PDA

Zobacz pełną wersję : Jak sprawdzić średnie spalanie



pepe
19-04-08, 14:54
Jak sprawdzić średnie spalanie, wiem że jest taka możliwośc tylko niewiem jak to się robi, może jest to śmieszne pytanie ale jestem posiadaczem hondy dopiero od miesiąca i jeszcze wszystkiego nie opanowałem, a niemam do auta żadnej instrukcji obsługi auto przyjechało z USA

spec-88
19-04-08, 15:21
lejesz do pełna. wyjeżdzasz aż stanie i liczysz ilość litórw / ilość kilometrów.

Sebek_WWL
19-04-08, 19:19
szybciej tankujesz do pełna robisz 100km dotankowujesz do pełna i masz wynik

pepe
20-04-08, 08:48
szybciej tankujesz do pełna robisz 100km dotankowujesz do pełna i masz wynik
tyle to ja też wiem, chodzi mi o wskazanie przez komputer

sebekkk1
20-04-08, 09:00
ja licze litry x 100 podzielić przez kilometry...pozdro

Smuga
23-04-08, 11:33
szybciej tankujesz do pełna robisz 100km dotankowujesz do pełna i masz wynik
tyle to ja też wiem, chodzi mi o wskazanie przez komputer
Jeśli masz ten typ samochodu o którym jest to forum to na kierownicy po prawej stronie masz taki przycisk po naciśnięciu którego na wyświetlaczu pojawiają sie różne informacje, każdorazowe naciśnięcie powoduje zmiany na wyświetlaczu (chyba - mode)
1. Nie zapiętych pasów
2. Możliwa ilość km do przejechenia
3. Aktualne średnie spalanie w formie postępujących kresek
4. Czas czy też ilość km przejechanych od ostatniego włączenia silnika
5. srednie spalanie od ostatniego włączenia silnika
Kolejność może być inna rzadko jeżdże tym samochodem, dokładniej musiałbym popatrzeć w instrukcję obsługi
Wskazaniom tym ja osobiście nie wierzę, najbardziej miarodajne jest badanie zużycia paliwa metodą tankowania do pełna.
Pozdr

Artur S.
23-04-08, 12:12
Wskazaniom tym ja osobiście nie wierzę, najbardziej miarodajne jest badanie zużycia paliwa metodą tankowania do pełna.Pozdr
Zgadza się - u mnie średnie spalanie pokazane przez komputer różni się od metody "na tankowanie do pełna" o ok 0,5-0,7l/100km w zależności od "stylu", w jakim przejechałem ostatnie kilka km. Oczywiście komputer zaniża...
Pzdr - Artur S.

Milek
23-04-08, 12:25
Jezeli auto jest z US to nie ma tam komputera pokladowego, ktory pokazuje spalanie. Masz tylko procentowe zuzycie oleju, temperature zewnetrzna i liczniki przebiegow

manticore
23-04-08, 12:28
http://www.spritmonitor.de/en/
bardzo fajna strona, polecam
wypisujesz dane swojego auta i przy kazdym tankowaniu uzupelniasz informacje w specjalnym formularzu. Skrypt na stronie wylicza prawdziwe srednie spalanie na podstawie (jak mniemam) ilosci przejechanych od ostatniego tankowania kilometrow oraz ilosci zatankowanego paliwa. Sa tam jeszcze inne parametry (ogumienie, styl jazdy etc) - ogolnie ciekawa strona

kmleon
24-04-08, 22:12
http://www.spritmonitor.de/en/
bardzo fajna strona, polecam
wypisujesz dane swojego auta i przy kazdym tankowaniu uzupelniasz informacje w specjalnym formularzu. Skrypt na stronie wylicza prawdziwe srednie spalanie na podstawie (jak mniemam) ilosci przejechanych od ostatniego tankowania kilometrow oraz ilosci zatankowanego paliwa. Sa tam jeszcze inne parametry (ogumienie, styl jazdy etc) - ogolnie ciekawa strona

Niezłe wyniki mają ludzie....

Znalazłem 78 samochodów z silnikiem 1,8 wszystkie razem mają średnie spalanie:

78 Gasoline 7,89 l/100km

Jakbym się tam zapisał, byłbym na końcu stawki, mój wynik po 35000km to 9,1365 l/100km... Chyba muszę trochę lżej gaz naciskać ;-)

