PDA

Zobacz pełną wersję : podczas regulacji zaworow co z uszczelka?



szpulek
14-09-05, 17:36
czesc,
zabieram sie i zabieram do tej regulacji, znam juz ceny ewentualnej uszczelki pod pokrywe zaworow, nie sa to jakies wielkie koszty, JC 20pln, ASO 41pln...
czy zawsze odkrecajac pokrywe zaworow trzeba wymienic ta uszczelke? jak poznac, ze ejst ona do wymiany? tylko po ewentualnych wyciekach?
a moze nie ma co gdybac i zawsze podczas odkrecania pokrywy zaworow nalezy ja wymienic?

przy okazji, dopisalem cos tutaj:
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=6441&postdays=0&postorder=asc&start=15

pzdr

Furious
14-09-05, 17:51
Jak nic nie cieknie to zostawiaj stara, ja regulowalem zawory 2 razy, w jednym miejscu nawet uszczelka mi sie rozerwala lekko (ale w malo znaczym miejscu) i wszystko jest git, nic nie cieknie, wiec zostawiaj stara a za te pieniadze kup sobie z 6l waszki :D

szpulek
14-09-05, 18:37
ok, dzieki za info, sadzilem, ze to trzeba bezwzglednie wymienic za kazdym razem.. czy oprocz samej regulacji zaworow cos jeszcze mozna tam zrobic? chodzi mi o to, czy cos jeszcze mam zrobic by ten silnik przestal tak klepac.. pzdr

Wujek84
14-09-05, 18:46
...dolej "gestego specyfiku do oleju" ktory uszczelnia niweluje znikome luzy i wycisza prace silnika! Duzo jest takich preparatow ale jak sie nazywaja to juz ci nie powiem. Wiem na pewno ze pomagaja na 100%

emg
14-09-05, 18:57
Wiem na pewno ze pomagaja na 100%
na chwilę do sprzedaży tak, a później niech sie kto inny martwi

michael
14-09-05, 23:25
NIGDY nie dolewać "polepszaczy" do oleju, moto doktorów i innych - jak coś jest nie tak radze naprawić albo w najgorszym wypadku zostawić, bo można tymi gównami tylko pogorszyć (początkowo czasami jest poprawa ) . prblem dalej bedzie istniał tylko zatuszowany i będzie sie robiło coraz gorzej.

LIO
15-09-05, 00:01
ja bym nie oszczedzal i zakladal nowa uszczelka pod dekiel. Byla scisnieta troche czasu i sie odksztalcila, to juz nie bedzie to. Koszt nie duzy, ja tam nie lubie na takich rzeczach oszczedzac.

Dzida
15-09-05, 07:07
NIGDY nie dolewać "polepszaczy" do oleju, moto doktorów i innych - jak coś jest nie tak radze naprawić albo w najgorszym wypadku zostawić, bo można tymi gównami tylko pogorszyć (początkowo czasami jest poprawa ) . prblem dalej bedzie istniał tylko zatuszowany i będzie sie robiło coraz gorzej.


ja bym nie oszczedzal i zakladal nowa uszczelka pod dekiel. Byla scisnieta troche czasu i sie odksztalcila, to juz nie bedzie to. Koszt nie duzy, ja tam nie lubie na takich rzeczach oszczedzac.

Jak najbardziej popieram. Specyfiki nogą tylko zaszkodzić, a uszczeleczka kosztuje kilka litrów paliwa, a zaworów co drugi dzień nie regulujesz, nie??

typeR
15-09-05, 11:13
Lepiej wymienic uszczelke i dobrze zabezpieczyc silikonem. Olej silnikowy skraca zywotność paska rozrządu, wiec lepiej zeby nie bylo przeciekow w jego okolicy bo z 20 pln zrobi sie 2000.

StefanS
15-09-05, 14:42
A czym mozna uszczelnic ta uszczelke ? Tzn, mam na mysli akapit z "sam naprawiam" w ktorym pisza aby w czterech rogach (przy tych wycieciach na wal - z jednej rozdzielacz a z drugiej kolo rozrzadu) nalozyc "liquid gasket" np loctite ultra black. Nie jest to typowy silikon tylko cos podobnego o lepszych wlasciwosciach (uszczelnia, nie przyczepia sie do powierzchni itp). Niestety najmniejsze opakowanie widzialem tylko 300ml po ok 60zl. Czy jest na to jakis zamiennik ? Co Wy stosujecie (o ile w ogole cos stosujecie) ?

szpulek
15-09-05, 18:02
ok, zmienie ta uszczelke, mam nadzieje, ze regulacja zaworow wyciszy troche ten silnik.. dzieki, pzdr

Lipek
16-11-06, 20:24
Witam, chce wymienic uszczelke pod pokrywa zaworow w civic D15B2 mojej dziewczyny, co sadzicie o tym: http://moto.allegro.pl/item139493032_uszczelka_pokrywy_komplet_honda_civi c_concerto.html ?

marcin EZG
16-11-06, 21:19
posmaruj w miare cienko pasta uszczelniajaca i bedzie OK

maniek1982
16-11-06, 21:40
moja pokrywa była ostatnio sciągana dwa razy i za drugim razem po regulacji zaworow mechanik posmarował pastą i jest o.k

Lipek
16-11-06, 21:53
Dzieki za info, skorzystam z Waszych porad.

evil_kid
16-11-06, 22:33
Wyczyść powierzchnie(tam gdzie idzie uszczelka) oraz uszczelkę benzyną ekstrakcyjną po czym posmaruj w rogach jakimś siliconem czy czymś takim i jeździj bez obaw (Oczywiście jeżeli uszczelka jest w jakimś "w miarę stanie")

s3kawek
17-11-06, 11:52
A czym mozna uszczelnic ta uszczelke ? Tzn, mam na mysli akapit z "sam naprawiam" w ktorym pisza aby w czterech rogach (przy tych wycieciach na wal - z jednej rozdzielacz a z drugiej kolo rozrzadu) nalozyc "liquid gasket" np loctite ultra black. Nie jest to typowy silikon tylko cos podobnego o lepszych wlasciwosciach (uszczelnia, nie przyczepia sie do powierzchni itp). Niestety najmniejsze opakowanie widzialem tylko 300ml po ok 60zl. Czy jest na to jakis zamiennik ? Co Wy stosujecie (o ile w ogole cos stosujecie) ?

Ja kupiłem czarny silicon do 350 stopni za 20 czy 30 zł. Po regulacji pociagnalem cieniutka warstwe silikony na calej uszczelce i nic sie nawet nie poci.