PDA

Zobacz pełną wersję : Ułożyskowanie wałka wgłowicy...



adam11d
18-02-14, 22:54
Witam w jaki sposób ułożyskowany jest wałek w głowicy d13b2? Panewki jakieś czy jak? Pytam bo po odpaleniu zimny silnik dzwoni mi i to dość konkretnie po 2/3 min ustępuje jak przyłożę ucho do pokrywy głowicy to dzwoni aż boli...

Brylant1
18-02-14, 23:20
Raczej Twoj problem lezy w zlych luzach zaworowych, regolowales je kiedys?

Jookoozzz
19-02-14, 08:13
Raczej Twoj problem lezy w zlych luzach zaworowych, regolowales je kiedys?
x2

To nie wałek dzwoni, to zaworki graja :)

adam11d
19-02-14, 08:34
Szczerze regulacji nie robiłem ,zabrałem się do tego i wydechowe wszystkie były ok ale do ssących przez kolektor i sekwencje dostępu zbytnio nie miałem, szczelinomierz by wchodził pod sporym kątem więc wiarygodne by to nie było... Jakaś rada jak regulować? gdzieś wyczytałem że ściągają kolektor ssący ale to koszta uszczelka, Regulować przy rozgrzanym czy na zimny silnik? 0.2 i 0,25 ? jest to d13b2/b7 + sekwencja

Arturvf500
19-02-14, 11:18
przeciez listki szczelinomierza sa elastyczne, nie rozumiem problemu z podejsciem

probestic
19-02-14, 11:22
przeciez listki szczelinomierza sa elastyczne, nie rozumiem problemu z podejsciem

To zrozum, że niektórzy nie mają szczelinomierza w elastycznych listkach, tylko "twardy", stąd pewnie problem z podejściem.

Tiga
19-02-14, 11:43
Szczelinomierz kosztuje kolo 10 zl elastyczny.

mirasek
19-02-14, 13:12
Zaciekawiło mnie to, bo z czego musi być zrobiony listek grubości 0.2 mm żeby był sztywny? Gdyby taki był to w moment by pękł, albo czegoś jeszcze nie widziałem :) Np. 0.8 mm to co innego ale 0.2-0.25 jakoś nie wyobrażam :) W takiej B-serii przy regulacji w ogóle nie ma opcji podejść czymkolwiek nieelastycznym.

adam11d
19-02-14, 18:28
Dać radę da tylko nie wiedziałem czy jak wejdzie wygięty to przecież mocniejszy opór będzie robił przy kręceniu śrubką (w trakcie przesuwania szczelinomierzem czy się jeszcze swobodnie porusza) tzn myślałem że w takim przypadku będzie mi za szybko się opierał Mam nadzieje że zrozumiecie o co mi chodzi hehe

kruczekvu
19-02-14, 19:47
To nie wałek dzwoni, to zaworki graja
Albo za mało napięty pasek rozrządu
Częsta przyczyna w wielu silnikach H
Ostatnio dwa auta takie miałem a i jeden bardzo dobry fachowiec od Hond to samo powiedział
Po poprawieniu cisza

adam11d
19-02-14, 23:01
Zobaczę na weekend se już zaplanowałem regulację zaworków, malowanie pokrywy przy okazji tylko myślę czy zwykły spray wytrzyma tą temperaturę... Mam nadzieje że ucichnie...