Pozdrawiam

Kozo
24-04-08, 22:33
co do spalania w 1.8 powiem tyle ze to na pewno zalezy rowniez od miasta (warszawa czy cieszyn:) i odleglosci - ale jezdzac np. po moim miescie i czasami widzac jak ludzie jezdza to wlasnie tak jakby najwazniejsze bylo spalanie, a nie plynnosc ruchu - nie ukrywam ze lubie przycisnac i wiem ze niektorzy moga sobie pomyslec ze co mi to dalo jesli tak i tak spotkamy sie na tych samych swiatlach ale ....... jezdze rowniez po to aby nie tylko sie przemiescic z pkt. a do b ale zeby mnie to bawilo :) Nie mierzylem nigdy spalania w zaden z omawianych tutaj przypadkow, bo jesli to byloby glownym kryterium to trzeba sobie kupic yarisa 1.0 lub jakiegos vw tdi - w kazdym badz razie mi komp podaje 10-11 po miescie i jest to jazda zabawowo-wyczynowa, a nie zaden emeryt-mode ;)

iced_devil
25-04-08, 00:08
mi ostatnio spaliła 6,5 litra benzynki 93 oktanowej - K20Z3, ale jechałem 900 km autostradą z włączonym tempomatem 70mil/h, w Polsce nierealne. Mój sposób na badanie spalania - tankujesz do pełna, zerujesz licznik, jak wyjeździsz prawie zbiornik to tankujesz znów do pełna patrzysz ile weszło i liczysz. Gdybyś musiał przeliczać MPG [miles per galon] na zużycie w litrach na sto km, to uproszczona metoda jest taka: wynik MPG np 30 mnożysz razy 1,6 = 48, potem bierzesz 380 i dzielisz na to co ci wyszło z mnożenia, tu 48 - 380/48=7,91 l/100 km. Z moich obserwacji w sedanie 8 generacji jak zostaje trzy ostatnie kropeczki to spaliłeś od początku zbiornika 10 galonów amerykańckich [37,85 l] czyli zostało ci troszkę więcej niz 2 litry fuelu

manticore
25-04-08, 08:41
Jakbym się tam zapisał, byłbym na końcu stawki, mój wynik po 35000km to 9,1365 l/100km... Chyba muszę trochę lżej gaz naciskać ;-)

ja po 1500 km mam 8,6 ;)
w tej chwili komputer podaje 7,9 przy 2000 km, ale on zaniza wiec bedzie nieco wiecej
no i u mnie jazda jest raczej pol na pol, troszke w korkach, troszke dluzszej jazdy bez swiatel


i jest to jazda zabawowo-wyczynowa, a nie zaden emeryt-mode

ja w codziennej jezdzie staram sie trzymac instrukcji jesli chodzi o zalecane predkosci przy zmianie biegow. Choc oczywiscie nie raz zdazalo mi sie zostawic na swiatlach gosci ktorzy chcieli sie zmierzyc ze statkiem kosmicznym ;)

BDavid
25-04-08, 12:12
ja w codziennej jezdzie staram sie trzymac instrukcji jesli chodzi o zalecane predkosci przy zmianie biegow
what??

manticore
25-04-08, 12:35
what??

w instrukcji masz tabelke gdzie jest napisane przy jakich predkosciach najlepiej zmieniac biegi. Z tego co pamietam przynajmniej.
oczywiscie to tylko zalecenie, ale jak sie jezdzi w miare spokojnie to tak mniej wiecej wychodzi. No moze oprocz proponowanych 15 km/h przy zmianie z 1 na 2. Ja generalnie wykorzystuje te wskazowki zeby nie jechac na wyzszych biegach wolniej niz to jest zalecane.

Artur S.
25-04-08, 14:12
Wg. tej tabelki zmiana biegów następuje poniżej 3tys. obr. Fakt - jest oszczędniej ale chyba to jednak zajeżdża lekkim hardcore'm ;) U mnie optimum to jakieś 3,5-4,5tys.
Tak BTW i IMHO: silnik 1.8 jest naprawdę rewelacyjny ale trochę jakby... "nie-hondowy". Brak mu tego "czegoś" co miał chociażby poczciwy i ujeżdżany przeze mnie wiele lat D14Z4. I pisząc czegoś nie mam na myśli oczywiście mocy, ale hmmm... odczuwalnego kicka powyżej 4,5tys. czy pięknego, agresywnego dźwięku. Ale to tak tylko na marginesie ;)
Pzdr - Artur S.

manticore
25-04-08, 14:24
jest oszczędniej ale chyba to jednak zajeżdża lekkim hardcore'm

w sumie na mojej codziennej trasie nie mam za bardzo warunkow do szarzowania. Oprocz odcinkow na obwodnicy gdzie tej tabelki sie juz jakos w ogole nie trzymam ;)

Artur S.
26-04-08, 10:14
Oprocz odcinkow na obwodnicy...
Dobrze że macie chociaż to. My tu na wsi nie mamy ani obwodnicy ani nawet kawałka autostrady, chociaż to podobno 100-lica..
Pzdr - Artur S.

Milek
26-04-08, 12:33
Oprocz odcinkow na obwodnicy...
Dobrze że macie chociaż to. My tu na wsi nie mamy ani obwodnicy ani nawet kawałka autostrady, chociaż to podobno 100-lica..
Pzdr - Artur S.

