PDA

Zobacz pełną wersję : Klima nie dziala jak powinna



anderfelt
22-02-14, 01:53
Witam

Mam pytanie odnosnie klimy w civic v gen. We wakacje wszystko chodzilo bez zarzutu. Dzisiaj przyjechalem z delegacji, wlaczylem klime i wyglada to tak z prawej kratki tej od pasazera leci mrozne powietrze a z pozostalych jest cieplejsze, co to moze byc ? Czy moze byc to spodowodowane zbyt niska temperatura na dworze? Z góry dzieki

motomaniak1988
25-02-14, 01:50
raczej takie cos ne powinno miec miejsca bo zimnje powetrze powinno w miare rownomiernie leciec z kratek a moze masz malo czynnika w ukladzie :) ? i z najblizszej kratki leci zimne powietrze a dalej sie ogrzewa i leci cieplejsze ?

rem1k
25-02-14, 07:03
Sprawdź poziom czynnika, zobacz czy sprężarka dziala... Sprawdzanie klimy w zimie to średni pomysł. Możliwe ze w ogóle ci nie działa a tylko tloczy zimne powietrze z zewnątrz

rooter666
25-02-14, 09:42
klime należy włączać regularnie przez cały rok, z pominięciem grubych mrozów ;]

rem1k
25-02-14, 12:50
Nie chodzi zeby nie włączyć. Przeciwnie, nic tak szybko nie usunie pary z szyby jak klima. Chodzi o to że w zimie nie ma czego chlodzić:-) jak kupowałem auto w lutym przy - 15 stopniach to klimatyzacja hulala jak talala. Przyszło lato i się okazało ze jednak nie jest tak różowo.

kruczekvu
25-02-14, 13:00
jak kupowałem auto w lutym przy - 15 stopniach to klimatyzacja hulala jak talala.
Załączyła Ci się w ogóle ?
U mnie w 3 Hondach przy tej temp mogę pomarzyć żeby wystartowała

Jedras
25-02-14, 13:02
Nie ma opcji żeby przy -15 hulala xD bodajże sprężarka uruchamia się od +10 st

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

kruczekvu
25-02-14, 13:04
Dlatego pytam bo to nie jest normalne żeby wystartowała przy takim mrozie
Przy zerowej temp u mnie jeszcze pójdzie ale nie jak taki mróz jest



bodajże sprężarka uruchamia się od +10 st
Trochę mniej i w zależności od danego producenta auta okolice 5 stopni na plusie odpali ;)

Jedras
25-02-14, 13:06
Mi się nie udało nigdy uruchomić poniżej 8st.. aż zobaczę dziś z ciekawości bo "pogoda piękna, słońce w zenicie";-) tylko ze wymieniali mi czujnik zaszronienia bo był wadliwy to może przez to tak ;-) grunt ze w upały jest błogoo

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

kruczekvu
25-02-14, 13:12
Sprawdź bo u mnie odpala przy zerze jak i w ejotce przez Aero po Acco ;)

rem1k
25-02-14, 13:35
Ciekawe rzeczy się dowiaduje. Daje sobie cos uciac ze nawet przy mrozach sprężarka się uruchamiala... To czuc i słychać było. Teraz nie sprawdze ale bede miał to na uwadze

delek
25-02-14, 22:47
Nie mam klimy w Hondzie ale normalnie to tak jak ktoś wcześniej pisał - nie powinna się załączyć (obojętnie ile stopni by nie było na zewnątrz) jeśli z czujnika na parowniku wychodzi, że spowodowałoby to oszronienienie/oblodzenie parownika.

kruczekvu
26-02-14, 02:06
Daje sobie cos uciac ze nawet przy mrozach sprężarka się uruchamiala...
Tylko żebyś się czegoś nie pozbył
Klima nie wystartuje Ci przy mrozach i tyle

rem1k
26-02-14, 07:11
No ok. Wierzę na słowo a kak kiedyś zima sie pojawi to sprawdzę:-)

kruczekvu
26-02-14, 13:25
Zobacz ale ja mam nadzieję że zima już teraz nie powróci ;)