PDA

Zobacz pełną wersję : Buczenie tuby przy dodawaniu gazu



manial
18-02-14, 20:23
Witam, wczoraj jadąc odpięła mi się tuba, dokładnie masa, dojechałem do domu, podłączyłem, wszystko grało ok, aż do momentu kiedy odpaliłem Hanie. Tuba zaczęła buczeć, wraz z dodaniem gazu, częstotliwość buczenia zmienia się. dodam, że po odłączeniu chinchów od radia nie buczy nawet przy max głośności. chinche sprawdzone, dla pewności przylutowałem końcówki co nie dało efektu. Zauważyłem że kiedy auto jest odpalone tuba podłączona, podczas kiedy dotknę kabli przy kostce ISO od radia tuba zachowuje się jakby miała przebicie i wydaje charakterystyczny bass, nawiązując do odpiętego chincha, kiedy dotykam kabli nic się nie dzieje :) czytałem już że może być to też reduktor zakłóceń przy alternatorze lecz nie wiem jak to sprawdzić. Spróbuje podłączyć radio pod drugi samochód a zasilanie z tuby zostawię od swojego, później ewentualnie przepnę też zasilanie żeby wykluczyć alternator :)
mam nadzieję że skrzynia działa (sprzedawca zapomniał dać paragonu). Radio ewentualnie wyśle na gwarancje.

Podłączenie
lewą stroną kabel + od akumulatora
prawą stroną chinche + kabel rem zrobiony od stacyjki (działała od września)
radio - kostka org. hondy niedawno staranie zlutowana i zaciągnięta koszulkami termo.
głosniki :
- tył przeciągnięty prawą stroną, przód seria.

- SKRZYNIA Kruger&matz KMI300X
- RADIO Kenwood Kmm 100u
--Honda Civic V 93r. silnik b13d3


Jeśli macie jakiś pomysł piszcie :) :allah: :allah: Pozdrawiam Mateusz.


Zadałem też pytanie na pokrewnym forum, ale zależy mi na odpowiedzi więc zamiesciłem to również tutaj. :)

Jookoozzz
18-02-14, 21:55
pociagni minus od aku i sprawdz...

adam11d
18-02-14, 22:05
Mogla paść masa RCA (cinch) na wzmacniaczu lub radyjku... Ponoć przy odpalaniu auta z włączonym radiem jest duże prawdopodobieństwo ze pójdzie... Jak masz kabelek Jack/Cinch to podłącz się pod wzmacniacz i puść muzyczkę z tel lub mp3 i zobacz czy gra normalnie...

manial
18-02-14, 22:49
gra normalnie na zgaszonym silniku, zaraz ide podpiąć tak jak mówisz jack cinch a jesli chodzi o mase z aku, nie mam teraz tak dlugiego kabla do masy.

natan
18-02-14, 23:00
ja tak mialem i w wzmacniaczu "jakiś" przelacznik byl w zlej pozycji :>

marcin_1993
18-02-14, 23:14
Prawdopodobnie poszedł Ci kabel rca, a dokładniej masa w nim. Ponieważ po odpięciu masy od zasilania tuba chciała pociągnąć ją przez masę kabla rca, a niestety cienkie kabelki w kablach sygnałowych nie są wstanie wytrzymać prądu płynącego w kilkunastu amperach.

manial
18-02-14, 23:29
więc tak, podłączyłem kabel jack cinch z telefonem, i nie buczy na odpalonym, podlaczylem radio do drugiego samochodu, przeciągnąłem kabel sygnałowy, tuba grała ale cicho tyle ze nie buczała, na odpalonym silniku w zadnym z aut. czyli sadzac po tym ze tuba gra normalnie przez telefon, jest sprawna. Jutro zmienie kabel sygnalowy i sprawdze.


_______
przy odpalaniu słychać uderzenie w tubie (w mojej hani) ale tylko wtedy kiedy kable są podlaczone do radia, w dodatku kiedy dotykam kabli przy radiu slychać bardzo dobrze zakłucenia takie same jak przy dodawaniu gazu


----- podłączyłem dzisiaj inne kable RCA i dzieje sie to samo, dzisiaj podlacze inne radio i sprawdzę :)

adam11d
19-02-14, 17:37
http://www.civicklub.pl/forum/archive/index.php/t-128764.html

Link do podobnej sytuacji możesz sobie po czytać pkt 4 ogarnij z kabelkiem i zobacz...

A na innym radyjku jest ok?

manial
19-02-14, 19:04
czytałem to już, podłączyłem starego JVC i działa normalnie, radio jutro odsyłam na gwarancje :) jak przyjdzie dam znać czy sie zmienilo


---- nie sprawdzałem czy masa poszła ale za chwile dla potomnych to zrobię :)

adam11d
19-02-14, 21:58
Jak na gwarancji to nie ma co grzebać tylko odsyłać powinni zrobić ewentualnie z tym kabelkiem dla pewności...

manial
19-02-14, 22:52
to już rano sprawdzę, bo dziś czasu brak trochę. :) ale tak czy inaczej radio leci na gwarancje rano :P


____ Radio jutro wraca z gwarancji, napisali, że parametry w normie, założę filtr i sprawdzę co będzie dalej, ponieważ na JVC gra normalnie, do tego dołożyłem jeszcze drugi wzmacniacz pod głośniki i śmiga, też nie buczy, nie piszczy. :)

______ Wróciło z gwarancji. podłączyłem, buczy dalej, zrobiłem mase RCA do obudowy radia buczenie ustało. nie zaszkodzi ?