Artur, bylem w WWA wieczorem/nocą i sa miejsca i duzo chetnych do szybszych pojezdzawek. Trzeba tylko wiedziec co gdzie i jak

Artur S.
26-04-08, 16:49
Miejsca to i ja znam ;) Tylko szkoda mi kasy bo wakacje się zbliżają, a opłata "za występ" w TVN Turbo do małych nie należy ;)
Pzdr - Artur S.

rutkose
06-12-15, 09:18
Odkopie temat bo nie wiem czy za bardzo wierzyc wskazaniom komputera. Jakis czas temu utrzymywalo sie srednie spalanie na poziomie 10,7l. Od momentu gdy odlaczylem akumulator (2 tygodnie temu) srednie spalanie utrzmuje mi sie na wyswietlaczu 13,4l :O Osobiscie nie zauwazylem jakiegos wzrostu konsumpcji paliwa bazujac na wskazaniach pojemnosci paliwa. Jak komputer oblicza to srednie spalanie, pokazujac takie bzdury?

TRAFO
06-12-15, 13:52
Spalanie być może obliczane jest min. na podstawie prędkości pokazywanej na wyświetlaczu, która jest zawyżona w stosunku do rzeczywistej.
W 5D rzeczywistą prędkość można zobaczyć na wyświetlaczu radia. Pokazywane jest to jako jedna z opcji podczas testu tego wyświetlacza. Więcej np. TUTAJ (http://www.trafo.za.pl/honda/odnosniki/testy_i_instrukcje/test_diag_zest_wskaznikow.htm)

rutkose
07-12-15, 10:15
Czyli defacto nie ma co wierzyc wskazaniom komputera, gdyz pokazuj kazuje bzdury.

TRAFO
07-12-15, 14:57
No lekko zawyża...

filipfm
07-12-15, 15:02
No lekko zawyża...

Zaniza :) Przynajmniej w przedliftach forumowicze pisza o rozbieznosci ok 0,5 litra w stosunku do tego co na stacji. U mnie w polifcie bylo praktycznie idealnie wg dystrybutora, ale po programie potrafi mi sie bardziej rozjechac.

TRAFO
07-12-15, 16:15
Racja zaniża, co innego myślałem co innego mi się napisało :)

MikeFoto
07-12-15, 22:41
Zaniza :) Przynajmniej w przedliftach forumowicze pisza o rozbieznosci ok 0,5 litra w stosunku do tego co na stacji. U mnie w polifcie bylo praktycznie idealnie wg dystrybutora, ale po programie potrafi mi sie bardziej rozjechac.

Potwerdzam. Za każdym razem taknuję do pełna i każde tankowanie wpisuję do aplikacji MyCars (android)
Za każdym razem rozbieżność to 0.4 lub 0,55 l/100km. Także przyjąć można, że do wyniku na wyświetlaczu trzeba dodać te pół litra aby uzyskać poprawny wynik.

marat
01-03-16, 19:55
Ja natomiast mam pytanie, trochę zielone, ale jednak...
W mojej Hani VIII 1.8 4d, mam dwa tryby. Trib A i Trib B, oba pokazują mi takie samo spalanie.
Czy ja jestem kompletnie zielony, czy to jakiś błąd ?

Dzieki za odp :)

andkas
01-03-16, 21:09
Ja natomiast mam pytanie, trochę zielone, ale jednak...
W mojej Hani VIII 1.8 4d, mam dwa tryby. Trib A i Trib B, oba pokazują mi takie samo spalanie.
Czy ja jestem kompletnie zielony, czy to jakiś błąd ?

Dzieki za odp :)

Są to tzw. dzienne liczniki przebiegów, które sobie możesz ustawić. Jeżeli masz taki sam przebieg km na obydwóch to wiadomym jest, że spalanie również będzie takie same.

filipfm
01-03-16, 21:49
Ja natomiast mam pytanie, trochę zielone, ale jednak...
W mojej Hani VIII 1.8 4d, mam dwa tryby. Trib A i Trib B, oba pokazują mi takie samo spalanie.
Czy ja jestem kompletnie zielony, czy to jakiś błąd ?

Dzieki za odp :)

Trip :)
Mozesz je kasowac w innych interwałach wtedy beda inne spalania. Mozna tez ustawic, zeby Trip A zerowal sie przy kazdym tankowaniu

zyga502
01-03-16, 22:08
Trip
Mozesz je kasowac w innych interwałach wtedy beda inne spalania. Mozna tez ustawic, zeby Trip A zerowal sie przy kazdym tankowaniu

niestety nie można tego ustawić,zerowanie obu trybów następuje przez fizyczne naciśnięcie przycisku,ale też, tryb B sam się zeruje po 9999 km

filipfm
01-03-16, 22:30
niestety nie można tego ustawić,zerowanie obu trybów następuje przez fizyczne naciśnięcie przycisku,ale też, tryb B sam się zeruje po 9999 km

A sorry, nie zauwazylem 4d ;) automatyczne kasowanie jest w 3/5D