalkę łącznie z pierścieniami :)

Opisz proszę dokładnie Twój sposób diagnostyki.

sarus
24-02-14, 19:19
jeżeli wiesz że masz sprawne kable zapłonowe, aparat zapłonowy (a silnik się dławi) możesz to sprawdzić wkręcając np. nową lub czystą świecę do każdego cylindra...
w jednym cylindrze który masz uszkodzony zawór świeca będzie albo zalana (czarna smoła) albo będzie po prostu czysta.
Nie wszyscy mają możliwość sprawdzenia silnika manometrem (kompresja).

motomaniak1988
24-02-14, 23:47
te objawy ktore opisuje kolega to napewno nie wypalony zawor :)

Karpiczek
24-02-14, 23:48
Teraz się zgadza, bo napisałeś " Jeśli w jednym będziesz miał czystą świecę to współczuje bo ja już to przerobiłem"
Jeśli czysta to znaczy, że nic się nie dzieje.

Davido_
25-02-14, 17:29
Panowie silnik jest po kapitalce ...500 km przejechane więc zawory wykluczam ; ) Poza tym gdyby zawór był uszkodzony to byłaby słaba kompresja , a u mnie jest równiutko 14,5 bara na cylinder . Chciałem się dowiedzieć tylko co raczej jest przyczyną czy pompa paliwowa czy aparat zapłonowy ...najgorsze jest to , że u mnie mało b serii na spotach się pojawia i nie mam jak zamienić na próbę . Jeśli aparat to raczej moduł czy cewka ? I jak najłatwiej to sprawdzić... ?

janekb84
25-02-14, 18:55
obstawiam zapłon,sprawdz cewke w manualu masz ładnie opisane jak wszystko posprawdzac

Davido_
25-02-14, 19:36
A czy to może być powiązane z ciężkim odpalaniem gdy silnik jest ciepły ? Jak jest zimny odpala od razu , a jak ciepły muszę piłowac go jak stare padło 7-8sekund (ale odpala za każdym razem) .

janekb84
25-02-14, 21:34
to raczej cewka jak na ciepłym kiepsko pali, podmien z kims cewke moze byc z d-seri tez pasuje z tego co wiem

Davido_
25-02-14, 21:48
Pasuje z d serii ? Mógłby ktoś potwierdzić ? Bo ciężko znaleźć kogoś na podmiankę kto ma b serie ...a d seria nawet na podwórku stoi . Jeśli pasuje to od razu robię podmiankę i sprawdzam czy to cewka ; ) Tylko niech ktoś potwierdzi ...

Greg001k
25-02-14, 22:28
Tak, pasuje z D15 i D16

Davido_
25-02-14, 22:31
A d14 ? Bo do takiej miałbym dostep ...

janekb84
25-02-14, 23:00
A d14 ? Bo do takiej miałbym dostep ...
według katalogów wychodzi ze pasuje

Davido_
26-02-14, 20:18
Dzisiaj podmienilem cewkę ,wydaję mi się, że jest to samo ... jutro dam znać czy w czasie jazdy wypada zapłon , tylko znowu mi obroty do 0 lecą na jałowym ...już nie mam siły na ten samochód ...

Greg001k
26-02-14, 20:30
Sprawdź więc również moduł, przekręcając podobnie jak cewkę od znajomego a wówczas będziesz mógł wyeliminować kolejny element.

Davido_
26-02-14, 20:34
Sprawdź więc również moduł, przekręcając podobnie jak cewkę od znajomego a wówczas będziesz mógł wyeliminować kolejny element.

No właśnie moduł nie pasuje z d14 chyba z tego co wiem ? A jutro dokładnie posprawzdam w czasie jazdy co i jak bo dzisiaj w sumie nie do końca sprawdziłem bo mnie wkurzyła Honda z tymi obrotami i ją po prostu zgasiłem ...

marqowy
03-03-14, 09:59
Brydzień mam to samo, falujace obroty na jalowym, drgania,na skrzyzowaniu przy jalowym potrafila nawet zgasnac, rownież b16a2, poki co nie udało się tego wyeliminowac. Na 90% wina leży w aparacie zapłonowym, niedawno nawete mialem check blad nr 9, w samym aparacie w srodku sa 3 cewki czujnikow od położenia 1szego cylindra CYP i inne zerknij do manuala bo kur nie pamietam dokladnie. Po przeczyszczeniu aparatu problem check engine zniknal, na jalowym nadal obroty faluja, silnik sie wkreca vtec i wsio inne bangla. Poki co czekam na magika ktory ma mi ogarnac aparat, jak juz bede wiedzial na bank ktory to czujnik wariuje i czy da sie to naprawic, dam cyne tutaj.