PDA

Zobacz pełną wersję : problem z płynnością pracy d15b2 przy 1500-2500 obr/min



monley
18-04-08, 15:41
Witam
Mam problem w zlokalizowaniu przyczyny robienia przez moją hondę tzw "kangurów", problem pojawia się przy zakresie prędkości od 1500-2500 obr/min, zauważyłem jeszcze że jak wcisnę pedał przyśpieszenia do spodu przy 1500 obr/min to silnik się zastanawia (jest wyraźne zmulenie) a po zastanowieniu dostaje wyraźnie ciągu. Dwa miesiące temu zrobiłem następujące czynności:
-wymieniłem pasek i napinacz (wszystko ustawione na zero, sprawdzałem jeszcze 2 tyg temu bo szukałem przyczyny w złym poskładaniu rozrządu, ale jest 100% dobrze)
-wymieniłem świece NGK
-wyczyściłem krokowy i przepustnicę ( nawet nie były bardzo zabrudzone)
-wymieniłem olej 10w40 Castrol Magnatec i filtr oleju
-wymieniłem filtr powietrza
-wymieniłem filtr benzyny (był bardzo brudny)
-wyczyściłem palec i kopułkę (nie było większych śladów zanieczyszczenia)
-wyregulowałem zawory i ustawiłem zapłon (wszystko na 100% zgodnie z instrukcją)
-robiłem samodiagnostykę ( zero błędów)

tak że nie potrafię odszukać przyczyny, muszę jeszcze wyczyścić zbiornik paliwa i odpowietrzenie baku bo gdy chcę zatankować to bardzo opornie moja "hania" przyjmuje benzynę

Skoti
18-04-08, 16:24
Sprawdz kable czy nie maja przebicia

Siny26
18-04-08, 17:11
mam identycznie jak u ciebie bardzo ładnie mi idzie ale przy gwałtownym depnięciu szarpie przez chwile. wydaje mi sie że 1 wtryskiwacz nie wyrabia tak szybko podać paliwa. powyżej 3.5 tys obr ten problem znika bo działają 2 wtryski . to tylko moja teoria. sprawdź czy lewe powietrze ci sie gdzieś niedostane.

piotrlyszcz
18-04-08, 17:36
A czy ten drugi wtryskiwacz nie odpowiada za ssanie...moge sie mylic.

skolopendra
19-04-08, 08:44
Dwa miesiące temu zrobiłem następujące czynności:

pasuje jeszcze sprawdzić kata,wydech i lambde

psz
19-04-08, 18:21
Witam. Ja w swojej D15B2 mam ten sam problem. Tez wymienilem sporo i dalej to samo ale tak sie zastanawiam bo moze sie nie znam i nie mam racji ale czy to nie bedzie wina sprzęgła? nie wiem na jakiej zasadzie dziala hydrauliczne sprzeglo ale prawdopodobnie między zmianą biegu np z 1 na 2 jest taki moment w ktorym nie powinienes deptać odrazu gdyż sprzeglo nie jest jeszcze rozłączone. Sprobuj nie deptac odrazu i zobaczysz ze problemu nie bedzie.. Możliwe ze się myle ale zasugerowac mozna :) Pozdrawiam psz
PS. zeby nie zakladac nowego tematu: wie ktos moze jak odpowietrzyć sprzęgło? bo przy silniku jest jakis kranik ale nie chcialbym czegos zepsuc a moze to pomóc w naszych d15b2..

monley
20-04-08, 10:43
wydech, sonda i katalizator jest bardzo dobry, kable WN przebicia nie mają, na pewno nie jest to wina sprzęgła bo jak dam 2-bieg i cały czas obroty trzymam na 2 tys to jest takie "przebieranie" nie regularna praca (mogę jechać tak 300m i jest to samo ) , problem znika powyżej 2500 tys obr/min silnik dostaje ciągu i regularnie pracuje, nie wiem jak jest z tym wtryskiwaczem? jak on pracuje

airman
21-04-08, 10:21
Witam. U mnie podobne zamulanie do 2500obr, ale tylko na zimnym silniku. Jak sie rozgrzeje problem znika zupełnie i po wciśnięciu w podłoge rozpędza się płynnie, mam tak od zakupu gdzies 1,5roku. Gdzieś już na forum była mowa o tym że przyczyna możebyć wtryskiwacz, ktoś pisał zeby zalać formułe Stp do wtrysków- wypróbowałem i faktycznie jakiś czas nie było problemu.

Czy da się jakoś może wyczyścić wtryskiwacz po jego wyjęciu?

stashek
21-04-08, 10:54
A ta formuła STP to jaki rodzaj najlpeszy? Bo jest kilka z tego co widziałem?

monley
21-04-08, 13:57
w d15b2 są dwa wtryskiwacze jeden na górze (brązowy) i drugi pod nim (zielony) główny jest brązowy, zielony za co podpowiada? (za ssanie czy za prace silnika po wyżej 3 tys obr)

nie wiem czy dobrze czuję temat ale wydaje mi się że brązowy odpowiada za prace silnika do około 3tys a po przekroczeniu pewnej prędkości obrotowej silnika załącza się zielony, może mój problem to właśnie zabrudzony brązowy wtryskiwacz? bo silnik powyżej 3 tys pracuje równo i nie ma zdławienia !

wyczytałem w necie że map sensor jest odpowiedzialny za zastanawianie się silnika przy nagłym przyśpieszaniu z 2 tys obr/min ale nie chce mi się wierzyć jak to jest?

Max Marcin
21-04-08, 22:21
Ma ktos moze fotke gdzie znajduje sie map sensor i reszta czujnikow przy dolocie?

boomer5
18-05-08, 10:22
siema u mnie jest to samo tylko żę w d15b7 jak się depnie gwałtownie do końca to albo szrpie albo zaczyna się mulić. myślałem że to zapchany kat bo dzieje się tak jak się rozrzeje bo na zimnym silniku jest wszystko wporządku ale jednak nie wstawiłem strumiennice zamiast kata i poprawy niema wymieniłem też czujnik położenia przepustnicy bo wyżucało mi przy samodiagnostyce teraz kontrolka pokazuje że wszystko jest wpożądku ale szarpanie nie ustało auto mam jakiś miesiąc na początku wymieniłem rozrząd i olej, filtr oleju, paliwa, powietrza.. a poprawa jest ale i tak potrafi się zamulić czasami jak acznie mulić (pracować nierekularnie) to mam takie wrażenie jak by miała zaraz zgasnąć i musze sie gazem bawić. jak sie go stopniowo wciska i powoli to wszystko jest dobrze. czytałem sporo ale okazywało się że komp coś wyżucał a w tym przypadku (jak i u monley) jest inny problem.. ale jaki?!

[ Dodano: Nie 18 Maj, 2008 ]
jeszcze jest czasami tak że jak ją odpale to jak by przerywała .. coś słychać w wydechu takie jak by delikatne pu pu

Whiplash
26-05-08, 15:07
jeszcze jest czasami tak że jak ją odpale to jak by przerywała .. coś słychać w wydechu takie jak by delikatne pu pu

U mie jest to samo co to moze byc ??
A pozatym na cieplym silniku jak odpale to dzieje sie to co opisalem tu
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=51916

stashek
26-05-08, 17:57
Regulacja zaworów?

Whiplash
26-05-08, 18:05
Regulacja zaworów?
Robione nic nie stuka nic nie puka :( , ale stalo sie to nagle wiec cholera wie, co to moze byc

fazer1985
27-05-08, 20:17
Ja u siebie jeszcze tego nie zrobilem ale tez mam podobne objawy przyduszenie i takie skoki razem z tym puf puf w tlumik idacym tyle ze przy schodzeniu z obrotow. Dziwna sprawa... sa dwa czujniki moim zdanie odpowiadajace za to u mnie i moze tez i u was : map sensor i tps. Jak tps jest juz troche zuzyty to niepodaje odpowiednich parametrow do ecu wtedy jeszcze ecu niewywala bledu zato posilkuje sie danymi z map'a przez co lapie male opoznienie i benka jest jeszcze podawana przez wtryskiwacz dlatego przy schodzeniu z obrotow robi puf puf a przy wdepniecu nie czuje ze jest tak szybko potrzebne paliwo. Odłaczylem tps'a i okazalo sie ze to dlawienie spotegowalo sie i auto z mega opoznieniem reagowalo na gaz przy czym wywalilo usterke . Gdzies byl "How to" z naprawa tps'a. Sesja tuz tuz wiec dopiero po sesji biore sie za dlubanie. Moim zdaniem w tym tkwi problem, jasne moze to byc i przyczyna nieszczelnej uszczelki za kolektorem dolotowym albo zabrudzony filtr paliwa, powietrza, zacinajaca sie przepustnica, luzna linka gazu, zawory, i jeszcze by sie cos znalazlo ;] ale najpredzej stawiam na tps'a. W sumie nie wplywa to znaczaco na osiagi moim zdaniem skilowane E46 2.0d potwierdza to :box:

Whiplash
27-05-08, 23:28
A ja znalazlem przyczyne :) sprawdzcie u siebie :) , wymienilem wszystkie wezyki podcisnienia, bo orginalne bylu jak z drewna i 2 mialem nadpekniete, wiec kupilem sobie na metry podocinalem i wymienilem wszystkie w okolicach kolektora ssacego i teraz jaet bajka hania odrzyla, idzie pieknie od 1500 rpm i nic nie zamula nie zastanawia sie :) koszt operacji 15zl w Castoramie :) ale wezykow na 2 hanie mi starczy :)

fazer1985
27-05-08, 23:52
O panie :brawo: bralem to pod uwage gdzies na koncu mojej listy do wymiany ;] ale dobrze ze Ty ogarneles temat podejzewam ze u wielu z nas moze to byc przyczyna takich zachowan. gratki!

piotrlyszcz
28-05-08, 20:12
Mozesz pokazac na focie ktore dokladnie wymieniles te wezyki:)
Jak sprawdzi ktos jeszcze czy poskutkowalo niech da znac...

fazer1985
29-05-08, 14:55
Dołaczam sie z prosba o fotki albo cokolwiek w tej kwestii jest tam sporo wezykow i nie wiem czy wymieniales tylko te idace do map'a czy moze jakies inne ? ;]

Whiplash
29-05-08, 20:33
Wymienilem wszystkie ktore znajdowaly sie w obrebie kolektora ssacego lub od niego odchodzily, a byly jednej srednicy :) w sumie to bylo moze kolo 6-10 rurek roznej dlugosci

przykladowe fotki, ale kijowa jakosc, ale bedziecie wiedzic o co biega :)

http://s2d1.turboimagehost.com/t/367011_Obraz_001.jpg (http://www.turboimagehost.com/p/367011/Obraz_001.jpg.html)
http://s2d1.turboimagehost.com/t/367012_Obraz_002.jpg (http://www.turboimagehost.com/p/367012/Obraz_002.jpg.html)
http://s2d1.turboimagehost.com/t/367013_Obraz_003.jpg (http://www.turboimagehost.com/p/367013/Obraz_003.jpg.html)

fazer1985
29-05-08, 20:54
Dzieki bardzo ;] a to sa przezroczyste przewody bo tylko takie widzialem w casto ;P

lightoman
30-05-08, 09:17
Heh Też tak mam. Od razu zorbie jak ty. Może się uda to zjawisko pozbyć bo jest naprawdę drażniące. U mnie zawsze się pojawiało jak z trasy wjeżdżałem w pierwszy korek w mieście. Więc nagrzanie silnika nie ma tu znaczenia.

discowery
31-05-08, 01:56
Ja tez poprosze o 1 chociaz fotke z zaznaczonymi wezykami , bo mam podobne objawy jak wyzej ,Pliss?:) :piwo2:

[ Dodano: Pon 02 Cze, 2008 ]
ile teraz kosztuje regulacja zaworów w waszych miastach , bo mi sie szykuje i nie wiem ile bedą wołać ?

glazek
03-06-08, 08:56
Witam, Też mam problemy z szarpaniem, więc ostatnio sprawdzałem stan przewodów. Znalazłem jakiś czujnik który nie był przykręcony tylko utrzymywał sie na gumowym wężu, a z drugiej strony nie był przyczepiony do niczego, więc wczepiłem go do jedynego wolnego węża (zaznaczone strzałką) . A teraz pytanie, Gdzie powinienem przykręcić to coś i do jakiego węża powinno byc wczepione? Dodam że z jednej strony wąż prowadzi do czarnej puszki pod filtrem paliwa.


http://img401.imageshack.us/img401/5489/dsc00030fu5.jpg (http://imageshack.us)
http://img401.imageshack.us/img401/5489/dsc00030fu5.7b4a206a05.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=401&i=dsc00030fu5.jpg)

http://img520.imageshack.us/img520/3352/dsc00032ps9.jpg (http://imageshack.us)
http://img520.imageshack.us/img520/3352/dsc00032ps9.24892ef851.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=520&i=dsc00032ps9.jpg)

Whiplash
03-06-08, 13:42
glazek, Przykrecone powinna byc ta sama srubą co krokowy